Hostsean - отново даун

От: Hostsean - отново даун

Тва е от обърканите днс-и предполагам (нали спомена нещо за админска грешка), едва ли е насочено за теб конкретно. Кат ги оправят ще имаш достъп. То май засича изтекъл лиценз точно заради днс-ите. И на мен ми се е случвало подобно при тях, явно си имат един админ.... :)
 
От: Hostsean - отново даун

добре де, колега(не че съм и аз хостинг провайдер, а щото и аз се мъча по някакъв начин да изкарам пари от нетя)

хостинга ми е платен до 13.10.2012

от вчера, а може би от по-отдавна на страницата на цпанел ми изписва следното :


This server is currently not licensed. Please contact the server administrator. Other services available on this server such as web services are likely functioning normally. (Cannot read license file)


Once the license on this server is active, you will no longer see this message. If you have installed a license since loading this page

сега, като на колега, ми обясни аз как да си сваля данните и да се пръждосам?
услугата ви е превъзходна, 100% ъптайм и т.н. , само дето аз, простака не искам да ме боли повече главата

или трябва да си платя, или да заеба целият сайт и да го изградя наново.

cPanel лиценза се издава на база IP адрес на хостинг сървъра. Отиваш на http://verify.cpanel.net/ , изписваш IP-то на сървъра и получаваш адекватна информация дали има лиценз или няма. Ако проблема не е предизвикан от смяна на IP адреса на сървъра, значи е проблем с файловата система и невъзможност да се прочете файла с лиценза. Имало е и такива случаи. Подобни ситуации са неприятни и за двете страни - потребители и доставчици, но не са неразрешими.
 
Последно редактирано:
Re: От: Hostsean - отново даун

добре де, колега(не че съм и аз хостинг провайдер, а щото и аз се мъча по някакъв начин да изкарам пари от нетя)

хостинга ми е платен до 13.10.2012

от вчера, а може би от по-отдавна на страницата на цпанел ми изписва следното :


This server is currently not licensed. Please contact the server administrator. Other services available on this server such as web services are likely functioning normally. (Cannot read license file)


Once the license on this server is active, you will no longer see this message. If you have installed a license since loading this page

сега, като на колега, ми обясни аз как да си сваля данните и да се пръждосам?
услугата ви е превъзходна, 100% ъптайм и т.н. , само дето аз, простака не искам да ме боли повече главата

или трябва да си платя, или да заеба целият сайт и да го изградя наново.

Може да свалиш файловете през FTP - юзера и паролата са като за цпанела

Базата данни със едно просто пхп файлче neshtosi.php и слагаш вътре този код може да я свалиш

PHP:
<?php

$dbhost   = "localhost";
$dbuser   = "USERNAME";
$dbpwd    = "PASSWORD";
$dbname   = "DATABASENAME";
$dumpfile = $dbname . "_" . date("Y-m-d_H-i-s") . ".sql";

passthru("/usr/bin/mysqldump --opt --host=$dbhost --user=$dbuser --password=$dbpwd $dbname > $dumpfile");

echo "$dumpfile "; passthru("tail -1 $dumpfile");

?>



освен това си мисля че и PHP MY ADMIN ще може да го отвориш и при неработещ цпанел и да си свалиш базата но е по бързо през PHP

IP или domain.com:2082/3rdparty/phpMyAdmin/
 
От: Hostsean - отново даун

cpanel работи имало е проблем, отстранен е
но няма репорт от него за проблем постъпил през тикет системата ни
няма поискани бакъп за сайта му , ако го беше поискал сме щели да му го изпратим, просто така е по лесно
 

Горе