GR домейн и данъци

N1ck

Active Member
Здравейте,

Някой има ли опит с gr домейни?

При регистрация се изискват VAT TAX or ID номер. Това означава, че всеки който регистита gr домейн би трябвало да декларира и плати данъци, осигуровки и всичко, според гръцкото законодателство.

Как според вас стои въпроса ако българска фирма е собственост на gr домейн? Ще се посочат валидни данни за собственик и ДДС. Сайта ще се хоства на гръцки хостинг, ще е написан на гръцки език, но няма да се приемат плащания на него - ще има реклама под формата на афилиейт линкове.
 
От: GR домейн и данъци

ако българска фирма е собственост на gr домейн?

Това някак си не го вдявам...

Не бих разчитал на гръцкото законодателство.
 
От: GR домейн и данъци

Това някак си не го вдявам...

Не бих разчитал на гръцкото законодателство.

Не те разбрах.

Ако като физическо лице решиш да си купиш gr домейн, трябва да си въведеш ЕГН то, професия, адрес, телефон (обаждат се преди да ти го активират) и прочие. Вероятно ще дължиш нещо като физическо лице, не ясно какво и къде.

По тази причина може би е по-добре домейна да е собственност на фирма рег. по ДДС в България. Но дали това се счита за собственност на гръцка територия?!!?? Тези са изпращели. ще се работи с com явно (ако изобщо се работи там)
 
От: GR домейн и данъци

Ако като физическо лице решиш да си купиш gr домейн, трябва да си въведеш ЕГН то, професия, адрес, телефон (обаждат се преди да ти го активират) и прочие. Вероятно ще дължиш нещо като физическо лице, не ясно какво и къде.

По тази причина може би е по-добре домейна да е собственност на фирма рег. по ДДС в България. Но дали това се счита за собственност на гръцка територия?!!?? Тези са изпращели. ще се работи с com явно (ако изобщо се работи там)

От кой регистратор взимате .gr? И с двата които работим не искат такива данни.
 
  • Like
Реакции: N1ck
От: GR домейн и данъци

Имам и gr и it при регистрация искат fiscalen код нещо като номер на лична карта мисля че е. За целта съм намерил италианец и грък които ми закупиха домейните. Не се плащат никакви такси и данъци освен такса за регистрацията.
 
От: GR домейн и данъци

.it искат ЕГН или БУЛСТАТ за фирми.
.gr не искат нищо - но конкретния регистратор може да реши да иска допълнителни данни.

И двете са достъпни за граждани на ЕС - така че няма нужда местни хора да ги регистрират.
 

Горе