htaccess при Nginx на Webuzo

Petko Voivoda

Well-Known Member
Здравейте имам ВПС с инсталиран панел Webuzo и си инсталирах LEMP стака (Nginx + PHP + MySQL)
Та въпроса ми е как да си настроя сайтовете така, че да вървят на nginx-а.
Активирах го, но .htaccess не работи и искам да ги оправя така, че да работят на nginx.
В интернет намерих конвертори на .htaccess към nginx, но не знам къде да сложа кода който ми генерират.
Може ли да ми кажете къде да сложа кода за да работят правилно .htaccess-ите и къде трябва да слагам кода за всеки различен сайт.
Пример имам 5 сайта и за всеки сайт имам различни htaccess правила които съм го convertnal за nginx чрез онлайн tool къде да сложа и 5-те кода за всеки един от сайтовете така, че всеки код за htaccess да се отнася само за даден сайт? А не 5-те кода за htaccess да се отнасят за 5-те сайта едновременно.
Дано сте ме разбрали правилно, защото доколкото разбрах няма как да имам 5 различни правила за .htaccess на nginx които да работят на конкретен сайт.

Още веднъж да напиша, че използвам панела Webuzo.
 
От: htaccess при Nginx на Webuzo

Всеки сайт отделен конфиг ли има на nginx или са в общ? Сигурен ли си, че тези правила, които си конвертирал са правилни?!? И аз съм се оптивал да използвам онлайн инструменти но не се получи желания ефект.
 
От: htaccess при Nginx на Webuzo

Настройката на nginx определено не е лесна. И аз още мъча да настроя едно правило и неще и неще...
 
Re: От: htaccess при Nginx на Webuzo

Всеки сайт отделен конфиг ли има на nginx или са в общ? Сигурен ли си, че тези правила, които си конвертирал са правилни?!? И аз съм се оптивал да използвам онлайн инструменти но не се получи желания ефект.

Според контол панела и въображението :) може и на едно може и на отделно
 
Последно редактирано от модератор:
Здравейте имам ВПС с инсталиран панел Webuzo и си инсталирах LEMP стака (Nginx + PHP + MySQL)
Та въпроса ми е как да си настроя сайтовете така, че да вървят на nginx-а.
Активирах го, но .htaccess не работи и искам да ги оправя така, че да работят на nginx.
В интернет намерих конвертори на .htaccess към nginx, но не знам къде да сложа кода който ми генерират.
Може ли да ми кажете къде да сложа кода за да работят правилно .htaccess-ите и къде трябва да слагам кода за всеки различен сайт.
Пример имам 5 сайта и за всеки сайт имам различни htaccess правила които съм го convertnal за nginx чрез онлайн tool къде да сложа и 5-те кода за всеки един от сайтовете така, че всеки код за htaccess да се отнася само за даден сайт? А не 5-те кода за htaccess да се отнасят за 5-те сайта едновременно.
Дано сте ме разбрали правилно, защото доколкото разбрах няма как да имам 5 различни правила за .htaccess на nginx които да работят на конкретен сайт.

Още веднъж да напиша, че използвам панела Webuzo.

взимаш си хтакеса и го постваш тук http://winginx.com/htaccess

конвертираш си го в nginx правила след което

в се логваш през shh и пише

Код:
find / -name webuzoVH.conf

(това го пишеш понеже нямам активeн впс с уебузо инсталция за да си спомням конткетния път до фаила) а е някакво дълго специфично за webuzo

след това
Код:
 nano /пътядо/webuzoVH.conf
и там между

Код:
server {
listen   80;
	server_name  yourdomain.com;
 бля бля
на нов празен ред пействаш това коети ти е генерирало конветотра

location / .......................


}

даваш му Ctrl+x натискаш y за yes и ентър

след което пишеш

рестартираш / релоадваш нгинкс и си готов (може и от конозлата може и от контрол панела )
 
От: htaccess при Nginx на Webuzo

Дай да видим конфига и каги какви правила ти трябват.
 
От: htaccess при Nginx на Webuzo

По късно ще пиша, че сега ставам и в конфига на webuzo не съм пипал нищо мисля, че си е както е по default.
 
Re: От: htaccess при Nginx на Webuzo

А това

Да го променя на домейна на който искам да важат тези правила така ли ?

това server_name си е там конфигурирано от панела

постанхго за да знаеш къде постнеш правилата примерно под него

server{

да са вътре в скобите на нов ред

}
 
Последно редактирано от модератор:

Горе