Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Благодаря много. Не е това, което аз получих като данни. Изкарваше ми го по - напред и се зарадвах предварително:) Нищо - експеримента ще продължи.:)

maxi skirts #17
maxi skirt #126

Така - 5 дни по - късно нещата са следните

maxi skirts - #6
maxi skirt - #12

Проверено с Ranking Monitor (благодаря на spy, че го спомена, та видях, че си има и траял. Много удобен инструмент)

Експериментът започна преди около 3 седмици.

exact match .com domain

високо конкурентни ключови думи - само PR3+ сайтове на първа страница на google.

maxi skirts - 15 000 exact monthly searches
maxi skirt - 22 200 exact monthly searches

Нищо и никаква уордпрес тема с три статии и три страници.

Използвано SEO:

50 форумни линка от моя си пакет, който предлагам (в момента е спрян).
Advanced Blast ot snux ---> http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=31316&p=291464#post291464 ($10)
Един папагал от KALOS ---> http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=33253 ($5)
600 EDU backlinks от коментари в edu blogs от един пичага във fiverr - http://fiverr.com/edu_backlinks_c ($5)

$20 инвестиция, като сложим и времето което ми трябваше да си сложа линковете от моя пакет - $30.

Откакто се появи на първа страница имам 5 продажби за 2 дена - кофтито е че са от Амазон и комисионната е доста просешка, но за този експеримент ще работим с amazon. Та - комисионната засега е $11.

От adsense има около $1.5 .

Продължавам да си го оптимизирам докато стане (дано) номер 1. И тогава ще правим по - големи обобщения. Ще видим и дали ще се задържи след поредните манипулации, които ще му направя.

Извод засега: wiki links + .edu backlinks + подписи на форумни профили от PR4+ = първа страница за 2 седмици и малко в супер конкурентна ниша по супер конкурентни думи.
 
От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Извод засега: wiki links + .edu backlinks + подписи на форумни профили от PR4+ = първа страница за 2 седмици и малко в супер конкурентна ниша по супер конкурентни думи.

Сайт на 2 години, "party pills" - от ранк 13 , отиде след 1 пакет линкове от потребител ( няма да споменавам имена ) на +50 позиция. Пък ти ходи ми сравнявай твоята дума с party pills.


Не знам колко са "идеални" тия линкове, въпрос на време е да те докопат с тия линкове, да не мислиш, че гугъл ги одобрява? Ще видим де, но според мен ще идеш на майната си след като ти сложат жълто флагче.
 
От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

БГтоп - дано сайта да ти запази позициите но моите наблюдения към момента са следните - Пускаш нов сайт пускаш му линкове бързо изплува нагоре и после потъва на бабаси в гъза. Спирам да му правя каквото и да е и след известно време (около два месеца) пак изплува

Десислав е написал доста верни неща - обаче относно стафинга на думите в съдържанието може би не е прав защото това го имаше и в официалният им блог когато пуснаха пингвина - ама както често съм казвал тия като ти кажат добро утро погледни къде е луната.
 
Re: От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Не знам колко са "идеални" тия линкове, въпрос на време е да те докопат с тия линкове, да не мислиш, че гугъл ги одобрява? Ще видим де, но според мен ще идеш на майната си след като ти сложат жълто флагче.

ами Алън сега трабва да поръчаш за всичките 49 преди теб :) и първи :oops: почни ги от топ 10 с по тежък пакети един по един в един момент г ще се усетят че има нещо нередно и вероятно ще върнат всички "ползвали ги" :)
 

Горе