ICN сървъри 16.12.2012 - имате ли проблем?

От: ICN сървъри 16.12.2012 - имате ли проблем?

Преди да подновите домейна, поне според мен, е редно да обясните на клиента за какво става въпрос. Казвам го, защото съм правил подобни "рокади" с .eu домейн и любезно ми беше съобщено, че ще има забавяне до като всичко се провери кое, как, кога, кой и защо. Искаха се контакти на стария и новия собственик, плюс телефон и копие от документ. Едва след това ми взеха парите.

Как сте проверили, че изобщо "сделката" е реална и легитимна?
 
Последно редактирано:
От: ICN сървъри 16.12.2012 - имате ли проблем?

ICN.Bg не е посредник по сделка а доставчик на услуга. Когато собственика на една услуга удостовери новия и притежател и декларира прехвърлянето и съгласно установените правила, "услугата" преминава в притежание на третото лице. Разбира се, удостоверяването става с документ.
Не съм сигурен, защо решихте че сделката не е проверена?
Всички установени практики са изпълнени.

Преди да подновите домейна, поне според мен, е редно да обясните на клиента за какво става въпрос. Казвам го, защото съм правил подобни "рокади" с .eu домейн и любезно ми беше съобщено, че ще има забавяне до като всичко се провери кое, как, кога, кой и защо. Искаха се контакти на стария и новия собственик, плюс телефон и копие от документ. Едва след това ми взеха парите.

Как сте проверили, че изобщо "сделката" е реална и легитимна?
 
  • Like
Реакции: Sky
От: ICN сървъри 16.12.2012 - имате ли проблем?

И аз съм с много лошо мнение за ICN,но този пич ме кефи как съвсем спокойно и обстойно обяснява на всички които го плюят
 
От: ICN сървъри 16.12.2012 - имате ли проблем?

Бе той хубаво обяснява, ама грам не може да загрее какво се опитвам да му кажа :lol: Та, се отказах :oops:

Било проверено, пък в същото време е повече от ясно, че има нещо гнило. Дали клиента виновен, дали фирмата, все тая. Пари се взимат след като всичко е изяснено, не преди това.
 
От: От: ICN сървъри 16.12.2012 - имате ли проблем?

А не смятате ли, че преди да приберете парите за една година (ако ще 5лв. да са) е редно да уведомите клиента за това? Just my 5 cents here.

Не знам точно как работи системата при ICN, но при доста други риселъри те дори не разбират че домейни се прехвърлят между потребители - операциите са автоматизирани и в зависимост от софтуера се отбелязват само в log-овете. При това положение как да го уведомят - едва ли имат човек който да следи всички операции по домейните?
 
От: От: ICN сървъри 16.12.2012 - имате ли проблем?

Не знам точно как работи системата при ICN, но при доста други риселъри те дори не разбират че домейни се прехвърлят между потребители - операциите са автоматизирани и в зависимост от софтуера се отбелязват само в log-овете. При това положение как да го уведомят - едва ли имат човек който да следи всички операции по домейните?

The registry will be performing random verification checks to ensure that transfer requests are valid.

Обърни внимание на "random".

По тази логика, ако всичко е напълно автоматизирано, без проверки, какво ми пречи да седна на твоята машина, да си копирам cookies и последните ти сесии от браузъра. След това да се прибера и да си прехвърля каквото имаш домейни където реша? Master password на браузъра няма да ти помогне. Повярвай ми, възможно е. Преди време колега в офиса така хакна мой сайт, за да ми покаже какво съм пропуснал. Ако собственика е един и се прехвърля, да, всичко е ок и е редно да става бързо. Обаче ако данните са различни верификация е задължително да има. Auth Code-a не винаги е достатъчен.

С малко social engineering човек може такива проблеми да ти създаде, че си свят ще ти се завие.
 
От: ICN сървъри 16.12.2012 - имате ли проблем?

Проблема вече е решен, успях да прехвърля домейна напълно сам, благодаря на всички за помощта. Аз бях до тук с опита ми с icn, другите, които работите с icn може да нямате проблеми и да сте доволни, но при мен не стоят така нещата. Все пак ще им дам срок от известно време, може би година-две да си оправят работата и да станат по-добри и може пак да пробвам услугите им да видя дали стават за нещо. Защото е хубаво да има повече конкуренция и повече възможности за работа, и за нас ще е полезно това, те да останат и да се развият и да успеят да покрият саморекламата си с дела и наистина да станат добри.
 
От: От: ICN сървъри 16.12.2012 - имате ли проблем?

The registry will be performing random verification checks to ensure that transfer requests are valid.

Обърни внимание на "random".

По тази логика, ако всичко е напълно автоматизирано, без проверки, какво ми пречи да седна на твоята машина, да си копирам cookies и последните ти сесии от браузъра. След това да се прибера и да си прехвърля каквото имаш домейни където реша? Master password на браузъра няма да ти помогне. Повярвай ми, възможно е. Преди време колега в офиса така хакна мой сайт, за да ми покаже какво съм пропуснал. Ако собственика е един и се прехвърля, да, всичко е ок и е редно да става бързо. Обаче ако данните са различни верификация е задължително да има. Auth Code-a не винаги е достатъчен.

С малко social engineering човек може такива проблеми да ти създаде, че си свят ще ти се завие.

Зависи от регистъра - при .fr примерно отказват trade ако не си им пратил подписан документ, но при .eu няма проблем данните да се сменят само от оператор.
 
От: ICN сървъри 16.12.2012 - имате ли проблем?

Верификация е задължително да има. Дали ще е чрез регистъра, дали по друг начин, няма значение. Преди сделката да стане факт трябва някои да се увери, че е легитимна. Иначе както споменах утре някой ще ти гепи данните и ще увиснеш. Пък после ходи да се разправяш до като сайта то е долу или сочи другаде домейна. Аз за това внимавам от кого си взимам домейните.

П.П. - аз съм security freak и това ми е помагало не един път. :D
 
От: ICN сървъри 16.12.2012 - имате ли проблем?

Верификация е задължително да има. Дали ще е чрез регистъра, дали по друг начин, няма значение. Преди сделката да стане факт трябва някои да се увери, че е легитимна. Иначе както споменах утре някой ще ти гепи данните и ще увиснеш. Пък после ходи да се разправяш до като сайта то е долу или сочи другаде домейна. Аз за това внимавам от кого си взимам домейните.

П.П. - аз съм security freak и това ми е помагало не един път. :D

Повечето пъти помага. :)

Дори някой да открадне нечий акаунт и от там да поиска да прехвърли даден .eu на свое име, EURid ще прати два email-а - на стария и новия регистрант и ако един от тях не потвърди, трансферът пропада. Съответно регистраторът не е задължен да се уверява в "сделката". Ние се съобразяваме с зададените правила от регистрите - където се искат документи, искаме и ние. Но ако не се искат, няма смисъл да го искаме и ние.
 
От: ICN сървъри 16.12.2012 - имате ли проблем?

Дам, мейли се пращат. Само че след като човека има пълен достъп до всички пароли и данни на "жертвата", едва ли го притеснява това. По натам ако имам време ще напиша една статия колко лесно става.
 

Горе