Gotvq.com с нов Update

Статус
Not open for further replies.

NgDesign

Active Member
Здравейте ,

Наскоро придобих сайта gotvq.com от колега във форума. По-старите колеги може би са виждали стария сайт
  • Изграден е изцяло нов дизайн от 0. Дизайнът е правен според желанията на клиента
  • Променена е изцяло структурата и SEO -то
Има още няколко довършителни неща по сайта , като footera например, но клиентката е доволна и го пуснах по-рано.

Ще гледам да завърша и останалата част от сайта до края на седмицата.

Предложения за линкове се приемат само на лично

Ако някой има идеи или предложения за нещо което му липсва в другите сайтове за рецепти, ще се радвам да чуя :)
 
  • Haha
Реакции: Sky
С приятелката ми си готвим вкъщи и много често драмата е - какво да сготвим. Когато изберем рецепта е лесно просто да потърсим от някъде как се прави, но въпроса е да изберем такава.

Преди известно време открих matekitchen.com и се удивих колко е добър сайта. Първо имаш клип към всяка рецепта, след това изброени съставки и подробно обяснение как се приготвя. Сайтовете, в които хората сами си добавят рецептите според мен са най-зле - първо че има много дублиращи се рецепти и второ че не всеки е добър в обяснението как се приготвя нещо - пропускат много елементи. Докато в Matekitchen цялото съдържание си е тяхно.

А черешката на тортата е седмичното меню - това до голяма степен ни решава проблема с избора на това какво да готвим. При това рецептите там са напълно нормални и ежедневни, а не някакви със супер засукана подправка, която първо че не знам как се произнася и второ по смъртно не мога да я открия в цяла София и то за да я използвам само веднъж и да забравя защо съм я взел.

Успех със сайта!
 
Здравейте, помислете как да се отървете от Elementor, защото с това количество излишен HTML за един артикъл съдържащ минимална информация, Google няма да бъде никак доволен. :)
 

Прикачени файлове

  • Screenshot 2022-09-12 at 16.31.09.png
    Screenshot 2022-09-12 at 16.31.09.png
    782.1 KB · Преглеждания: 16
С приятелката ми си готвим вкъщи и много често драмата е - какво да сготвим. Когато изберем рецепта е лесно просто да потърсим от някъде как се прави, но въпроса е да изберем такава.

Преди известно време открих matekitchen.com и се удивих колко е добър сайта. Първо имаш клип към всяка рецепта, след това изброени съставки и подробно обяснение как се приготвя. Сайтовете, в които хората сами си добавят рецептите според мен са най-зле - първо че има много дублиращи се рецепти и второ че не всеки е добър в обяснението как се приготвя нещо - пропускат много елементи. Докато в Matekitchen цялото съдържание си е тяхно.

А черешката на тортата е седмичното меню - това до голяма степен ни решава проблема с избора на това какво да готвим. При това рецептите там са напълно нормални и ежедневни, а не някакви със супер засукана подправка, която първо че не знам как се произнася и второ по смъртно не мога да я открия в цяла София и то за да я използвам само веднъж и да забравя защо съм я взел.

Успех със сайта!
Видях сайта, допада ми с изключението, че е готова тема. Много ми допадна в сайта идеята за цената, но ще се въздържа ( с тази инфлация ще трябва да променям рецептите всеки ден :D)
Идеята за седмично меню е добра, Благодаря :)
Здравейте, помислете как да се отървете от Elementor, защото с това количество излишен HTML за един артикъл съдържащ минимална информация, Google няма да бъде никак доволен. :)

За съжаление всичко си има цена. Колкото до гоогле - много много не му дреме , щом класира сайтове със seo score 70 accessibility 70 и perfomance 10 и DOM от 12к на 2-3 позиция .
Кофти дизайн, копирано съдържание.
Това да не е някакъв Профил на deffweb ? Напълно празен коментар !

Дизайна е по-желание на клиентката . Кое съдържание е копирано ?
 
Последно редактирано:
Много кофти дизайн, много далеч от кулинарен блог. Първото, което ще ти извади очите е огромния статичен хедър с неподходящо сложено лого в неподходящи цветове. Надолу няма да коментирам...
Ако това са желанията на клиента, аз бих му обяснил тези неща...
 
Много кофти дизайн, много далеч от кулинарен блог. Първото, което ще ти извади очите е огромния статичен хедър с неподходящо сложено лого в неподходящи цветове. Надолу няма да коментирам...
Ако това са желанията на клиента, аз бих му обяснил тези неща...

На клиента са му обяснени много неща, като започнем от негативното влияние на големия Header до натрупването на излишен код за функционалността на представянето на единична публикация и негативното влияние в/у SEO-то от карусела. Въпреки това настоя сайта и да изглежда по този начин и до някъде съм съгласен с нея:
"Аз не виждам код , аз виждам сайта" бяха думите и след като и предоставих коментарите от вчера.
Пусна тема в един МАМА форум и обратно на коментарите тук , там всички реагираха много положително

Пуснахме Audit на сайта, който излезе повече от задоволителен (97-99) при положение, че е имало съвсем различна структура в продължение на повече от 3 години .
Разгледахме и "конкуренцията" , която е много далеч от 2015г за дизайн , да не говорим за 2022 , с изключение на сайта, за който сподели fast_ .. . и готвач, но това са "монополи" , а тя иска да се занимава с нещо странично и е готова да отделя определена сума на месец, която е много далече от бюджета на готвач. Както и да има собствен дизайн, а не поредната готова тема в интернет, която ползват N сайтове

Повечето сайтове, без да ровим навътре :)

Не съм пуснал сайта, за да се показваме кой е по-по-най :) Нито за да коментираме избраният дизайн на клиента. Клиентката искаше да се популяризира малко , за това съм пуснал тема за линкове и идеи.

Благодаря на fast за идеята за седмично меню (допадна и)

Колкото до дребните душици вилнеещи в форума :

Това е срамно ( 1 час, след публикуването на темата )


12-09-2022 14:30:17Салата Цезар8 seconds111

Супер оценка , надявам се да ти е станало готино за 8 секунди да прочетеш цялата рецепта и да оцениш с 1 :) , вероятно си успял и да я направиш :) :)

За DDOS атаката 30 минути след оценката , даже няма и да коментирам.

Българщината край няма ...
 
  • Haha
Реакции: Sky
Рецептата за цезар не е лоша, но или използвайте редактор или този, който пише рецептите да си повиши малко езиковата култура. Не е нормално в тази рецепта да има 13 пъти думата “овкусяване”. То бива тавтология, ама сте се оляли.
 
На клиента са му обяснени много неща, като започнем от негативното влияние на големия Header до натрупването на излишен код за функционалността на представянето на единична публикация и негативното влияние в/у SEO-то от карусела. Въпреки това настоя сайта и да изглежда по този начин и до някъде съм съгласен с нея:
"Аз не виждам код , аз виждам сайта" бяха думите и след като и предоставих коментарите от вчера.
Пусна тема в един МАМА форум и обратно на коментарите тук , там всички реагираха много положително

Пуснахме Audit на сайта, който излезе повече от задоволителен (97-99) при положение, че е имало съвсем различна структура в продължение на повече от 3 години .
Разгледахме и "конкуренцията" , която е много далеч от 2015г за дизайн , да не говорим за 2022 , с изключение на сайта, за който сподели fast_ .. . и готвач, но това са "монополи" , а тя иска да се занимава с нещо странично и е готова да отделя определена сума на месец, която е много далече от бюджета на готвач. Както и да има собствен дизайн, а не поредната готова тема в интернет, която ползват N сайтове

Повечето сайтове, без да ровим навътре :)

Не съм пуснал сайта, за да се показваме кой е по-по-най :) Нито за да коментираме избраният дизайн на клиента. Клиентката искаше да се популяризира малко , за това съм пуснал тема за линкове и идеи.

Благодаря на fast за идеята за седмично меню (допадна и)

Колкото до дребните душици вилнеещи в форума :

Това е срамно ( 1 час, след публикуването на темата )


12-09-2022 14:30:17Салата Цезар8 seconds111

Супер оценка , надявам се да ти е станало готино за 8 секунди да прочетеш цялата рецепта и да оцениш с 1 :) , вероятно си успял и да я направиш :) :)

За DDOS атаката 30 минути след оценката , даже няма и да коментирам.

Българщината край няма ...
МАМА форумите не са фактор, там и л*йно да пуснеш, ще те хвалят колко е голямо. Не коментирам код и скорост на сайта, а чисто визуалната част. Аз съм със 17 инча 4к лаптоп и при мен хедъра заема близо 80% от видимата част на сайта. Надолу - навсякъде неподходящи размери на шрифтове, отстояния на редове в заглавията, твърде големи отстояния между елементи и т.н.

Наясно съм, че някои хора си харесват блогове тип "зората на 21-и век", но въпреки това е разочароващо, защото домейнът не е лош. Пример за идеален готварски блог, изключително чист, подреден и приятен - https://www.supichka.com/
 
Благодаря ви за градивните критики <3 , но както вече споменах, това не е готов вариант на сайта. ;)

Както не веднъж съм споменавал - Не се занимавам с изграждане на сайтове и не мисля да ви взимам хляба ( защото виждам, че повечето критици са "професионалисти") , а хората са казали с какъвто се събереш, такъв ставаш ! За критик става въпрос :)

Към професионалистите :
doghelp.png
doghelp 2.png


Аз лично, ако предлагах сайтове с 15 годишен опит бих си поправил тези "недоразумения"


wpivanov.png
wpivanov 2.png

И към Sky, който само така леко се подсмихва.

webselo.png


Коментарите от DevBG групата към webselo , ще ти ги спестя


Надявам се да приемете критиката ГРАДИВНО!
Рецептата за цезар не е лоша, но или използвайте редактор или този, който пише рецептите да си повиши малко езиковата култура. Не е нормално в тази рецепта да има 13 пъти думата “овкусяване”. То бива тавтология, ама сте се оляли.
Благодаря, ще и предам :)

МАМА форумите не са фактор, там и л*йно да пуснеш, ще те хвалят колко е голямо. Не коментирам код и скорост на сайта, а чисто визуалната част. Аз съм със 17 инча 4к лаптоп и при мен хедъра заема близо 80% от видимата част на сайта. Надолу - навсякъде неподходящи размери на шрифтове, отстояния на редове в заглавията, твърде големи отстояния между елементи и т.н.

Наясно съм, че някои хора си харесват блогове тип "зората на 21-и век", но въпреки това е разочароващо, защото домейнът не е лош. Пример за идеален готварски блог, изключително чист, подреден и приятен - https://www.supichka.com/

Виждам, че в "предприемач" много, много не се харесват тези Header-и , но хората ги харесват . ( Хедъра заема 80% от видимата част на всяко устройство )
Колкото до МАМА форумите, те най-често използват такъв тип сайтове . Рядко тук ще намерим някой, който има интерес към готвенето.
Хубаво е да си познаваме аудиторията, иначе се получава 3 години бъхтене, реклами и накрая хващаме 1 страница на гоогле (тя пък грешната ключова дума) :)



Тъй като темата беше пусната за линкове и идеи ( какво липсва в другите сайтове и какво ви е направило добро впечатление ) , а се сере по предпочитанията на клиентката, ще помоля @Blinky да затвори темата или да я изтрие.

Благодаря на хората отзовали се по ТЕМАТА !
 
Статус
Not open for further replies.

Горе