HolaPrize - реални награди, реално печелене, законен сайт

То не е много трудно да определиш кое е вероятна измама или ако щеш загуба на време. Просто се запитай как работи бизнес модела и дали е практически възможен. Ок, изпращали някакви награди. Тези награди едва ли падат от небето, все ще струват пари. Трябва някак да се оправдаят разходите. Единия вариант е парите да идват от потребителите, другия - от рекламодатели. Често в измамнически сайтове потребителите трябва да си купуват разни нива, да реинвестират и т.н, тогава е ясно какъв е бизнес модела. Но в случая казваш, само трябва да се цъкат някакви рекламки. Хубаво, ама разни бедни индивиди, цъкащи по рекламки, които въобще не ги интересуват... това няма смисъл, само се създава трафик по нета. А и мислиш ли, че някой нормален рекламодател би рекламирал в такъв сайт? Надали въобще знаят за съществуването му. Най-много рекламите върху които се цъка да са реклами за други подобни сайтове. Дори хипотетично в момента да дават някакви награди, едва ли това нещо ще оцелее за напред. По принцип всеки гледа да прави пари, а не да раздава неща на непознати, само щот са много готини.
Е то още като отвориш сайта се вижда от какво печели. Ама прав е човека ,че сме си такива българите . Ако дават награди ,що дават награди и от къде печелят(все едно ти дреме). Другият вариант е пример с тоя форум от преди време се разискваше как па така е безплатен, няма членство , няма постоянно изкачащи реклами, а само тук таме някоя реклама в първите постове и head(Повечето май са афф линкове) и все нещо е съмнително как па така се случва... Въх няма угодия
 
Е то още като отвориш сайта се вижда от какво печели.
Като отвориш сайта пише, че изпълняваш дейности, което ти дава точки, които заменяш за награди в хода на играта. От това на мен не ми става ясно как въпросните ти дейности могат да генерират приходи за сайта, достатъчни да задоволят собствениците и да ти купят наградите.

По принцип е възможно да съществува сайт, работещ на загуба и даващ безплатно на потребителите иначе скъпа услуга - YouTube. При YouTube явно има фактори, които са накарали оригиналните собственици да го развиват докато е бил на загуба, а после Google да го купят и да продължат да го дундуркат пак на загуба. YouTube е информационна медия без аналог, и ако се задълбаеш малко ще установиш, че в съвременния информационен свят медиите са много ценна "стока" за определен кръг от хора. Можем да приложим тези принципи и да се запитаме дали HolaPrize има потенциал да бъде една такава ценна медия.... аз обаче съм някак българо-скептичен.

Преди време имаше един подобен сайт Ятото. Даже са писали някъде през 2015 за тях в 24 часа:
Ятото е българската социална мрежа от ново поколение, която генерира приходи от социално¬отговорни рекламодатели и ги разпределя обратно към обществото, под формата на награди за потребителите и техните добри идеи. Наградите се осигуряват от социално отговорните рекламодатели на платформата. От началото на своето съществуване (01.11.2013 г.) до момента Ятото е раздало 340 000 лева до хиляди българи.
Работили са още година след това и са преустановили.

Ама прав е човека ,че сме си такива българите . Ако дават награди ,що дават награди и от къде печелят(все едно ти дреме).
В повечето случаи сайтовете с обещания за печалби са директно скамове и съществуват с идеята да съберат максимално количество пари от потребителите преди да изчезнат. Кой знае колко хора са се набутали в такива сайтове (и аз някога за 20 лв), пък ти си викай какви сме били българите и как едва ли не трябвало да сме по-наивни и да не си задаваме въпроси. Ако все пак HolaPrize раздават наградите, то пак остава този въпрос - до кога? А дори по някаква много рядка случайност да имат работещ бизнес модел, тогава въпросът ще е дали няма да е по-добре младите кандидат-предприемачи да развиват малко по-сериозна дейност от това да цъкат по рекламки по цял ден.
 
Като отвориш сайта пише, че изпълняваш дейности, което ти дава точки, които заменяш за награди в хода на играта. От това на мен не ми става ясно как въпросните ти дейности могат да генерират приходи за сайта, достатъчни да задоволят собствениците и да ти купят наградите.

По принцип е възможно да съществува сайт, работещ на загуба и даващ безплатно на потребителите иначе скъпа услуга - YouTube. При YouTube явно има фактори, които са накарали оригиналните собственици да го развиват докато е бил на загуба, а после Google да го купят и да продължат да го дундуркат пак на загуба. YouTube е информационна медия без аналог, и ако се задълбаеш малко ще установиш, че в съвременния информационен свят медиите са много ценна "стока" за определен кръг от хора. Можем да приложим тези принципи и да се запитаме дали HolaPrize има потенциал да бъде една такава ценна медия.... аз обаче съм някак българо-скептичен.

Преди време имаше един подобен сайт Ятото. Даже са писали някъде през 2015 за тях в 24 часа:

Работили са още година след това и са преустановили.


В повечето случаи сайтовете с обещания за печалби са директно скамове и съществуват с идеята да съберат максимално количество пари от потребителите преди да изчезнат. Кой знае колко хора са се набутали в такива сайтове (и аз някога за 20 лв), пък ти си викай какви сме били българите и как едва ли не трябвало да сме по-наивни и да не си задаваме въпроси. Ако все пак HolaPrize раздават наградите, то пак остава този въпрос - до кога? А дори по някаква много рядка случайност да имат работещ бизнес модел, тогава въпросът ще е дали няма да е по-добре младите кандидат-предприемачи да развиват малко по-сериозна дейност от това да цъкат по рекламки по цял ден.
Ама ти си си навил нещо на пръста и не слушаш (четеш)..... Ето поне един източник на доходи за сайта.
Значи незнам ти като си отворил сайта кво е станало, ама аз като го отворих веднага ми се наби в очите реклама на адсенс, следователно освен тук таме реклами на адсенс има най-вероятно и (не съм си направил регистрация , за да знам със сигурност) например да изгледаш някоя реклама да ти даде живот по-бързо или някъв ресурс и т.н....
Другото, което е какви пари от потребителите?Аз слично не видях финансово условие, за да започнеш да играеш и събираш там точки ли са кво са.

Са недей ми говори ,че някой поддържа нещо с години и с годинииии без да има изгода или да е на загуба. Ако не печели пари ще печели нещо друго . Това за ютуб ,че работи на загуба нещо или не го разбрах или нещо сериозно си се объркал ти.

Виж измамници има навсякъде! Мен преди две години ме прекара един добре известен онлайн магазин за оригинални часовници имащи афф програма. Първо почнах да не мога да си влизам в профила, след 10 имейла се сетиха да ми отговорят и тъпя отговор беше ,че нещо си по сайта правили и след месец щяло да си влизам и заработеното от мен да си е там. След тоя един месец се почна пак 10 имейла така и не получих отговор и видях , че са махнали въобще афф програмата, но аз без договор без нищо няма и кво да направя , а и не бяха кой знае колко парите.

Един с ивенти билети ли кво беше незнам... някъв календар слагаш в сайта и ти плаща на импресии (това и сега съществува) , след първото плащане което дойде много бързо щото тогава имах и доста сериозен трафик се оказа видиш ли ,че тоя календар неможело да се слага примерно в странична лента на сайта ти щото така обира всички импресии нали се сещаш и като дойде ред на второ плащане тоя го отнема , нито на имейли отговаря , нито на телефона , абе никъде. Тъпото , е че такова условие и уточнение НЯМА никъде или поне нямаше. Този същият ,сладкодумник и сега предлага същото незнам дали някой е работил с него.

Ай стига ,че роман стана... С две думи сигурно нема братче, ама и да живееш с идеята ,че всеки иска да те прее*е е тъпичко
 
Значи незнам ти като си отворил сайта кво е станало, ама аз като го отворих веднага ми се наби в очите реклама на адсенс
uBlock Origin

Ай стига ,че роман стана... С две думи сигурно нема братче, ама и да живееш с идеята ,че всеки иска да те прее*е е тъпичко
Ай стига, че голяма реклама стана. Автора се е регнал само за да пусне тая тема, а темата му в бг-мамма вече е изтрита.

1687383347181.png

През Януари са писали за адрес Карер д'Антони Маркес 15, Палма де Майорка, Испания.
Сега за адрес са писали адреса на някаква компания Prize Winning SL, регистрирана през 2013 от някой си испанец. Етo инфо, ето още малко инфо. В първия сайт има търсачка и като напишеш "prize" не е много трудно да си харесаш компания. Даже има още една с подобно име - PRIZEWINNER INVEST SL.

PRIZE WINNING SL е компания , регистрирана на 15.11.2013 г. в Мадрид, Мадрид. Неговият CNAE е инженерни технически услуги и други дейности, свързани с технически съвети. Дейността на SIC на PRIZE WINNING SL е 8911 инженерни и архитектурни технически офиси и нейната корпоративна цел е дейности, свързани с инженеринг, монтаж, строителство, планиране, инсталиране, проектиране, закупуване, продажба и доставка на оборудване за ниско, средно и високо напрежение. Типични операции с трафик на недвижими имоти.

Независимо дали ти харесва или не, HolaPrize е поредния скам и това е положението. Говори си колкото искаш за това какви сме били българите.
 
Последно редактирано:
Здравейте, прочетох цялата кореспонденция тук и трябва да Ви кажа, че грешите. Спекулирате крайно, без дори да сте запознати с конкретния казус. Аз съм управителят на фирмата, която стои зад въпросната игра. Всичко ни е законно, за което мога да изкарам куп документи, които да докажат това. Изпращаме наградите и не се занимаваме с измами, а сме напълно честни и почтени хора. Не знам защо хвърляте кал по нас, без да сте сигурни в съмненията, които имате към нас. Моля Ви за повече човечност, изобщо не ми е приятно да чета това, при условие, че знам колко много труд сме вложили аз и моя екип в това начинание. Крайно съм засегнат.
 

Прикачени файлове

  • 1-resized.png
    1-resized.png
    55.1 KB · Преглеждания: 19
  • 2-resized.png
    2-resized.png
    413.4 KB · Преглеждания: 16
  • 3-resized.png
    3-resized.png
    431 KB · Преглеждания: 15
  • 4-resized.png
    4-resized.png
    421.3 KB · Преглеждания: 13
  • 5-resized.png
    5-resized.png
    360.7 KB · Преглеждания: 15

Горе