Ingress играете ли ?

От: Ingress играете ли ?

Изглежда интересно, дадох заявка за покана, до колко време горе-долу ще ми дадат? Инсталирах си и приложението на телефона.
 
От: Ingress играете ли ?

Изглежда интересно, дадох заявка за покана, до колко време горе-долу ще ми дадат? Инсталирах си и приложението на телефона.

Може до 1 ден. Реално се чака около месец (и тогава пак няма гаранция). Потърси в google "How to get ingress invite". Има такива сайтове в които качваш снимка (донякъде свързана с играта или нещо подобно) и имаш шанс да ти пратят по рано покана.

Играта развива и мисленето. Ето ви решени на една от последните "загадки" пуснати в сайта :


http://hackingress.com/3va77xq4ili1/

To start, type:
> hint
They will not control us…we will be victorious.

Those are lyrics from the song “Uprising” by Muse (also off their album “resistance”…just as an aside)

HINT1
> uprising
You’re not ready for that yet…but the first step is right in front of you, staring you in the face like a mirror.

HINT2
> uprising
(3hrs later): You’re not ready for that yet…but the first step is right in front of you, staring you in the face like a mirror. Be clear and look higher

SOLUTION
It means type ‘clear’ to get erase the screen, then look higher into the URL http://hackingress.com/3va77xq4ili1/
‘like a mirror’: take 3va77xq4ili1, and reverse it to get 1ili4qx77av3
In the terminal, run:
> decode 1ili4qx77av3

You get:
DECODE SUCCESSFUL: L3 @ X2X8.X5X6X5X4X1X6-Y8Y1.Y7Y3Y3Y2Y4Y7

Remove the X’s and Y’s (indicating coordinates) to get
L3 28.565416 -81.733247

Enter that in the ingress.com/intel SEARCH box
You will see a Level 3 Portal, owned by Varian, with the name “Onederland Children’s Club” (get it? Onederland homophone for Wonderland…like Alice)

>portal Onederland
You get:
IT IS THIS AGENT’S OPINION THAT THE BUSINESS KNOWN AS ‘ONEDERLAND CHILDREN’S CLUB’ IS ACTUALLY A FALSE ENTITY THAT MANUFACTURES XM-BASED WEAPONS. AFTER A TWO-WEEK UNDERCOVER OBSERVATION, NO CHILDREN WERE OBSERVED ENTERING OR LEAVING THE FACILITY, AND COVERT (POSSIBLY HOSTILE) OPERATORS WERE ROUTINELY SPOTTED IN THE AREA, JEOPARDIZING FURTHER INVESTIGATION.

Ingress Monitoring Group’s Undercover Report: 9F2Bn

“Ingress Monitoring Group’s Undercover Report” is an acronym for IMGUR, a popular image-sharing website.
Visit http://imgur.com/9F2Bn
It’s the HackIngress.com logo…click on it to get a larger version
Download it and adjust the levels, and you will see a code hidden in the bottom left: ‘d2hpcHB1cnI=?’ if you try to DECODE it, it tells you it’s too simple and that it’s binary data.

>base64 d2hpcHB1cnI=
RESULT
DECODED VALUE: whippurr

>whois whippurr
RESULT
CODENAME: whippurr
FACTION: enlightened
SECLEVEL: 1
STATUS: L3 Agent
NOTE: More information is available in the AS/400 Archive Library: ‘L3Agent_List’

Now, you need to know two things…it’s a Library, and it’s in AS/400. A quick google search will show you a few AS/400 commands related to libraries (DISPLIB, EDITLIB, etc)

>DISPLBL L3Agent_List
RESULT
Database ‘L2ALIB-1′ is encrypted via MD5 hash.

Encrypted? Hack it!

>hack L2ALIB-1
RESULT
9e925e9341b490bfd3b4c4ca3b0c1ef2
98defd6ee70dfb1dea416cecdf391f58
05f63da9e915f6c672696c8ccaabdfcf
39ab32c5aeb56c9f5ae17f073ce31023
657f8b8da628ef83cf69101b6817150a
099dafc678df7d266c25f95ccf6cde22
c8d46d341bea4fd5bff866a65ff8aea9
48bb6e862e54f2a795ffc4e541caed4d

Hack successful. Library decrypted.
ERROR: Data is corrupt, invalid string: ‘._…_…_….._._._._…_….._..__._._..__._._..__._….__.___._..__._._..____._._..__’?

The “invalid string” looks like morse code, but it’s actually binary…replace the “.” with 0 and “_” with 1
That gets you: 0100010001000001010101000100000100110101001101010011010000110111010011010100111101010011

Convert that to TEXT and you get ‘DATA5547MOS’

>DATA5547MOS
Unlocks the sixth (and final) stage…and the invite code.
 
От: Ingress играете ли ?

Като се има предвид как вали, дано порталите ви да са по разни кръчмета :lol:
 
От: Ingress играете ли ?

Много не схванах какво се прави в играта, не че и много се занимавах де, като ми дадат покана ще видя. Каква е всъщност целта, завладяваш някакви обекти и после могат да ти ги превземат ли? За да ми го нападне някой, трябва да дойде лично до мястото ли или може от разстояние? А няма ли възможност да се лъже с локацията, понеже съм виждал разни програмки за заблуждаване на телефона, от които можеш да си избереш локация и да се означиш, все едно си там.
 
От: Ingress играете ли ?

Ааааа звучи мега лудо. Няма такъв телефон иначе бих пробвал това нещо. Що пък да не разгледам някой град през погледна на младите хора в него. Какъв по-добър екскурзовод от това :) Пък, като чета даже и възможности за бизнес има. Ако при мен има много хора бих направил намаление за такива агенти :D А колкото до google следенето. То те си го правят и без да си с тази джаджа.
 
От: От: Ingress играете ли ?

Ааааа звучи мега лудо. Няма такъв телефон иначе бих пробвал това нещо. Що пък да не разгледам някой град през погледна на младите хора в него. Какъв по-добър екскурзовод от това :) Пък, като чета даже и възможности за бизнес има. Ако при мен има много хора бих направил намаление за такива агенти :D А колкото до google следенето. То те си го правят и без да си с тази джаджа.

Ами вземи си такъв телефон! Това е много добър ход на гугъл, сега ако добие популярност играта, android телефоните ще станат още по-популярни, да му мислят apple.
 
От: Ingress играете ли ?

Все повече се опитват да ни контролират и да знаят къде сме и какво правим. Дори са измислили вече и много хитър начин сам да искаш да го направиш.

Сещате ли се за филма Специален доклад. Докато си ходеше пича му прожектират реклами лично за него. Не знам до къде ще стигнем с тези технологии, но аз от твърд привърженик на нови технологии, електронни разплащания, облачни услуги и други подобни, започвам вече да се плаша. Започвам все повече да се замислят дали не трябва да намаля темпото и да се върна към аналогов начин на живот.
 
От: Ingress играете ли ?

Все повече се опитват да ни контролират и да знаят къде сме и какво правим. Дори са измислили вече и много хитър начин сам да искаш да го направиш.

Сещате ли се за филма Специален доклад. Докато си ходеше пича му прожектират реклами лично за него. Не знам до къде ще стигнем с тези технологии, но аз от твърд привърженик на нови технологии, електронни разплащания, облачни услуги и други подобни, започвам вече да се плаша. Започвам все повече да се замислят дали не трябва да намаля темпото и да се върна към аналогов начин на живот.
Такъв е светът и трябва да се адаптираме, иначе изоставаме. Доколко ще те контролират зависи до голяма степен от теб, но все пак ако избереш да живееш по различен начин, най-вероятно е ти да загубиш в случая.
 
От: Ingress играете ли ?

И аз от днес съм с покана и захващам с разходките.

Може ли да те попитам защо? Защо ще тръгнеш да обикаляш по улиците по-точно въпроса ми е защо реши да играеш тази игра? Какво те мотивира?
 
От: Ingress играете ли ?

Този, който не цени живота, не го заслужава - Леонардо да Винчи


Това мога да кажа по темата и за хората, които си губят времето с подобни глупости и виртуални реалности :)
 
От: Ingress играете ли ?

Може ли да те попитам защо? Защо ще тръгнеш да обикаляш по улиците по-точно въпроса ми е защо реши да играеш тази игра? Какво те мотивира?
Човека има свободно време
 
От: Ingress играете ли ?

Може ли да те попитам защо? Защо ще тръгнеш да обикаляш по улиците по-точно въпроса ми е защо реши да играеш тази игра? Какво те мотивира?

На мен не ми е толкова интересно защо той е решил да играе играта, а защо тоя от снимката с мерцедеса е решил да лови измислени портали вместо реални мадами?!

attachment.php
 
От: Ingress играете ли ?

Хаха :) Много добър пример. Горе-долу и аз това се чудя. Преди хората са ходели на лов за храна, сега ловят вятър! :)

Още повече, че подозорам какъв е отговора на повечето хора. "Защото всички го правят, да не изостана"... както намекна един колега по нагоре. Conformity killed the cat. ("Конформизма уби кучето" :p) :)
 
Последно редактирано:
От: Ingress играете ли ?

Всеки е свободен да прави това, което му харесва. Като не ви харесва няма да играете, превърнахте го в голям проблем това. Аз ще разцъкам и ще разгледам, не съм от хората, които си губят времето по игри и със сигурност няма да обикалям като луд. Просто ми е интересно и искам да видя какво представлява. Ако пък някой реши да се вманиачи по играта, това си е негов проблем, щом му харесва, нека си го прави. Много ми е странно, като някой не харесва нещо и решава, че само неговото мнение е истинско, а всеки друг, който го харесва е с грешно мнение. След като нещо е популярно и има кой да го използва, значи има нещо в него, което се харесва от хората.
 
От: Ingress играете ли ?

Приятел, извинявай ако съм те обидил с нещо. Нямам никакво такова намерение. Естествено, че всеки си прави избора. Това, което исках да кажа аз е главно, че микса между игра и реалност е нещо опасно и не е добра идея, защото се получават силни изкривявяния на представата за реалността. Освен това, вярвам в енергията, която ние изпращаме и поглъщаме, както и всички други обекти и частици. Въпроса е, че в играта участваш с физическото си тяло, което трябва да е на определена локация. И не мисля, че събирането на голям брой хора на едно място, по указа на Някакъв авторитет (Google в случая) е добра идея, защото може да се използва за нечестиви цели (тук нямам предвид маркетинг). Прочети малко за въздействие върху психиката на живите организми с най-различни вълни, прахове и др. субстанции. и ще разбереш какво имам предвид. За това аз отказвам да участвам в подобен "проект". И това не са всичките аспекти на проблема, има и редица други. И това си е лично мое мнение и по никакъв начин не смятам, че това е някаква чиста истина. Това е моята истина, всеки си има своя.

Дано да съм просто един параноик и всичко, което написах по горе да са пълни глупости. Силно се надявам. :)
 
От: Ingress играете ли ?

Всичко зависи от гледната точка. От една страна е така, от друга пък е по-добре хората да излязат малко навън, а не да висят денонощно пред компютъра. Всичко има плюсове и минуси, всеки си прави сметка кое да избере и кое го кара да се чувства добре.
 
От: Ingress играете ли ?

Няма проблем, всеки е свободен да изразява мнението си :) На мен пък са ми интересни хората, които нямат мнение. Ами разбира се, че моето мнение е най-правилно, все пак моя свят се върти около мен :lol:
 
От: Ingress играете ли ?

Всичко зависи от гледната точка. От една страна е така, от друга пък е по-добре хората да излязат малко навън, а не да висят денонощно пред компютъра. Всичко има плюсове и минуси, всеки си прави сметка кое да избере и кое го кара да се чувства добре.
ХАХАХ! Добре, че е Гугъл да ги изкара навън. Особено, като започнат да използват разни ръкавици и очила, и да виждат холограми, които не съществуват в реалния свят :)
 

Горе