Help !!!! Сайтът е докладван като „атакуващ“!

От: Help !!!! Сайтът е докладван като „атакуващ“!

... съжалявам за дублирането, влязох в тази тема през резултати от статистиката и нямах време да погледна, че вече е отворена такава за днешните страдания на Гугъл...
 
От: Help !!!! Сайтът е докладван като „атакуващ“!

Влизам днес в webmaster tools и на трите ми сайта излиза това:
"This site may be distributing malware. Google users will see a warning page when they attempt to visit pages within this site. You can visit the Google Safe Browsing diagnostic page for your site for detailed information about the problems we found. Help Loading...
Please review StopBadware.org's Security Tips for Websites and make any necessary changes to your site. When you have cleaned your site, you can request a review, and we'll evaluate your site..."
На диагностикаа ми дава това:
"
What is the current listing status for ww ......com?

This site is not currently listed as suspicious.

What happened when Google visited this site?

Google has not visited this site within the past 90 days.
Has this site acted as an intermediary resulting in further distribution of malware?

Over the past 90 days, ww ......com did not appear to function as an intermediary for the infection of any sites.

Has this site hosted malware?

No, this site has not hosted malicious software over the past 90 days."

Доколкото разбирам, ми казва, че няма проблем, а пък ми излиза предупреждение.
Това само с докладване ли става?
 
Последно редактирано от модератор:
От: От: Help !!!! Сайтът е докладван като „атакуващ“!

Влизам днес в webmaster tools и на трите ми сайта излиза това:
"this site may be distributing malware. Google users will see a warning page when they attempt to visit pages within this site. You can visit the google safe browsing diagnostic page for your site for detailed information about the problems we found. Help loading...
Please review stopbadware.org's security tips for websites and make any necessary changes to your site. When you have cleaned your site, you can request a review, and we'll evaluate your site..."
На диагностикаа ми дава това:
"
what is the current listing status for ww......com?

this site is not currently listed as suspicious.

What happened when google visited this site?

Google has not visited this site within the past 90 days.
Has this site acted as an intermediary resulting in further distribution of malware?

Over the past 90 days, ww .....com did not appear to function as an intermediary for the infection of any sites.

Has this site hosted malware?

No, this site has not hosted malicious software over the past 90 days."

Доколкото разбирам, ми казва, че няма проблем, а пък ми излиза предупреждение.
Това само с докладване ли става?

И на мен това ми излиза, и то няколко пъти вече.
 
Последно редактирано от модератор:
От: Help !!!! Сайтът е докладван като „атакуващ“!

До колко време реагират, когато пуснеш молба за ревю?
 
Моля за помощ! Сайта ми е докладван като атакуващ.

Ето какво излиза:
http://safebrowsing.clients.google....om/cherniiat-oriz-novata-superhrana-1540.html
Възможно ли е някой да ме е рипортнал? Имам предвид без наистина да има зловреден код? Защото уебмастъра твърди, че всичко е ок по сайта. С Firefox е блокиран, но с IE се отваря.
В Webmaster Toolsкато проблем бяха посочени няколко статии с твърдението, че страниците съдържат зловреден код. Изтрих статиите и познат, който е компетентен в тази област ми каза, че дори да е имало нещо вече го няма. Днес, обаче получих нов мейл от Гугъл за друга инфектирана страница. Не ми се иска да реша проблема като изтрия целия сайт...

Какъв може да е проблема, според вас? И как може да се реши? Благодаря!
 
От: Моля за помощ! Сайта ми е докладван като атакуващ.

Е те много яко се те опердашили. На мен не ми е ясно като гугъл реват, защо и firefox забраняват сайта ти. Все пак ако трябва направи един бекъп и си върни сайта с 3 месеца назад и да видим дали ще открият проблем, после почни малко по малко да възстановяваш нещата през даден период докато разбереш къде е проблема. Съмнявам се някой да те е репортнал и това да е довело до тук.
 
От: Help !!!! Сайтът е докладван като „атакуващ“!

На скоро имах такъв проблем. Имаш вируси по сайтовете. Щом всички са заразени, или дори повече от един има голяма вероятност да имаш вирус на компа, който ти заразява сайтовете. Другия вариант е да са ти заразени по отделно.
След като изпратиш молба за преразглеждане до няколко дена (в моя случай до 3-4) ще ти оправят сайтовете. Но няма смисъл да изпращаш заявката, ако не си ги проверил за вируси, да си ги махнал и след това да си оправиш секюритито.
Има два варианта да откриеш и изтриеш вирусите. Първия е като свалиш всички файлове и ги сканираш с антивирусната, другия е с разни тулове, но аз така и не открих някой туул, който да е универсален, така че трябва да се разтършуваш малко, може и в този форум да има.
Относно сигурността мога да ти предложа 2 плугина (ако си с WP). Единия е "better wordpress security", а другия "hack alert".
Забравих да кажа, че в твоя случай може да имаш и файлове, които редирекват към фишинг страници, това също ще трябва да провериш. Обикновенно такива файлове ги вкарават в wp-include и пращат трафик към тях.
Преди да направиш настройките на плугините си направи пълен backup, защото може да имаш проблеми. Ако имаш такива, махни "better wordpress security" и оправи сигурността от .htaccess.
 
От: Help !!!! Сайтът е докладван като „атакуващ“!

Ако не се справиш с махането на вирусите във fiverr има такива услуги също.
 
От: Help !!!! Сайтът е докладван като „атакуващ“!

Сега прочетох наново темата и видях, че е ставало въпрос за блогспот. Извинявам се ако съм наспамил.

Код:
Сайтът е докладван като „атакуващ“!

Сайтът bg-lifestyle.blogspot.com е докладван като „атакуващ“ и беше блокиран.


Атакуващите сайтове се опитват да инсталират програми, които крадат лична информация, повреждат компютъра ви или го използват за атака на други компютри.

Някои от тези сайтове го правят съзнателно, но много са просто жертва и собствениците им не знаят нищо за това.

Вижте какво ми показва сайта , как да си го оправя ??????
 
От: Help !!!! Сайтът е докладван като „атакуващ“!

Може да си жертва на Ddoss ако знаеш кво е това.
 

Горе