Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Все си мислех, че ще е интересно на някой, явно се бъркам
 
Интересно е, макар че не казва почти нищо за това как да се справим с пингвина!
 
Все си мислех, че ще е интересно на някой, явно се бъркам


ами не върши работа защото казва

1. махнете си "спам линковете" ми те сайтовете ми на втора и трета 7,8,9 (последния играе) точно само с такива линкове от социалки излизат :D а този който не излиза няма такива... ако не върне оригинала тези ще се добутват напред леко :)

2. Помолете се на Г като не им казвайте че са сгрешили (мой текст - знаете и сте сигурни това от точка 1 и имате и от другия тип сайтове) а им обяснете колко стойност за уеб и сърч резултатите допринася вашият сайт (това особено за афф сайтчета ) си го представям :D много мъже ще остана комплексирани понеже нямат достъп до най добрия ресурс за уголмяване например :D
 
Re: От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Все си мислех, че ще е интересно на някой, явно се бъркам
Е как не е интересно. На мен ми е супер добре, че чувам нещо такова. Даже не съм стигнал до края на моя процес с прочитането. Но се предполагаше, че не са излезли с нещо официално, което си е малка вратична за измъквация от това нацвъчкано положение, в което се метната с този Пингвин.

Реално няма какво да се оправяме. Те първа ще се пипа по алгоритъма. Две неща са сигурни, че това ще е основния алгоритъм, който се раква сайтовете и че това не е крайната му версия. Лошото е, че никой не знае на къде ще поемат и какво по-точно са решили да правят.

Но като цяло положението още седи омазано. Дано скоро се стегнат и почнат да поправят свинщината. :)
 
Е тя статията в общи линии обяснява какво е пингвина, а не как да се справим с него.
 
От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Добре е статията.
А и с нейната помощ разбрах че съм хитнат и аз от пингвина ) (двоен спад в трафика от 24-ти насам)
Ударен е сайт без никакво външно сео, баунс рейт 30%, средно 7 минути в сайта и 7 pageviews. Всъщност, Google го повиши заради поведенческите фактори (така подозирам), но после го окичих с реклами (сещате ли се?) и след това е ударен. Хмммм... :(

А за намеренията на Google относно почистване на серпа си имам мнение и без да чита многостранични форумни дискусии - google се стреми да измести малкия бизнес извън серпа, и да ги накара да използват Google Places, Google Shopping, AdWords, и т.н. и т.н.
 
От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Има нещо верно в това че удрят умишлено бизнеса - както преди малко написах и в другата тема днес много услужливо са им пратили ваучер на мейла :)

Сега като се замисля нямате ли чувство че са ударени сайтовете които за издигането си са ползвали сателити и не са бити директно със социалки и артикли - Тоест обърната е философията сложили са голяма тежест на линковете от социалки а са намалили тежестта на линковете от релативни сайтове - Вероятно идеята е била точно такава тези които са дигнали сайтовете със сателити да изядат дървото? Тук обаче се появяват страничните ефекти на лекарството изгърмяли са и доста наистина истински сайтове които не са бити с директни бластове и с времето са хванали натурални линкове
 
От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Мернах я статията, но това си е проблем на Гугъл. Тази боза, която изкарват като резултати прилича повече на късната алтависта.
YuRix, и аз така мисля. Обаче за какво ми е Google Places, като и без това знам къде е кварталната пицария? Какво ми го навират в носа непрекъснато?
Ей сега ще хукна да гледам картите още малко.
Малкият пък бизнес ще ги измести през мобилните приложения, сайт версии, и социалките.
Така че, тия индийци от Гугъл, които в момента са се маскирали на пингвини да ходят да се гръмнат. :twisted:
 
От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

социалните линкове са ги направили по-важни, с едничката идея да си пробутат кирливото недоносче Google Plus

к'ви дребни бизнесчета сте тръгнали да бутате? правите готини сайтчета, а? я марш в талаша
само буклука нагоре да им се клица по рекламите, Г продуктс, Мапс, Тубата.
Google Uber Alles!
 
Re: От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

социалните линкове са ги направили по-важни, с едничката идея да си пробутат кирливото недоносче Google Plus

к'ви дребни бизнесчета сте тръгнали да бутате? правите готини сайтчета, а? я марш в талаша
само буклука нагоре да им се клица по рекламите, Г продуктс, Мапс, Тубата.
Google Uber Alles!

Това не е вярно. Направят ли го, ще загубят пазарен дял. Малко по малко ще започне да се усеща потребителят, че аджеба не намира това, което търси и ще се насочи към алтернативите.

Типичното мислене на счетоводителя:

- "Давайте бе, ебете ги в гъза, ще загубим малко аудитория, ама ще я набутваме с каквото си искаме." - сиреч ще повишим конверсия, но ще намалим аудиторията и в приходите голяма промяна няма да има.

Съвета на маркетинговия експерт:

- "По-важен е пазарният дял и досегът с повече потребители." - или по-ниска конверсия, пред по-голяма аудитория.

А с всичките ай булшит там телефон, компютри и т.н., в момента е най-лошият момент Google да се самозакопават.

Всеки един подобен ъпдей е подкрепен с проучвания. Не е като примерно утре Кулайс да направи форума платен. Там има разни съветници, експерти, борд на директорите... всичко през толкова кръгове е минало, тествано и разисквано, че няма да направят подобна пумия.
 
От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

За да разберем мотивите на Г - явно трябва да почнем да мислим като пингвини :) - та ми идва поредната идея

Каква е целта на повечето уебмастери

- Едните дето изкарват пари от продажби - се опитват да задържат клиента максимално дълго на сайта си
- Другите дето печелят от реклами - се опитват максимален брой пъти да им кликнат на рекламите

При Г. ситуацията е подобна - Представете си че имат 1 милон посетители днес и всички са си намерили това което търсят още в първият резултат - направили са един милион импресии - Почти никой не е кликал по рекламите и тия дето са след първо място са загубили мотивация да се борят защото до тях въобще не стигат посетители.
Ако обаче вадиш шит резултати тия един милион посетители ще стигнат чак и до втора страница където сега почти слънце не огрява ще са реализирали 10 милиона посещения и бая ще са накликали по рекламите и всички са хепи

Проблема е че като чели леко са прекалили та сега ще се налага леко да коригират
 
От: Re: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Интересно е, макар че не казва почти нищо за това как да се справим с пингвина!


Той пингивна с тебе ще се справя, не ти с него :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 
От: Re: От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Иронията не се ли забеляза :rolleyes:

Направят ли го, ще загубят пазарен дял. Малко по малко ще започне да се усеща потребителят, че аджеба не намира това, което търси и ще се насочи към алтернативите.

Какви алтернативи, като те почти липсват?
Миналата година зорлем пробвах бинг и яху, скоро пак си сменях дефолтната търсачка че ми писна от монопол. Ядец. Просто не стават. За БГ резултати да не говорим. Пълна комедия. Докато това не се промени гугъл ще изцеждат възможностите докрай.

Просто нещата не са само черни и бели, с ясна граница помежду им. Голяма част са в сивия сектор. Изборът не е само висока конверсия или голяма аудитория, има много междинни точки. Биг Г естествено ще придърпва чергичката към себе си. То даже не е черга, ми персийски килим :)

Ще бълват нови и нови продукти (a la maps, youtube, shopping) за да се задържи потребителя максимално дълго в платформата им и да изстискат максимално информация от него (search, gmail, аnalytics, GWT). После кешират.


Философията им е проста :
F**k the merchants twice, three times…..or 4 times if we can get away with it (can we do it sideways too?)

Или иначе казано:

1. Гугъл казва: 'без много реклами на сайта, най-вече above the fold'

Какво прави Гугъл? Бълва реклами на кило:
googlesalesfunnel1.png



2. Гугъл казва: 'пишете оригинално и интересно съдържание, без скрейпнати текстове'

Какво прави Гугъл? Грабва наградата скрейпър на годината:
googlesalesfunnel2.png


Каква е целта?
googlesalesfunnel3.png


Даже тези текущи 'намествания' на алгоритмите ми приличат на тестване на границата. Дали овчиците са станали по-търпеливи и дали може да им се понатрапят още

П.П. Току що мернах в шопинг резултатите внедрена карта. Ново двайсе?
 
Последно редактирано от модератор:
От: От: Re: От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

П.П. Току що мернах в шопинг резултатите внедрена карта. Ново двайсе?

Мдаа, Монополчо продължава да ламти. Ако никой не му се противопостави, в недалечното бъдеще предричам цялата първа страница да е само за него, а за убитите кучета (А.К.А. уебмастърите), ще са останалите сенчести и прашасали странички. Лично на мен надеждата ми е във Facebook. Дали ще се обединят с някоя от вече съществуващите търсачки, или ще си направят своя, е без значение. Важното е да грабнат едно тлъсто парче от баницата на Грухъл, че да върнат интригата. За мен е без значение дали посетителите ми ще идват от 1 или от 21 търсачки.
 
От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Каприс така е - ще гледат максимално да си разхождат посетителите по крачолите - чудно ми е на колко растояние сме от създаването на Г. ебай за да могат да си затворят кръгчето.

Сега ми мина нова конспирация през акъла - Дали пък някой не иска да създаде лек хаус в Г. което да доведе до спадане на цените на акции за да може след това да си направи едно сладко обратно изкупуване. Ето и един цитат който е в подкрепа на тази теза - точно преди 2 месеца на 24 февруари - бившият шеф на Г. е обявил че смята да продаде акции на стойност 1.5 милиарда

Бившият главен изпълнителен директор на Google Ерик Шмид планира да продаде 2,4 милиона акции на интернет гиганта, които да му донесат печалба от близо милиард и половина долара, съобщава AP.
Шмид, който в момента заема поста изпълнителен председател в Google, възнамерява да пуска акциите за продажба за период от една година. Google разкри плановете на бившия ir шеф в петък (24 февруари). От компанията заявиха, че с този ход 56-годишният Шмид се опитва да спечели пари и да разнообрази инвеститорския си портфейл.
 
От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Мантаман ровичка теории на конспирацията една след друга:)
Това с шит резултатите за повече импресии/ликове има логика в това, но резултатите$ ще са кратносрочни. В дългосрочен план - поднасяне на тепсия на възможност за конкуренцията да присламчи солиден ПД
 
От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Заблуждаваш се - колкото и да стават кофти резултатите хората няма да сменят търсачката - вече до толкова са свикнали с Г. че приемат че щом нещо не са го намерили там значи не съществува - самият аз дори когато не намеря каквото ми трябва не пробвам друга търсачка.
Единственият начин да загубят сериозен дял е ФБ да се опита да им лапне баницата защото - хората много лесно могат да привикнат докато си киснат във ФБ да напишат нещо да търсят - ама някой да отвори нов прозорец и да напише Бинг след като десет години е ползвал Г. няма да стане.
 

Горе