GSM оператор BULSATKOM

От: GSM оператор BULSATKOM

Дайте инфо със сайт нещо, презентации, оферти, да се разгледа в общи линии какво и как ще е. В официалният им сайт нема нищо
 
От: GSM оператор BULSATKOM

шо не, аз откакто съм на булсатком плащам 2 пъти по малко за тернет :D не че преди не беше екстра, но пък сега евтинджос яко
 
От: GSM оператор BULSATKOM

КРС взе решение да издаде разрешение за ползване на радиочестотен спектър в обхват 1800 MHz.
„Булсатком” АД ще предоставя електронни съобщителни услуги в този обхват за период от 10 години.
В съответствие със Закона за електронните съобщения (ЗЕС) и следвайки политиката на Европейския съюз за ефективно управление на радиочестотния спектър, Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) финализира процедурата, с която обяви намерение за издаване на разрешение за използване на 2 х 5 MHz в обхват 1800 MHz за осъществяване на обществени електронни съобщения чрез мобилна наземна мрежа с национално покритие.
Обхват 1800 MHz може да бъде използван за изграждане на GSM, UMTS, LTE и WiMAX мобилни наземни мрежи. Изборът на тип мрежа и съответстващи услуги е предмет на бизнес стратегия и решение на самия оператор. Практиката показва, че приоритет за операторите в този обхват е развитието на широколентовите технологии (UMTS, WiMAX, LTE и LTE Advanced) за изграждане на т.нар. трето и четвърто поколение (3G и 4G) мрежи. Те дават възможност за много по-високи скорости на предаване на данни, което от своя страна води до по-голямо разнообразие на предлаганите услуги за крайния потребител.

Това е 'новина' от 2011г. Ако пуснат 4G бих ги пробвал, но иначе не виждам защо да сменям трънка с глог :) Булсат са уникални с това, че предлагат добра услуга там, където другите ги няма - да гледаш HD в балкана или на полето. Да пробият на друг пазар, запазвайки и старият не е лесно, но нека видим какво и как.

Между другото , кой мина на боб-а?
 
От: GSM оператор BULSATKOM

Съмнявам се че ще успеят да се наложат на пазара. Потребителят е недоверчив и едва ли новият мобилен оператор ще предложи нещо, което да го примами и да е истинско всъщност!
 
От: GSM оператор BULSATKOM

Мисля че лесно ще се наложат, защото имат доста доволни потребители от Тв и нет услугите им и ще се прехвърлят на тях и за мобилните услуги.
Булсатком си изградиха добро име и на това ще разчитат
 
От: GSM оператор BULSATKOM

Като знам с каква бързина им работят техниците... и каква им е хлабава организацията - клиент едва ли бих им станал в близко бъдеще.
Пресен пример: наскоро се местих на нов адрес, реших да си прекарам цифрова от тях. Отивам в офиса им в квартала - "ОК, господине, записан сте, очаквайте обаждане от техници в рамките на 5 дни". Минават 7 дни и им звъня да питам какво става. Отговора: "Ами той срока е до 14 дни." Минават 14те дни и им звъня отново да видя какво става - "ами то сега нямаме устройства, ще трябва да изчакате до понеделник (14тия ден беше петък)." Чакам аз до понеделник и им звъня следобяда. Какво чувам: - "те трябваше да ни доставят устройства ама още няма, я по-добре бъдете така добър да изчакате още седмица, пък може да стане."
Като го чух това веднага отказах заявката и отидох в офис на друг оператор.
 

Горе