Googlebot не може да осъществи достъп до сайта Ви

sunstorm

Active Member
За първи път получавам такова съобщение в GWT:

Googlebot не може да осъществи достъп до сайта Ви

През последните 24 часа Googlebot се натъкна на 51 грешки при опита да извлече информацията за DNS за сайта Ви. Общият процент на грешки при заявките към DNS за него е 3.2%.

Ако процентът грешки на сайта е по-малък от 100%:

  • Най-вероятно сървърът Ви за имена е претоварен. Свържете се с доставчика си на хостинг и обсъдете конфигурацията на DNS сървърa си и възможността за заделяне на още ресурси за използваната от Вас услуга за DNS.
  • Ако сайтът Ви пренасочва към различно име на хост, друго възможно обяснение е, че URL адрес в него пренасочва към име на хост, което има проблем с DNS. Обмислете да проверите връзките за тези пренасочвания и се уверете, че сайтовете, до които водят, нямат проблеми с DNS.
След като отстраните проблема, използвайте Извличане като Google, за да потвърдите, че Googlebot има нормален достъп до сайта Ви.

Направих "извличане като гугъл" и Състоянието на извличането е успешно. Притеснява ме, че все още стои това:

error_wmt.jpg

Някой наясно ли е какви действия трябва да се предприемат? Ще се промени ли червената удивителна след определено време или е нужно да се свързвам с хостинг доставчика?
Сайта си зарежда нормално btw.
 
От: Googlebot не може да осъществи достъп до сайта Ви

Аз вчера получих същата шитня, но за robots.txt, че нямам достъп. Явно правят нещо и се бъгва, според мен
 
От: Googlebot не може да осъществи достъп до сайта Ви

Местил ли си сайта скоро на друг хостинг / сървър ?
 
От: Googlebot не може да осъществи достъп до сайта Ви

Местил ли си сайта скоро на друг хостинг / сървър ?

Принципно е възможно да е и грешка от страна Гугъл (при положение, че всичко работи). В края на април имаше една такава олелия след някакъв ъпдейт и хиляди неправилни нотификации.
 
От: Googlebot не може да осъществи достъп до сайта Ви

Забранил съм в robot-a да не гледа login формата на wp-то, но когато забраня всички ip-та освен моето и Г достъпи, ми праща такива съобщения, защото имам видим линк към нея в страница и бота го следва..

Та накратко и по просто казано: Забранили сте може би достъпа до определена страница, но трябва да премахнете евентуално някъде видима връзка към нея, за да спре да ви предупреждава.. Аз лично не обръщам внимание на такива ми ти работи.. :D
 
От: Googlebot не може да осъществи достъп до сайта Ви

Местил ли си сайта скоро на друг хостинг / сървър ?


Та накратко и по просто казано: Забранили сте може би достъпа до определена страница, но трябва да премахнете евентуално някъде видима връзка към нея, за да спре да ви предупреждава.. Аз лично не обръщам внимание на такива ми ти работи.. :D

Не съм го местил. Нищо не съм правил по сайта. Вероятно от хостинга нещо са "пипали по dns-ите".
 
От: Googlebot не може да осъществи достъп до сайта Ви

Същото съобщение получих за робот-а и аз вчера (за първи път).
Дали пък не е от сървъра, на който е сайта?Аз съм на hostbulgaria. А вие?

http://ping.ms/ или друга подобна услуга (т.е. пинг към сайта от различни държави) и ще си проличи горе-долу дали от dns-a.
 
От: Googlebot не може да осъществи достъп до сайта Ви

Здравейте,

И аз имам същия проблем на един от домейните .com.
Скоро си закупих домейн .eu може ли да е от това проблема ?
 

Горе