H1, h2 и p таг... как най-правилно да го конструирам

macrogrand

New Member
Наскоро пуснах новия сайт на един клиент enco-vending.com, тези дни сайта ще се оптимизира. Само не разбирам, защо при резултатите в google не се появява първо дескрипшъна на даден продукт, а се появяват менютата и др google.com/search?q=site%3Aenco-vending.com%2Fbg%2Fproducts%2F&hl=en&sa=2
В момента в H1 тагът е заглавието на продукта, а в <p> описанието му. Е точно това описание искам да се вижда първо...
Това което забелязъх е че май трябва в H1 да стой ПРОДУКТИ, а в H2 заглавието на продукта.
Крайното решение е да сложа въпросното описание в meta description, но въпроса е по-скоро принципн.

Ще се радвам на някъкви съвети.
 
От: H1, h2 и p таг... как най-правилно да го конструирам

Неуспях да разбера какво точно питаш, но ако не сложиш описанието на страницата в meta description, google или която и да е търсачка няма да знае какво описание искаш да показва.
 
От: H1, h2 и p таг... как най-правилно да го конструирам

тъп съм...
Та въпроса ми е: защо google не показва в текста на резултати си описанието на продукта google.com/search?q=site%3Aenco-vending.com%2Fbg%2Fproducts%2F
А тук го показва google.com/search?hl=en&q=site%3Aenco-vending.com%2Fproduct.php
 
От: H1, h2 и p таг... как най-правилно да го конструирам

Сори, бате но въпроса ти е неясен. Нищо не мога да разбера от това което питаш. Еми виж различните описания на страниците, едното е захапано добре, а другото ... не. Имат ли го този таг и ако да - добре ли е поставен. На едното място май е. И какво по точно захапва на кривата страница?
 
От: H1, h2 и p таг... как най-правилно да го конструирам

в двете търсения които си направил има различни резултати - аз един и същ УРЛ не видях, съответно ще има и различни описания.

Аз пак не разбрах въпроса но по гадание ще ти кажа следното:

Когато въведеш различни ключови думи в гоогле и страниците нямат meta desc, а дори и да имат той може да сметне, че не описва добре страницата и показва свое описание и съответно 1 страница може да получи различни описания за различните ключови думи
 
От: H1, h2 и p таг... как най-правилно да го конструирам

Когато въведеш различни ключови думи в гоогле и страниците нямат meta desc, а дори и да имат той може да сметне, че не описва добре страницата и показва свое описание и съответно 1 страница може да получи различни описания за различните ключови думи
Адски правилно. Г си избира какво да захапе на база тайпната ключова дума или фраза, като хваща текста с тази фраза/дума, съвсем произволно. И така я ранкира за дадената думичка на определена позиция, независимо дали я има в мета таговете или тайтъла на страницата. А ако виждаш, че думата за кяото слочайно излиза страницата носи добър трафик, засили я с няколко линка, като текст линка да ти представлява самата дума/фраза.
 
От: От: H1, h2 и p таг... как най-правилно да го конструирам

Адски правилно. Г си избира какво да захапе на база тайпната ключова дума или фраза, като хваща текста с тази фраза/дума, съвсем произволно. И така я ранкира за дадената думичка на определена позиция, независимо дали я има в мета таговете или тайтъла на страницата. А ако виждаш, че думата за кяото слочайно излиза страницата носи добър трафик, засили я с няколко линка, като текст линка да ти представлява самата дума/фраза.

мда, според мен човекът точно това се опитваше да ви пита :wink:
 
От: H1, h2 и p таг... как най-правилно да го конструирам

ясно... иначе сега разбрах какво искам да питам :)
Как без да съм въвел meta description в резултатите на гугъл да се покаже описането което се съдържа в страницата (описанието на продукта)
 
От: H1, h2 и p таг... как най-правилно да го конструирам

Няма такъв начин. Гугъл дава най-релевантния (според него) дескрипшън. Единствено можеш да забраниш ОДП дексрипшъна.
 
От: H1, h2 и p таг... как най-правилно да го конструирам

Невъзможно е да очакваш от робот да чете мислите ти приятелю, ако искаш да показва desc на продукта го въведи в meta tags, но ако е прекалено дълго няма да го показва, направи по-кратко описание в което да се съдържа главната ключова дума и ще показва твоето описание!

Аз лично бих те посъветвал да напишеш такова описание, което ще заинтригува хората да натиснат на тоя сайт да видят какво има вътре и съответно да си купят продукта. Гугъл иска мн пари за реклама, а когато дава безплатна възможност като тази много малко хора се възползват!
 

Горе