Google WMT не отчита правилно Backlink-овете, защо ?

mymall

New Member
Здравейте,

преди месец и половина започнах един проект, купих нов IDN домейн на кирилица, инсталирах му WP.
Сайта го напълних с изцяло уникално съдържание. Има над 20 уникални статии вътре.
Добавих го в директории и социални мрежи.
След това всяка една публикация и нея я добавих в соц. мрежите.
Направих му ФБ и ТТ профили.
Но до този момент Google WMT-a отчита само един беклинк и то от bgtop.net Всички останали линкове не ги отчита, а и тях ги има в индекс-а. Сложих линк към същия сайт в друг сайт, но без резултат, само Bgtop.net отчита.
В същото време сайта малко по-малко започва да влиза в топ10 на доста лонгтейл ключови думи.

Направих нов сайт. Домейна не е IDN. Инсталирах и на него WP.
Добавих го в соц. мрежи и директории, сложих му уникален контент и него също го добавих, разбира се направих му ФБ страница и ТТ профил.
Този сайт е на по-малко от месец, всички линкове му са отчетени и няма никакви проблеми.

Някой имал ли е този проблем? Какво да правя? Дайте някакви идеи :(
 
От: Google WMT не отчита правилно Backlink-овете, защо ?

Чакаш и това. Пък и защо са ти да ти ги показва след като в индекса ги има така или иначе ?
 
От: Google WMT не отчита правилно Backlink-овете, защо ?

То чакането ясно, ама не знам дали ми ги е отчело като беклинкове или тепърва ще ги отчита като такива.
Въпроса е по-скоро да няма някакъв проблем, защото аз продължавам да трупам линкове, да пиша статии и т.н., а в един момент да не се окаже, че всичко е напразно :)
 
От: Google WMT не отчита правилно Backlink-овете, защо ?

Алекса колко ти отчита?
И какво ти пука ГУМТ (GWMT) какво показва?
Аз в гошовите инструменти вече почти не влизам, там е такъв нихилизъм, че само се хиля на нещата...
защото аз продължавам да трупам линкове, да пиша статии и т.н., а в един момент да не се окаже, че всичко е напразно :)
Записвай си местата, където оставяш връзки към сайта си. Меткай ги на приятели - по скайпа, да речем. Да ти ги "оживят". Ти също можеш да си посещаваш сайта от тези места.
 
Последно редактирано:
От: Google WMT не отчита правилно Backlink-овете, защо ?

То чакането ясно, ама не знам дали ми ги е отчело като беклинкове или тепърва ще ги отчита като такива.
Въпроса е по-скоро да няма някакъв проблем, защото аз продължавам да трупам линкове, да пиша статии и т.н., а в един момент да не се окаже, че всичко е напразно :)
Сайтът не се ли движи нагоре ?
 
От: Google WMT не отчита правилно Backlink-овете, защо ?

Сайтът не се ли движи нагоре ?

Относително е дали се движи. По-скоро да, но не е това, което трябва да е за толкова слаба ниша.

Алекса колко ти отчита?
И какво ти пука ГУМТ (GWMT) какво показва?
Аз в гошовите инструменти вече почти не влизам, там е такъв нихилизъм, че само се хиля на нещата...

Записвай си местата, където оставяш връзки към сайта си. Меткай ги на приятели - по скайпа, да речем. Да ти ги "оживят". Ти също можеш да си посещаваш сайта от тези места.


Alexa-та ги е отчела от части.
 
От: Google WMT не отчита правилно Backlink-овете, защо ?

Браво ти поне се индексираш и се качваш нагоре в класъцията :) при мене е пълна суша.
Нито един бацклинк не ми е индексиран от google - алеха имам 11 от раобтата която сам свършил!!
 
От: Google WMT не отчита правилно Backlink-овете, защо ?

Браво ти поне се индексираш и се качваш нагоре в класъцията :) при мене е пълна суша.
Нито един бацклинк не ми е индексиран от google - алеха имам 11 от раобтата която сам свършил!!

Явно не е само при мен. Така като те слушам и ти си със същия проблем. Твоя домейн нов ли е ?

Явно има някаква причина за това.
 
От: Google WMT не отчита правилно Backlink-овете, защо ?

Алекса не бърза.
Но пък е обективна, за разлика от гошо.
Оживете си обратните връзки - направете ги действителни.
И стига сте разчитали на гошо - той иска да е Бог, ама няма как да стане. Щото в него работят човеци.
Стига сте робували на идоли! Не сме ХХI век преди новата ера, а XXI век след новата ера!
Измийте си главите от промивките.
 
От: Google WMT не отчита правилно Backlink-овете, защо ?

Всяка една връзка от соц. мрежа е пингната, голяма част от тях са публикувани в ТТ. Мисля, че достатъчно са оживени, а проблема е някъде другаде :) Времето ще покаже
 
От: Google WMT не отчита правилно Backlink-овете, защо ?

Явно не е само при мен. Така като те слушам и ти си със същия проблем. Твоя домейн нов ли е ?

Явно има някаква причина за това.
Да домейна е малко над месец - е кво ли не правих е не става и не става - обмислям да прибягна до магии вече
 
От: Google WMT не отчита правилно Backlink-овете, защо ?

Май излезе решение. Домейна в ВМТ е добавен с WWW, а навсякъде сайта съм го добавял без WWW. Имам и сложен редирект от WWW към без WWW, но явно тъпия инструмент не го засича това. :)
 

Горе