Html копие на сайт ...

lipcho

Active Member
Здравейте, на кратко успях да избутам един сайт на челни позиции в серпа. Изглежда сайта стана бая популярен и някой му направи html копие на негов си домейн. До колкото забелязах копието на сайта ми е на месец време. Използват рсс хранилката и се ъпдейтва моментално. Не мога да се свържа с човека направил тази щуротия. От седмица, забелязвам леко изпадане на сайта от серпа, до сега не съм имал подобен проблем. Това хтмл копие може ли да повлияе на сеото на сайта ми? Търсих информация но не открих нищо. Благодаря Ви предварително.
 
От: Html копие на сайт ...

Здравейте, на кратко успях да избутам един сайт на челни позиции в серпа. Изглежда сайта стана бая популярен и някой му направи html копие на негов си домейн. До колкото забелязах копието на сайта ми е на месец време. Използват рсс хранилката и се ъпдейтва моментално. Не мога да се свържа с човека направил тази щуротия. От седмица, забелязвам леко изпадане на сайта от серпа, до сега не съм имал подобен проблем. Това хтмл копие може ли да повлияе на сеото на сайта ми? Търсих информация но не открих нищо. Благодаря Ви предварително.

Може и ще, трябва да сигнализираш в гугъл, че друг копира сайта ти и използва информацията на него без твоето позволение и евентуално ще го накажат. За съжаление, вече авторството в гугъл + не се признавало, но все пак не е лошо да го има. също така добави и условия за ползване и ако всичко е както трябва след доклада ти към гугъл, ще го накажат.

Друг вариант е да го блокираш въпросния потребител и да забраниш достъпа му до фийда ти и така няма да може да го използва.
 
От: Html копие на сайт ...

Неговото съдържание е дублирано, така че по-скоро него да го накажат след време.
 
От: Html копие на сайт ...

Неговото съдържание е дублирано, така че по-скоро него да го накажат след време.

Как преценяш на кои съдържанието е дублирано. За гугъл нито е важно кой пръв го е публикувал, нито вече е важно авторството. Общо взето е много трудно да докажеш авторство в днешно време. Гугъл ще накаже домейна, който е с по - нисък авторитет, но това не работи във всички случай.
 
От: Html копие на сайт ...

Как преценяш на кои съдържанието е дублирано. За гугъл нито е важно кой пръв го е публикувал, нито вече е важно авторството. Общо взето е много трудно да докажеш авторство в днешно време. Гугъл ще накаже домейна, който е с по - нисък авторитет, но това не работи във всички случай.

точно защото откраднатото съдържание се публикува след оригиналното
 
От: Html копие на сайт ...

Синдикирай си съдържанието в гугъл+ акаунта и в другите социалки, веднага след като го публикуваш. Пандата ще го накаже него, не теб.
 
От: Html копие на сайт ...

точно защото откраднатото съдържание се публикува след оригиналното

Оффффф четете преди да пишете, в горния си пост, който си цитирал казвам че гугъл не се интересува кой е публикувал пръв съдържанието. Би било много глупаво да се приеме, че този, който пръв го е публикувал е автора, понеже има толкова много реални ситуации в който е точно обратното! Гугъл го интересува единствено, кой домейн е с по висок авторитет и спрямо него дава преднина в подреждането. За да предприеме действия е нужно някои да подаде сигнал в противен случай дори и да си с домейна с по - висок авторитет пак ще ти пречат всички останали, който те копират.
 
От: Html копие на сайт ...

Днес забелязах, че някой е копирал първата ми страница от мой сайт и я е сложил на свой домейн. Разбира се на чуждия домейн всичките линкове са променени и са линкове за към сайтове възрастни, но и е останал и линк към моя домейн.

Може ли съвет как да реагирам.?
 
От: Html копие на сайт ...

Ами естеството на сайта ми е такова че едва ли мога да докладвам на Гошо. Относно глупостите за уникалност на съдържанието, за незнаещите това са глупави митове. Как да докладвам подобен сайт в моя случай? Става на въпрос за първия сайт от подписа ми. Ето го и копието (smallgamesking.com), естествено много функции липсват. Потърсих и ми направи впечатление сайта на замунда, те също имат подобни проблеми. Но за сметка на това там никой не го интересува сео, а при мен 90% от трафика ми идва от Гошо.
 
От: Html копие на сайт ...

Ами естеството на сайта ми е такова че едва ли мога да докладвам на Гошо. Относно глупостите за уникалност на съдържанието, за незнаещите това са глупави митове. Как да докладвам подобен сайт в моя случай? Става на въпрос за първия сайт от подписа ми. Ето го и копието (smallgamesking.com), естествено много функции липсват. Потърсих и ми направи впечатление сайта на замунда, те също имат подобни проблеми. Но за сметка на това там никой не го интересува сео, а при мен 90% от трафика ми идва от Гошо.

При замунда не е същия казуса. До колкото знам едни и същи хора направиха няколко сайта, за да разпределят трафика от един сайт на няколко, за да може при евентуални атаки и при разрастване на трафика да могат да го поемат и да увеличат печалбите си. Има и други предимства но там е съвсем друга сфера. Единствения ти шанс е да блокираш потребителя, който използва фийда ти.
 
От: Html копие на сайт ...

При замунда не е същия казуса. До колкото знам едни и същи хора направиха няколко сайта, за да разпределят трафика от един сайт на няколко, за да може при евентуални атаки и при разрастване на трафика да могат да го поемат и да увеличат печалбите си. Има и други предимства но там е съвсем друга сфера. Единствения ти шанс е да блокираш потребителя, който използва фийда ти.

А как да разбера кой ползва фийда ми. Не съм сигурен, че именно него ползва, направих предположение. Ще Ви пиша на лично.
 
От: Html копие на сайт ...

Хахо, а защо мислиш че копито е с по силен домейн? Нали и двата са нови, не е ли важно все пак кога е минал бота?! И наистина ако си поддържа и социалка, не виждам как няма да бъде наказан ментака?!
 
От: Html копие на сайт ...

Хахо, а защо мислиш че копито е с по силен домейн? Нали и двата са нови, не е ли важно все пак кога е минал бота?! И наистина ако си поддържа и социалка, не виждам как няма да бъде наказан ментака?!

Логиката ти е правилна, но това е човешка логика, следователно докато човек не го погледне няма да разбере за какво става въпрос. За да се прегледа от човек, трябва да се подаде репорт. Ако бота индексира, то за него няма значение, кое първо е индексирал, а кой от домейните е с по - голям авторитет и доверие. В момента не казвам кои е с по - голям авторитет, просто обяснявам логиката на бота. При социалките авторство има само в гугъл + и само то се зачиташе, но за момента официално и то не се зачита. Да във фейсбук можеш да има потвърдена страница и прочие, както в ютуб можеш да сложиш линк в описанието към автора и т.н., но тези неща не се гледат от бота на гугъл или поне нямам доказателство за това. Ако го погледне човек ще забележи разликите, но иначе няма. Може да има няколко еднакви малки и средно малки странички в социалките и пак да не се разбере разликата.
 

Горе