Javascript

Значи от 1 месец някъде се занимавам с чист javascript и имам базовите познания, сега се чудя има ли някаква последователност при научаването на различните технологии като ajax, jquery, node.js, angular.js и т.н. или да ги подкарвам на ред ?
 
От: Javascript

с node.js не е лошо и socket.io да тестваш там има и някой фреймуърци
според мен няма значение с кое продължаваш, стига да разбираш какво се случва.
 
От: Javascript

Което ти трябва това учи.
Щом си се запознал вече със самия език, няма смисъл да си пълниш главата с ненужно инфо и да назубряш всички библиотеки.
 
От: Javascript

You must spread some Reputation around before giving it to Noke again.
Много точно казано, не може човек да знае всичко, нещата се учат когато ти потрябват принципно най-добре. Принципно, като си помисля надали някой в форума знае цялата библиотека на php, js, jq, :) Просто като имаш основата, и ти потрябва нещо тогава се святкай да го учиш.

Пък на php, само като знам колко е голяма , че трябва да си ъпгрейдвам тиквата, ако трябва да знам всичко наизуст. :D

Което ти трябва това учи.
Щом си се запознал вече със самия език, няма смисъл да си пълниш главата с ненужно инфо и да назубряш всички библиотеки.
 
От: Javascript

Значи колегата ако иска за тренировка да си направи един чат ще му трябват следните неща : javascript, ajax, jquery, node.js, socket.io, express.io, angular.js, всичките неща които е изброил може да се каже че са свързани и задължителни. Като отиде на интервю за работа по вашата логика няма нищо да знае, защото никога не му се е налагало да го ползва. Що за тъпотия.:shock:
 
От: Javascript

Ами научи ги всичките бре. ajax нали знаеш предполагам за какво се ползва?
Ти явно гледаш безумните обяви с жобса дето са пълен цирк. :lol:
Искам ама ако може за 500-1000 лева на месец да си наема и дизайнер и програмист и да знае всички езици, сакън да може и на фотошоп, илюстратор да бачка, препоръчително е да думка и разбира и от флаш, и видело обработка :lol:
Значи колегата ако иска за тренировка да си направи един чат ще му трябват следните неща : javascript, ajax, jquery, node.js, socket.io, express.io, angular.js, всичките неща които е изброил може да се каже че са свързани и задължителни. Като отиде на интервю за работа по вашата логика няма нищо да знае, защото никога не му се е налагало да го ползва. Що за тъпотия.:shock:
 
От: Javascript

Пък, и не виждам защо му са за чат: node.js, socket.io, express.io, angular.js? Ама ти ще кажеш нали ги разбираш нещата ;)
Значи колегата ако иска за тренировка да си направи един чат ще му трябват следните неща : javascript, ajax, jquery, node.js, socket.io, express.io, angular.js, всичките неща които е изброил може да се каже че са свързани и задължителни. Като отиде на интервю за работа по вашата логика няма нищо да знае, защото никога не му се е налагало да го ползва. Що за тъпотия.:shock:
 
От: Javascript

Пък, и не виждам защо му са за чат: node.js, socket.io, express.io, angular.js? Ама ти ще кажеш нали ги разбираш нещата

Проблема си е твой, не виждам защо трябва да те светкам (дори не си си направил труда да видиш кое какво е).
 
От: Javascript

Защо да гледам нещо което не ми трябва?
Чат може да се направи с php+mysql + jq, +ajax. За какво ми са тези другите? Или просто да знам, че ги знам, ами аз по-добре да си отделя времето да изуча всичко от някой от изброените от мен от колкото да си губя времето да ползвам други платформи.
Пък и чакай да те питам, как ще направиш чат само със javascript, ajax, jquery, node.js, socket.io, express.io, angular.js?
По какъв начин ще ми пратиш нещо да го видя аз при мен без сървърна намеса, по телефона ли?
По-добре си гледай дизайните, там си си супер. ;)
Правил ли си чат, до сега някога?
Проблема си е твой, не виждам защо трябва да те светкам (дори не си си направил труда да видиш кое какво е).
 
Последно редактирано:
От: Javascript

Защо да гледам нещо което не ми трябва?
Чат може да се направи с php+mysql + jq, +ajax. За какво ми са тези другите? Или просто да знам, че ги знам, ами аз по-добре да си отделя времето да изуча всичко от някой от изброените от мен от колкото да си губя времето да ползвам други платформи.
Пък и чакай да те питам, как ще направиш чат само със javascript, ajax, jquery, node.js, socket.io, express.io, angular.js?
По какъв начин ще ми пратиш нещо да го видя аз при мен без сървърна намеса, по телефона ли?
По-добре си гледай дизайните, там си си супер.
Правил ли си чат, до сега някога?

Смешен си. Виж това какво е -> node.js и после ако имаш въпроси заповядай.

Не знам какви дизайни те гонят, нещо си неадекватен???
 
От: Javascript

Айде стига си говорил глупости чат се прави лесно с PHP + mysql и ajax ( html не го броим ). През ajax-а си правиш през колко секунди да ти презарежда файла със съобщенията и това е ...
Значи колегата ако иска за тренировка да си направи един чат ще му трябват следните неща : javascript, ajax, jquery, node.js, socket.io, express.io, angular.js, всичките неща които е изброил може да се каже че са свързани и задължителни. Като отиде на интервю за работа по вашата логика няма нищо да знае, защото никога не му се е налагало да го ползва. Що за тъпотия.:shock:
 
От: Javascript

Ами както казах, не съм длъжен да знам всичко, иначе примерно сега, ако ми се наложи да правя чат, бих ползвал тази технология.
Не виждам кое ти е смешното, не мога да знам всичко накуп освен, ако не го правя само за кеф.
Всичко си има лимити днес примерно съм кодил от 6 до 17:30, сега да седна да уча и нов език ли?
Смешен си. Виж това какво е -> node.js и после ако имаш въпроси заповядай.

Не знам какви дизайни те гонят, нещо си неадекватен???
 
От: Javascript

Наблегни първо какво може да правиш с Javascript, после задължително jQuery - идея, възможности, плъгини и т.н. Идеята е да разбереш добре базовите неща, а не да си тъпчеш главата с последните "писъци технологии" и да ги споменаваш в CV-то си и като те накарат да направиш нещо елементарно на JS, да се чудиш какво да правиш ;)

Наслушал и съм се нагледал на хора, които като ги слушаш как говорят за технологии започваш да се комплексираш, обаче като ги накараш да направят нещо, с буквално два "if-a" умират прави :D

Надявам се да ме разбереш правилно ;)
 
От: Javascript

Наблегни първо какво може да правиш с Javascript, после задължително jQuery - идея, възможности, плъгини и т.н. Идеята е да разбереш добре базовите неща, а не да си тъпчеш главата с последните "писъци технологии" и да ги споменаваш в CV-то си и като те накарат да направиш нещо елементарно на JS, да се чудиш какво да правиш

Наслушал и съм се нагледал на хора, които като ги слушаш как говорят за технологии започваш да се комплексираш, обаче като ги накараш да направят нещо, с буквално два "if-a" умират прави

Надявам се да ме разбереш правилно
Напълно подкрепям колегата. Но съм на мнение, че докато учиш леко трябва да надграждаш и разбира се да четеш много чужд код за да гледаш как се правят нещата.

Ами както казах, не съм длъжен да знам всичко, иначе примерно сега, ако ми се наложи да правя чат, бих ползвал тази технология.
Не виждам кое ти е смешното, не мога да знам всичко накуп освен, ако не го правя само за кеф.
Всичко си има лимити днес примерно съм кодил от 6 до 17:30, сега да седна да уча и нов език ли?

Пичага като не си на наясно по темата, защо се буташ при големите? Никой не те кара да знаеш всичко, но като не знаеш ставаш смешен. Пък и само за обща култура преди да беше давал съвети можете да прочетеш за какво се ползват споменатите технологии.

Айде стига си говорил глупости чат се прави лесно с PHP + mysql и ajax ( html не го броим ). През ajax-а си правиш през колко секунди да ти презарежда файла със съобщенията и това е ...
Така се прави от леймърчета като тебе и uni-web. Като ви кацнат 10 човека в чата и почвате да ревете колко били гадни тези от хостинга че не ви стига CPU времето.
Не знам защо въобще се включвате в темата като сте неадекватни. Автора си пита за точно конкретни неща. :)

Към автора не е лошо да прегледаш и mongodb докато си правиш чата :)
 
От: Javascript

Боже калъф, я покажи нешо дето си писал ти?
Знаеш ли как уни, с ретро код държеше най-никия план на vps , а други като теб дето лющят само по готови системки си плящаха за най-големия с същия трафик. Виж се къв си , после наричай някой леймър. Да не говоря, че ако ти видя сайта сигурно ще има поне 20 дупки, като ви знам как ревете всички от към сигурност.
Толкова си ми смепен, че направо няма кво да те обсъждам.
Напълно подкрепям колегата. Но съм на мнение, че докато учиш леко трябва да надграждаш и разбира се да четеш много чужд код за да гледаш как се правят нещата.



Пичага като не си на наясно по темата, защо се буташ при големите? Никой не те кара да знаеш всичко, но като не знаеш ставаш смешен. Пък и само за обща култура преди да беше давал съвети можете да прочетеш за какво се ползват споменатите технологии.


Така се прави от леймърчета като тебе и uni-web. Като ви кацнат 10 човека в чата и почвате да ревете колко били гадни тези от хостинга че не ви стига CPU времето.
Не знам защо въобще се включвате в темата като сте неадекватни. Автора си пита за точно конкретни неща. :)

Към автора не е лошо да прегледаш и mongodb докато си правиш чата :)
 
От: Javascript

Хайде ти като "не-леймър" покаже нещо дето си направил добро да те видим?
Нали си великия прграмист дето знае всичко и може всичко!!!
 
От: Javascript

Подписа е ограничен, само за проекти на които искам да им пусна линк от форума или им трябва такъв, щото вместо да уча и за node.js уча и seo и още доста неща.
Така е прав си ламя съм, искам да знам и мога много, но няма как.
Пък и нищо впечатляващо не видях така-че, нека съм ламер о велики гуро. :lol:
Дай да видим нещо твое ламе :)
 
От: Javascript

Върбанов, не учи ни 1 от тия изброените.

Учи Титаниум
 
От: Javascript

Подписа е ограничен, само за проекти на които искам да им пусна линк от форума или им трябва такъв, щото вместо да уча и за node.js уча и seo и още доста неща.
Така е прав си ламя съм, искам да знам и мога много, но няма как.
Пък и нищо впечатляващо не видях така-че, нека съм ламер о велики гуро.

Айде бе смешко, дай да видим код да се посмеем не се прави на велик, защото не си (е в твоято село може и да си).

Оценка на моя код (дали е впечатляващ или не) можеш да правиш като ми стигнеш нивото. :)
Не можеш да ми стъпиш на доунлоадите дори :)
http://sourceforge.net/projects/dclassifieds/files/stats/timeline?dates=2013-01-01+to+2014-06-03
https://www.google.bg/?gfe_rd=cr&ei=iRmOU_jzBO_c8gfCs4DIBQ#q="powered+by+dclassifieds"

Върбанов, не учи ни 1 от тия изброените.

Учи Титаниум
Подкрепям, може и по - този път да тръгне има бъдеще голямо.
 

Горе