(I)OSS

camino

Member
Момчета, някой регистрира ли се?

Най-вече ме интересува, какви са сроковете и санкциите, ако не реагираме веднага на 1.юли.
Какви отчети ще се подават и как предварително ще начислявам 19% ДДС за Германия и 20 за Холандия примерно? На колко време са отчетите. Със задна дата ли се подава на 01.юли?

Много теория, нищо конкретно за сега, лично бих изчакал да видя как се развива.
 
Трябваше да взема решения дали да правя регистрацията и изчетох що има в интернет, най-вече защото пишат, че регистрацията, за предлагащи дистанционна продажба на стоки е опционална (МОЖЕ).
Намерих тази статия, която е доста информативна и конкретна:

Днес е събота, обадих се на телефона и въпреки, че не съм клиент на счетоводната къща ми вдигнаха и отговориха търпеливо на въпросите (в извън работно време!). Безкрайно съм благодарен, не ми оставиха начин да им се отблагодаря, за това споделям постъпката им тук.

В общи линии - ако имате оборот на 10000 евро от предходната година сте задължени да се регистрирате. След това до 20 число се подава декларация за предходните 3 месеца. Никой няма идея как става това и какво следва след това, най-малко явно в нашия НАП. Но пък след като е задължение, рано или късно ще се прави. По-добре рано.
 

Горе