Google Webmasters Tool: Съобщение за "проблеми със състоянието" на Блог

Kalo

New Member
Здравейте,
Имам Блог към Blogger и наскоро ми изскочи плашещ notification в Google Webmasters Tools:
Screenshot_1.jpg
Оказва се че robots.txt блокирал важна страница... но не мога да разбера къде е проблема...
Screenshot_2.jpg

Четох информация за robots.txt и т. н., но този, който е по подразбиране - ми се струва супер стандартен и не мога да разбера от къде идва целия проблем и защо ми пищи така..?
Бихте ли ми помогнали да "отблокирам" тази страница? :) Ето какво съдържа robots.txt:
Screenshot_3.jpg

Благодаря предварително :)
 
От: Google Webmasters Tool: Съобщение за "проблеми със състоянието" на Блог

Какво има в /search? Махни го това. Сайтмап също не ми харесва, но може и да е някаква изгъзица на блогпост.
 
От: Google Webmasters Tool: Съобщение за "проблеми със състоянието" на Блог

User-agent: *
Disallow:

или
User-agent: *
Disallow: /search

ако толкова ти е важен този /search да го криеш....друго, ако ме питаш не ти трябва 8)
 
От: Google Webmasters Tool: Съобщение за "проблеми със състоянието" на Блог

Като цъкнеш на линка важна страница ще видиш коя е прословутата страница. Имай предвид, че за бота може да е важна, ама ти може да не искаш да я чете. Аз имам такова съобщение на повечето си сайтове защото просто съм блокирай нещо, което е налинкнато от сайта ми. Много важна била. Ха ха. Аз ако беше важна нямаше да я блокирам.
 
От: Google Webmasters Tool: Съобщение за "проблеми със състоянието" на Блог

Добре сега промених robots.txt на:
Screenshot_1.jpg
Благодаря на всички за отговорите :)
Предполагам малко време ще му отнеме да се обнови... сега все още изписва тъпия notification :pp
 
От: Google Webmasters Tool: Съобщение за "проблеми със състоянието" на Блог

И на мен постоянно ми показва такива съобщения, но не им обръщам внимание... :)
 
От: Google Webmasters Tool: Съобщение за "проблеми със състоянието" на Блог

Това disalow и празно след това значи да не забранява нищо ли? То ако е така направо изтрий всичко без сайтмапа и ще е същото ;)
 
От: Google Webmasters Tool: Съобщение за "проблеми със състоянието" на Блог

Да, с последния screenshot който ви показах, всичко се оправи и сега вече всичко се нормализира:
Screenshot_1.jpg

Честно казано наистина не знам доколко това е важно или значимо или не, но все пак ме плашеше голямото червено съобщение :)
Благодаря на всички за помощта : )
 

Горе