Google penalty за "лоши" линкове

seven

New Member
Получих имеил преди малко от сайт с който сме си разменили линкове, че е бил "наказан" от гугъл за лоши линкове. Поразрових се малко в гугъл за нещо като link checker, с който да си проверя моя сайт за такива лоши линкове, но тези които намерих не ми се струват много надеждни.

Някой може ли да ми каже как да проверя за такива лоши линкове, да проверя дали и аз имам google penalty и изобщо как да се пазя от такива линкове и как да разбирам дали даден линк е опасен или не?
 
От: Google penalty за "лоши" линкове

Виж си линковете в GWT. Не пускай автоматични събмити по спамерски сайтове, а иначе няма как да се опазиш, ако някой поиска ще ти бластне сайта пък ти после ходи доказвай, че нямаш сестра.

Проверка дали някой сайт е "опасен" или не, можеш да провериш с тръстранк, пейджранк, мозранк и тн.
 
От: Google penalty за "лоши" линкове

Айде за да не отварям нова тема, да задам още един въпрос тук.

Получавам много оферти за моят сайт от други сайтове, да си разменим линкове. Имам си и страница на сайта, която е само с линкове към други сайтове. Въпросът ми е трябва ли да следя колко трафик има сайта, колко backlinks и тн. има сайта с който разменям линкове? Предполагам че това има значение и изобщо как да избирам с кои сайтове да си разменям линкове и с кои - не?
 
От: Google penalty за "лоши" линкове

Ами как - избираш само читави сайтове. Проверяваш съответния сайт какъв е и ако е наспамен - предложението му в кошчето. Също така мисля, че не е от голямо значение колко трафик има сайта - следи дали сайта е поддържан, дали е хубав, добър. Също така може да следиш и дали е тематичен. Когато погледнеш сайта си личи дали е наспамен.
Също така недей слага линкове за кратък период от време - това означава продажба за Гугъл и може да те накаже. Ако ще го правиш, слага линка като нофолоу, или да редикректва - тогава няма да има наказание от Гугъл, ако ще и през ден да сменяш линковете.
Погрижи се страницата ти с линкове да не е отрупана много, да се различават отделните линкове, да изглежда "човешки" - и аз съм получавал предложения от сайтове и влизам в тяхната страница а там: линк до линк майно ле... нищо не се разбира кое какво е, всичко се слива - съответно и това се игнорира от мен.
 
От: Google penalty за "лоши" линкове

Когато слагам линкове ги слагам за постоянно разбира се.
 
От: Google penalty за "лоши" линкове

За да не отварям пак нова тема, ще попитам тук. На страницата за размяна на линкове в моят сайт, имам събрани вече доста линкове към други сайтове. По какъв начин мога да проверя дали измежду линковете има "лоши" такива, и ако действително има, трябва ли да ги изтрия?
 
От: Google penalty за "лоши" линкове

Страницата за размяна!? Всички са лоши :)
 
От: От: Google penalty за "лоши" линкове

Страницата за размяна!? Всички са лоши :)

Защо мислиш така? Линковете на тази страница не са произволно избрани все пак. Разменил съм линкове с някои от топ сайтовете от моята ниша - с висок ранк, много трафик, unique content и тн. Съответно и те са сложили линк към моя сайт. Това нали трябва да влияе положително на моя сайт? Все пак нали за това съм се мъчил да разменям линкове и нали това е една от основните задачи при сео оптиизацията на сайта.
 
От: Google penalty за "лоши" линкове

Чакаме revoke опцията да е готова в съвсем близко бъдеще и тогава тези проблеми ще изчезнат, както и много от линк фермите.
 
От: От: Google penalty за "лоши" линкове

Това нали трябва да влияе положително на моя сайт?
нали това е една от основните задачи при сео оптиизацията на сайта.
Не. Размяната на линкове не се харесва на Google. Те дори си засичат по-сложни линк схеми, а ти директно правиш най-лесната от всички.
 
От: Google penalty за "лоши" линкове

Вече не го правя, но имам доста натрупани от времето в когато разменях линкове. Решил съм тези дни да ги проверя всичките и да поизчистя някои от линковете. По какви критерии обаче да преценявам дали линковете са лоши? Някой по горе каза да ги проверя всичките с гуугъл уебмастер туулс, но не съм сигурен кои критерии за линковете да следя, за да знам трябва ли да ги махам или не?
 
От: Google penalty за "лоши" линкове

Вече не го правя, но имам доста натрупани от времето в когато разменях линкове. Решил съм тези дни да ги проверя всичките и да поизчистя някои от линковете. По какви критерии обаче да преценявам дали линковете са лоши? Някой по горе каза да ги проверя всичките с гуугъл уебмастер туулс, но не съм сигурен кои критерии за линковете да следя, за да знам трябва ли да ги махам или не?

Някой може ли да помогне и да обясни по-подробно :)
 
От: Google penalty за "лоши" линкове

Еми то по много критерии може да се проверява. Може да ги проверяваш за вируси с разни инструменти, може да гледаш дали имат разни спамерски линкове, което е доста относително, може да гледаш дали имат натъпкани много ключови думи тук там, дали имат дублирано съдържание, дали случайно не са наказани от Google, примерно като търсиш за разни фрази от заглавията на някои страници (ако е наказан няма да излиза дори и за доста думи от заглавието си, но трябва да се има предвид конкуренцията на думите де) и т.н. Има много неща, зависи какво точно искаш да провериш. Потърси някакви статии за определяне качеството на сайт.
 
От: Google penalty за "лоши" линкове

Изпозлвай firefox и сложи тези добавки :
https://addons.mozilla.org/de/firefox/addon/235796/
и намери seo quake addon и него го инсталирай там иска регистрация,но не е фатално.

С тези 2 плъгина ще видиш, кой сайт какъв PR e и да ли сигурен сайт според webuation ;)

Поздрави,
 
От: Google penalty за "лоши" линкове

А няма ли някой инструмент с който автоматично да си сваля всички линкове към моят сайт в таблица с информация за PR на страницата която линква към мен и тн.
Пробвах това - http://www.backlinkwatch.com/ но има ограничение до 1000 линка и не показва PR.
Все трябва да има някакъв автоматизиран начин, а не да кликам като гламав и да минавам всеки линк през сео куейк за да видя PR на страницата, juice и тн.
 
Последно редактирано:

Горе