Google Merchant Center

Някой ползва ли Google Merchant Center и какви са му впечатленията?
Не съм го ровил много. На практика търсачката на форума тук не ми открива нищо.

Такси за търговци на Google се различават от левовата стойност на месечните продажби и се нулират всеки месец на 5-ти. За месечните продажби под $ 3000, таксата е 2,9% + 30 цента / операция. За продажби между $ 3000 и $ 9,999.99, таксата е 2.5% + 30 цента / операция. За $ 10,000 до $ 99,999.99 на месец, таксата е 2,2% + 30 цента / операция, и за продажби над $ 100,000 на месец, таксите са 1,9% + 30 цента / сделката. Поръчките, които доставят до купувачите в страна, различна от страната на търговеца, също ще имат допълнителен 1% такса за обработка.

Ако имате намерение да продават приложения в Android телефон на пазара, такса за транзакцията е 30% от цената прилагането. С други думи, ако продавате приложението ти за $ 10.00, такса за транзакцията е $ 3.00 и плащането Ви ще бъде $ 7,00.
 
От: Google Merchant Center

Ако не бъркам продукта, бях им пратил запитване за регистрация на сайт при тях, и като ми върнаха бяха дали някакви мега високи цени :)
Явно е насочено към някакви големи търговци предимно.

btw понеже в цитата пише и за Андроид, да вметна, че България не е поддържана държава и неможеш да приемаш плащания от Андроид. За магазините незнам дали е същото.
 
От: Google Merchant Center

Преди да започнеш там най - важното нещо е Количество! Имаш ли количество? Имаш ли физ. възможност да изпращане на стоката.
 
От: Google Merchant Center

Кажете кое точно ви интересува?
Имали продажби? - Да има много, но зависи от продукта който продавате все пак.
Ако сте работили на българския пазар до сега особено,....
 
От: Google Merchant Center

Кажете кое точно ви интересува?
Имали продажби? - Да има много, но зависи от продукта който продавате все пак.
Ако сте работили на българския пазар до сега особено,....

Стана ми интересно и ме интересува всичко. Четох, но БГ не е в списъка. Това значи ли, че не можеш да листнеш продукти? И ако да, къде продаваш?
Пише че води трафик към сайта ти и за това го верифицираш. Да разбирам ли, че е на клик плащането, защото от по-горен пост гледам, че е комисион от продажба?
 
От: Google Merchant Center

Ами листвам го от it аз. Не е на клик, за клик ползваш adwords. Трафика е слаб спрямо продажбите. Аз специално имам около 30 поръчки дневно от там и 200 посещения
 
От: Google Merchant Center

Аз си мисля че няма проблем да листнеш ако продаваш в Европа, нищо че си от БГ

Проблем да го листнеш (публикуваш) няма, но платено - не може (за България).
Едно уточнение:
за "държава на account-a" се счита държавата, в която e банковата сметка на регистриращият се за merchant account.


Такъв account не може да публикува платени приложения (само безплатни) и не може да има "in-app billing" продукти, които да се продават в приложението.'
Сиреч - всички други освен тези: support.google.com/googleplay/android-developer/answer/150324?hl=en

... държави не са привилегировани да могат да правят платени приложения, или безплатни с платени неща в приложението!
Единствената опция е: free :)
Честито на печелившите :(
 
  • Like
Реакции: CTAH

Горе