Hootsuite ми дръпнаха пари от paypal?

Tedi_84

Active Member
Привет, днес влизам в акаунта и гледам, че на 07.10 има плащане към hootsuite за про акаунт? Аз доколкото си спомням тествах, но демото .... Как така сами си правят плащане? Има ли такъв вариант, и какво следва сега?
 
От: Hootsuite ми дръпнаха пари от paypal?

Terms:

4.3 Free Trial Period. If you sign up online for a Hootsuite Pro account with a free initial trial period (the “Free Trial”), you must provide Hootsuite with a valid credit card or PayPal account. If you do not cancel your account or downgrade your Hootsuite Pro account within the first 30 days after it was initially created, your credit card or PayPal account will automatically be billed starting on the first day after the Free Trial is over. If you cancel or downgrade your Hootsuite Pro account prior to the beginning of the 31st day, no charges will be put through your credit card or PayPal account. Please note that other Paid Services (such as apps purchased via the Hootsuite app directory) will require to be uninstalled separately via the app directory to avoid charges being incurred on the 31st day. The Free Trial is only available to first time users of Hootsuite Pro.

How do I cancel an automatic payment I have with a merchant?

Минали ли са 30-те дни, откакто си тествал демото? Навярно да, щом имаш automatic payment charge.

…и другия път ползвай виртуални карти (чете от средата нататък) за всякакви сайтове с „Trial / Demo“ насоченост, че да може СЛЕД КАТО забравиш, че изобщо си ползвал такова нещо, то да могат да дръпнат 0 пари от нея. И никога PP, освен ако не си нагласяш timers подсещания 1 ден преди да изтекат.
 
От: Hootsuite ми дръпнаха пари от paypal?

Когато се регистрираш е хубаво да четеш какво пише на радио бутончетата ...
 
От: Hootsuite ми дръпнаха пари от paypal?

На ауто събскрайб си приел с демото вероятно. Четете условията, преди да си взимате демо, промота и подобни.
 
От: Hootsuite ми дръпнаха пари от paypal?

Когато се регистрираш е хубаво да четеш какво пише на радио бутончетата ...

Еми нубаво е да, като се обърне каруцата пътища много. Пуснах диспут да видим какво ще се случи.
 
От: От: Hootsuite ми дръпнаха пари от paypal?

Terms:



How do I cancel an automatic payment I have with a merchant?

Минали ли са 30-те дни, откакто си тествал демото? Навярно да, щом имаш automatic payment charge.

…и другия път ползвай виртуални карти (чете от средата нататък) за всякакви сайтове с „Trial / Demo“ насоченост, че да може СЛЕД КАТО забравиш, че изобщо си ползвал такова нещо, то да могат да дръпнат 0 пари от нея. И никога PP, освен ако не си нагласяш timers подсещания 1 ден преди да изтекат.

Тук пише, че след 31 - вия ден ако анулирам акаунта парите ще се възстановят. Как да го анулирам???
 
От: Hootsuite ми дръпнаха пари от paypal?

„If you cancel or downgrade your Hootsuite Pro account PRIOR/ПРЕДИ to the beginning/НАЧАЛОТО of the 31st day, no charges will be put through your credit card or PayPal account.“

Това ли? Тъй като аз „след“ не прочитам.

1 месец по default е 30 дни (на доста места и услуги глобално). Първия ден започва от минутата на активиране на акаунтът, а 30-тият ден свършва в 23-тия час, 59-тата минута и 59-тата секунда. След това започва 31-вия ден да тече, съответно и automatic charge. А са написани ПРЕДИ да започне да тече 31-вия ден (започне ли 31-ви ден и 1 секунда, то започва да тече реално първи платен non-trial абонаментен месец)
 
От: Hootsuite ми дръпнаха пари от paypal?

Ами всички до 1 "демо" версии са с автоматично плащане след изтикачане на демото.
Вие от къде падате?
 
От: Hootsuite ми дръпнаха пари от paypal?

Edit: изказал съм се неподготвен
 
Последно редактирано:
От: Hootsuite ми дръпнаха пари от paypal?

Ами всички до 1 "демо" версии са с автоматично плащане след изтикачане на демото.
Вие от къде падате?

Еми да им е*а демото!!!

Кво значи като изтече демото си плащаш автоматично ами ако неми е харесало самото демо.... Аз не казвам че не е моя грешката просто не бива да е така!
 
От: Hootsuite ми дръпнаха пари от paypal?

Еми да им е*а демото!!!

Кво значи като изтече демото си плащаш автоматично ами ако неми е харесало самото демо.... Аз не казвам че не е моя грешката просто не бива да е така!

То си го пише ясно , просто не си прочел. Ако не го спреш ръчно си продължава и си взима парите всеки месец на датата. Не са чак толкова пари , че да правиш трагедия. Сега си промени акаунта , виж в пейпала че си махнал автоматичното плащане и си готов. Може както ти предложиха по горе просто да влезеш в чата с тях и да ги питаш дали биха ти върнали парите след като си пропуснал срока с 1 ден.
 
От: Hootsuite ми дръпнаха пари от paypal?

Може както ти предложиха по горе просто да влезеш в чата с тях и да ги питаш дали биха ти върнали парите след като си пропуснал срока с 1 ден.

Опа, това аз го предложих, ама после установих че съм писал за хостинг докато в темата се говори за някаква услуга дето дори не знам за какво е :) Обаче щом практикуват залагане на капани, би ме учудило ако се съгласят да върнат парите. По-скоро ще кажат като мобилните оператори "Това е било написано господине, ние нищо не можем да направим". Но да, винаги трябва да се прави контакт когато има проблеми.
 
От: Hootsuite ми дръпнаха пари от paypal?

Еми да им е*а демото!!!

Кво значи като изтече демото си плащаш автоматично ами ако неми е харесало самото демо.... Аз не казвам че не е моя грешката просто не бива да е така!

Много от доставчиците на опредлена услуга ти дават да пробваш услугата им за кратък период от време, нарича се free trial. Ако ти харесва дадената услуга, ставаш техен клиент, ако не ти харесва - прекъсваш. Трябвало е просто да си погледнеш в пейпал акаунта за какво си се абонирал като автоматично плащане. В случая ти това не си го направил и затова по дефаулт са ти дръпнали сумата, защото си дал пейпал акаунта си за да ползваш демото.
 
От: Hootsuite ми дръпнаха пари от paypal?

Много от доставчиците на опредлена услуга ти дават да пробваш услугата им за кратък период от време, нарича се free trial. Ако ти харесва дадената услуга, ставаш техен клиент, ако не ти харесва - прекъсваш. Трябвало е просто да си погледнеш в пейпал акаунта за какво си се абонирал като автоматично плащане. В случая ти това не си го направил и затова по дефаулт са ти дръпнали сумата, защото си дал пейпал акаунта си за да ползваш демото.

Да ок добре така е, пак казвам не искам да изляза невинен, явно не съм чел достатъчно до тук всичко е точно, само не ми е ясно как тези идиоти извличат плащането без да съм въвеждал някаде проклетата пейпал парола, а само мейла? Какво означава да си дам пейпал акаунта? Този акаунт не върви ли с все багаж, пароли мароли мейли и и т.н? Питам щото до сега съм пробвал 1001 демота на най различни шантави услуги и до сега е намало подобен случай.
 
От: Hootsuite ми дръпнаха пари от paypal?

И без да четеш условия (не че подкрепям това), но щом се регистрираш някъде и ти иска пеймънт данни, то дали на 14-я, 30-я или 60-я ден е сигурно, че ще дръпнат кинти. За щастие или не в Бг тази практика още не е разпространена, единствения пример, който ми идва на ум е абонамента за Капитал, но и при тях пак е подсигурено и връщат пари до седмица след като са ги дръпнали автоматично (ако не се лъжа за срока, но 100% връщат). Пиши на Hootsuite, не вярвам да се дърпат много, преди 1-2 г. ми се наложи да си пиша с ПР отдела им, като ми отговориха за под 24 часа и бяха много точни, и човечни.
 
От: От: Hootsuite ми дръпнаха пари от paypal?

Да ок добре така е, пак казвам не искам да изляза невинен, явно не съм чел достатъчно до тук всичко е точно, само не ми е ясно как тези идиоти извличат плащането без да съм въвеждал някаде проклетата пейпал парола, а само мейла? Какво означава да си дам пейпал акаунта? Този акаунт не върви ли с все багаж, пароли мароли мейли и и т.н? Питам щото до сега съм пробвал 1001 демота на най различни шантави услуги и до сега е намало подобен случай.

Защото си направил PayPal preapproved payment; Т.е. ти предварително си одобрил бъдещо плащане без възражение.
 
От: Hootsuite ми дръпнаха пари от paypal?

Състави ли си нужните изводи? Аз мога да ги сумирам:

• Desktop App за уведомления винаги, когато се закупува даден продукт, който е „Trial/Demo“ с цел НЕзабравяне. Win-8/8.1/10 имат;
• Smartphone App за същото, ако се разчита повече на него, ако се няма умен тел. и се разчита на умния Desktop, то тогава горното;
• Заявяване на виртуални карти, които да се използват именно с подобни цели, ако ще и $XXXX суми да искат за „преодобрение“ с цел започване на Trial периодът, работи си. Вкарване на 2 лв. там и работата спи;
• Повече четене/обръщане внимание на Terms & Conditions на услугите, с които човек се съгласява.
 
От: Hootsuite ми дръпнаха пари от paypal?

Ми те и в Амазон уж ти е безплатно първата година, ама... :( и си дърпат от картата и без секюрити кода
 
От: Hootsuite ми дръпнаха пари от paypal?

Как си превеждаш „Year“ (Annually) като „Monthly“ – идея си нямам. Имаш ЕДИН безплатен месец, който трябва ДО или НА 29-тия ден да cancel-ираш РЪЧНО.

По-добре не си правете експерименти със сайтове на езици, които не познавате.
 

Горе