ICN.bg проблем с BLADY.BG

От: ICN.bg проблем с BLADY.BG

Icn.bg не е компанията на която трябва да си доверите бизнеса ! Когато им четеш условията по офертите, пише хард диск ( 160 GB, трафик неограничен, домейни неограничени, всичко е много розово чак е съмнително, нито дума за процесорното време което е крайно ограничено, 140 минути на ден за Стандартен план 23 лв.) , След известно време ( 1 година) ви се разраснат сайтовете...и станат 40 GB и почват да ви тормозят за процесорните минути. Товарили сте им сървъра. Другите клиенти страдали. Сайтовете ви не са оптимизирани. Е как ? Последните 12 месеца бяха, а от 1 седмица не са. Тази компания я забравете. направете си проучване на webhostingtalk.com. И това е.
Процесорното време е там където ви цакат , няма и една дума на рекламните им брошури за това. Защо ли? Вие си отговорете сами !
Играта им е следната: за 23 лева ти дават всичко за да те зарибят ( поддръжка, C-panel, back-up, наблюдение на сървъра) и така те държат известно време. усетят ли че ти тръгват нещата и те притискат да минеш на cloud за да те цакат яко. Плащаш за cloud server среден клас трицифрена сума който няма нищо към него И всички тия " безплатни екстри" струват майка си и татко си и се доплащат към цената на cloud server : C-panel - 50 лв., back-up - 50 лв, поддръжка-50 лв, наблюдение -10лв. И цифрата става 300 лв/месец за cloud server на който имате примерно имаш 1000 песещения дневно и си плащал преди 1 година 23 лв/месец за споделен хостинг . Само че след време, те ти казват или минаваш на cloud server или ти спираме сайтовете до 24 часа. Това какво е? Рекет в най-чистата му форма ! Това е истината. Ако можете стойте надалеч от ICN.bg или си изберете западна компания !
 
Последно редактирано:
От: ICN.bg проблем с BLADY.BG

Е то е ясно, че заради нея се е регистрирал. Ама поне се е аргументирал добре за какво ги плюе. Като новорегистриран потребител всеки, който чете да преценява дали да вземе или не под внимание мнението му за ICN.
 
От: ICN.bg проблем с BLADY.BG

Отговарям и тук. Съжалявам за дублажа.

Привет @waikiki,
Жалко е, че си се регистрирал днес, единствено и само за да повдигнеш 2 теми за ICN.Bg. Всеки, който използва Споделен хостинг е наясно с CPU минутите и те не са тайна, а са описани в сайта като информацията към плановете. Ако знаех някой от сайтовете , може бих могъл да ти отговора адекватно, въпреки, че съм сигурен, че колегите от денонощната поддръжка са го направили неколкократно. CPU времето е инструмент, с който се предоставят равни права на всички и не се дава възможност на един сайт да отнеме всичкия свободен ресурс. По този начин се предоставя качествена услуга на всички по-равно.
Имай предвид, че CPU минутите са математически много просто нещо: брой изпълнения на скриптове * средното време за изпълнението на всеки един от тях (в ms). В контролния панел предлгаме доста подробна информация за това какви са процесите, през кое време на денонощието се генерират и т.н
Споделения хостинг не е панацея за всеки уеб проект.
П.С. Ако желаеш подай ми име на домейна и ще мога да подам конкретна информация и да се аргументирам.

Icn.bg не е компанията на която трябва да си доверите бизнеса ! Когато им четеш условията по офертите, пише хард диск ( 160 GB, трафик неограничен, всичко е много розово, нито дума за процесорното време което е крайно ограничено) , аз ползвах едва 40 GB на 4 мой сайта и когато сайтовете станаха 4 започнаха да ми извиват ръцете за процесорно време. Превишавал съм ги. Товарил съм им сървъра. Другите клиенти страдали. Аз имам под 1000 уникални посетители на ден !! Това изобщо не е трафик. Просто виждат че си на отворена платформа ( wordpress, opencart) и почват да ти говорят колко тия платформи нищо не струват ( нищо че 250 000 бизнеса ползват тия 2 платформи и да ти рекламират колко велика е българската summercart която я има 1000 клиента , я няма и никой не я брой за жива в белият свят. цената на summercart е вече 3000 лева за international версията, а през 2012 беше само 400 лева и pri summercart над 50% от поръчките от чужбина отпадат защото paypal дава грешка timeout след 5 секунда. Както и да е. Нека продължа, Платих за 2 хостинг акаунт ( Стандартен план) , и това не ги задоволи. Всячески ме накараха да мина на cloud server . Минах на Cloud server ( цена около 150 лева в моя случай) и там вече се започна с цакането. Искаш c-panel доплащаш 50 лева, искаш back-up - доплащаш 50 лева, искаш някакъв съпорт ( 42 лева на час !?!? ), искаш наблюдение на сървъра ...доплащаш...нищо че си им дал над 150 лева за cloud server. Все едно купуваш BMW от магазина . Мойте сайтове не са големи. Аз имам сумарен трафик от 4 сайта около 1000 уникални посещения !? Бях им клиент няколко години, бях доволен , после какво се случи не знам, станаха свирепи като МТЕЛ. Cloud server-a им не струва. С прилична конфигурация ( среден клас cloud) им отнема 8 секунди server responce time докато сървъра им започне да обработва заявкатa . Кой ще чака 8 секунди ??? те 60% не чакат и 3 секунди ... Акo можете стойте надалеч от ICN.bg. Цените са високи, качеството на услугата много ниско, служителите им се държат като рекетъори . Накратко ако искате да имате малко време за правене на бизнес и да се занимавате само с проблеми около хостинга изберете ICN.bg. Гарантирам ви , време за бизнес няма да имате. Изискванията и тормоза на ICN.bg е ежедневен ! Включително и спиране на сайтовете ви без предупреждение !!! Пари да ви дават, откажете ги и стойте надалеч ! Това е моят съвет. Тази компания беше добра , вече не е ! Нямам идея какво се е променило, но нещата са меко казани трагични от 2015 насам ! И говорят глупости, оптимизирай си сайтовете. А сайтовете ми са оптимизирани много добре. Според GTMETRIX.com имам 87% (B) и 82 % (B)....което си много много добре. Тия шмекери правят нещо което им отърва и това е. Имаха наглостта дори да ми кажат че от Cloud server ( 150 лева без никакви екстри) печелели много по-малко отколкото споделеният хостинг ( 22 лв) . Тази компания я забравете. направете си проучване на webhostingtalk.com И това е.
Това е моят личен опит със ICN.bg. Процесорното време е там където ви цакат , няма и една дума на рекламните им брошури за това. Защо ли? За да ви подведат и измамят типично по български !
 

Горе