H1, H2, H3 с/без линкове - СЕО влияние

bedio

Member
Има нещо което не успях да намеря никъде като инфо.
Как се отразяват следните примерни варианти на СЕОто за Гугъл например:

<a href="domain.com/filmi"><h1>Филми</h1></a>

<h1><a href="domain.com/filmi">Филми</a></h1>

<h1>сео</h1>

Предполагам разликата (ако има такава за Г) е малка, но ми е интересно, какъв е отговора. Ако може някой който е сигурен, или е разбрал от опит :)

П.С. В някои тулове за СЕО анализ например, вариант едно се хваща като линк, а не като h1. В други се хваща като h1... и от там започнах да се чудя по въпроса....

Пропуснах да спомена, че в моя случай става дума за inbound линк от самия сайт. Примерно линк към страницата за Филми (защото има и подстраници)
Например съм в директория Филми, в ня има други поддиректории и прочие, и това е линк кум главната директория Филми. Ето пример:

Имам 3 различни секции (секции а не страници. Разликата е 4е всяка секция има много контент под нея):

domain.com/filmi
domain.com/treiluri
domain.com/programa

Всяка начална страница на секция се бори за определена дума (domain.com/filmi се бори за Филми).
Всяка секция има по 1 H1 tag със съответната дума на секцията.

И от там въпроса дали с линк към нея (например ако сме се забата4или някаде на долу) или без линк. И ако с линк - в какъв формат.
 
Последно редактирано:
От: H1, H2, H3 с/без линкове - СЕО влияние

Според мен вариант 1 е линк и май е най-удачен, ако текстът трябва да има хем хедъри, хем да са линкове. Така мисля аз от това, което съм слагала, но ще ми е интересно да чуя верния отговор :)
 
От: H1, H2, H3 с/без линкове - СЕО влияние

Синтактически е по правилно <A> да е във <H1>
<A> e inline елемент и не би трябвало да съдържа block елементи като <H1>

За да си сигурен, че сайта ти винаги ще се отваря коректно под всякакви браузъри и всякакви техни версии, дори и бъдещи, най-добре спазвай стандартите.
Никой браузър няма да гарантира, че извращения от сорта на <a><h1></h1></a> ще се визуализират коректно. Утре ще излезе нова версия и ще ти излезе омацано.
 
От: H1, H2, H3 с/без линкове - СЕО влияние

Синтактически е по правилно <A> да е във <H1>
<A> e inline елемент и не би трябвало да съдържа block елементи като <H1>.

Тогава би трябвало и Г да гледа на това с по-добро око, отколкото на обратното.
Добре, тогава следващия въпрос - Какви са плюсовете и минусите от вариантите долу. В единия имаме сайтуад линк, но не намаля ли ефекта на H1 za SEO, наличието на линк в блок елемента. И не е ли по силен ефекта на H1 za SEO ако тага не съдържа линк.

Имаме следното:


в страница domain.com/filmi имаме h1 тах за Филми (както и в подстраници като domain.com/filmi/matricata_prezarejdane_123.html)

Вариант 1:
без линк. т.е. само <h1>Филми</h1>

Вариант 2:
с линк т.е. само <h1><а..>Филми</а></h1>
(като я този вариант линка е към главната страница на секцията навсякъде - както и на главната (линк към себе си, така и на подстраниците - линк към главната))
 
Последно редактирано:
От: H1, H2, H3 с/без линкове - СЕО влияние

Не те разбирам какво питаш. Текста си е текст, без значение дали е в линк или не. Важното е че е в H1.
А най важното е релевантното съдържание на H1. Хванал си се за глупости да мислиш.

Вътрешните линкове ги насочи към важните страници. Това да питаш дали е яко да линкваш гъм главни страници си е глупост. Целта на линкването не е да си пълним сайта с линкове, а да ги насочим към най важното съдържание.
Нито аз нито друг потребител може да ти каже къде ти е важното съдържание, това си е силно индивидуално, зависи от тактиката ти и какво целиш с нея. За едни сайтове важни са вътрешните страници, за други по главните
 
Последно редактирано:
От: H1, H2, H3 с/без линкове - СЕО влияние

Не те разбирам какво питаш. Текста си е текст, без значение дали е в линк или не. Важното е че е в H1.
А най важното е релевантното съдържание на H1. Хванал си се за глупости да мислиш.

Вътрешните линкове ги насочи към важните страници. Това да питаш дали е яко да линкваш гъм главни страници си е глупост. Целта на линкването не е да си пълним сайта с линкове, а да ги насочим към най важното съдържание.
Нито аз нито друг потребител може да ти каже къде ти е важното съдържание, това си е силно индивидуално, зависи от тактиката ти и какво целиш с нея. За едни сайтове важни са вътрешните страници, за други по главните

Човек, мерси за времето за писане което си изхабил, но не исках оценка на това кое е глупост и кое не, а мнение по въпроса. Аз много добре знам какво пиша и кое е глупост и кое не.

Въобще не са глупости това което питам.

Също така не си наспамвам страницата с линкове, а се чудя дали да махна сегашния, който е в навигацията (и съответно е на всички страници за тази секция и е в h1) или да го остава само текст в h1. Сега разбираш ли защо пиша???

Аман от такива постове, пиша и питам нещо конкретно, другото не е предмет на дискусия.

"Това да питаш дали е яко да линкваш гъм главни страници си е глупост." а пък това грам не си спомнял да съм питал...
 
От: H1, H2, H3 с/без линкове - СЕО влияние

Прочети ми пак поста.
На вътрешните линкове ролята е да упъти Г към важното съдържание. Кажи ми аз откъде да знам къде ти е важното съдържание?
линк джус май му се викаше
Трябва да си анализираш сайта, да си поставиш конкретни цели, за да разбереш дали да махаш или да слагаш линкове.
 

Горе