ISP с 24/7 техници във Варна (или като цяло България)

От: ISP с 24/7 техници във Варна (или като цяло България)

Във варна доставчик на интернет който да праща техници в 02 часа няма. Смени си доставчика с такъв който ти пуска оптичен кабел във вас. Устройството което ти дава доставчика го включвай в ел. мрежа през разклонител със защита от токов удар. Пусни ви backup линия. Знам какво е в 12 посред ноща да не може да говориш с контрагент в USA който почва да истерясва щото някой се е направил на умен и е пипал по кода.
 
От: От: ISP с 24/7 техници във Варна (или като цяло България)

Доставчик (домашен) с 24/7 поддръжка в БГ няма. А и си е малко странно да ти идват техници в 10 часа вечерта...
Не можах да разбера как може да имаш 50Мб и да свалаш с 200kb. Принципно трябва да сваляш с 5-6 Mbps, освен ако не си делиш нета с някои и тои не ти точи трафика. Другия вяриант е ако сваляш нещо от чужнина и 50 мб са само за БГ.
Но 300кб са около 2.5мб

Добре де, не знам как по-ясно да го обясня...
Домашния ми нет е на Близу и имам 50мбита по договор, реално постигам ~6мб/с в бг пиъринг (торенти) и ~5,5mb/s извън бг (+/- 200kb/s и за двата варианта)
Докато нямах нет се прикачих на зле защитения (WEP) рутер на съседа и теглих с жалките 150-300кб/с макс.

По темата: дойде ми модема, г/д 24часа без интернет сумарно от подаване на сигнала. Не се съгласиха да ми оставят стария (повредения), искаше ми се да го добавя в колекцията си от повредени/стари мрежови комутатори, а и да разглеждам архитектурата по-обстойно, ама на.
Интересно е, че новия модем идва със захранване което си има предпазител от токови уреди.
Ще закупя скоро и разклонител с предпазител. Обмислям и UPS-и за самата машина, че ЕнергоПро имат е**ти нестабилната мрежа в моя район (Цветния)....

Според мен, ако човек живее в оживен град и около него има 20-30 безжични мрежи или пък е в добри отношения със съседите си, и ако му падне нета може или да ги помоли за парола, или сам да се свърже към някоя мрежа, от колкото да дава пари на мобилните телекоми. Лично предпочитание.

Във варна доставчик на интернет който да праща техници в 02 часа няма. Смени си доставчика с такъв който ти пуска оптичен кабел във вас. Устройството което ти дава доставчика го включвай в ел. мрежа през разклонител със защита от токов удар. Пусни ви backup линия. Знам какво е в 12 посред ноща да не може да говориш с контрагент в USA който почва да истерясва щото някой се е направил на умен и е пипал по кода.

Най-после някой който разбра мъката ми :D В такъв случай, в който трябва да успокоиш някой от началниците, че всичко ще е ок, само да ти дойде нета и мобилния става.
А и едва ли аз съм единствения на който му се е случвало да трябва да е на вечеря/честване с роднини и в същия момент да трябва да следи някое съвещание по даден проект в Skype/HipChat.
Всъщност аз съм фен на мобилния и-нет, с изключение на смешните ограничения от към МБ. Кога ли ще дойде деня да нямаме ограничения от МБ и да имаме 32Mbps мобилна линия :/
 

Горе