Joomla- бяла страница!!!

Welder

Active Member
Здравейте!
По невнимание, сътворих една малка омазвация. Става въпрос за Joomla сайт. Не ме питайте как, но погрешка изтрих папката където бяха качени Joomla файловете. Реших всичко да направя отново. Изстрих базата данни и направих нова. Пак направих изстритата папка и отново ъплоуднах всички Joomla файлове. Обаче като написах mysait.com за да тръгне инсталацията, излезе бяла странница. След няколко часа на триене и отново качване на файловете, реших да напиша нещо от сорта mysite.com/index.html. Не съм сигурен дали точно това написах, защото вече тотално съм блокирал. Както и да е, инсталацията тръгна и всичко мина без проблем. След като инсталацията свърши, написах mysite.com и отново видях бяла страница. Странно е че когато напиша mysite.com/administrator , без проблеми си влизам в админ панела. Ако на мястото на оригиналния index.html файл, ъплоудна мой файл с една дума в него само за проба, тя се показва. Всичко изглежда така, сякаш index.html и index.php не съществуват. Странното е че те са си там.
Вече не знам какво да мисля и напълно блокирах.
Дайте идеи къде да пипна за да го оправя!

Благодаря!
 
От: Joomla- бяла страница!!!

Пиши на съпорта да ти върнат стар бекъп, когато сайта е бил добре.
 
От: Joomla- бяла страница!!!

А защо не пробваш да изтриеш index.html и да остане само index.php. Веднъж си играх с една joomla да поразгледам какво може и мисля, че при мен се получаваше същия проблем като при тебе. Май това му беше решението. Пробвай.
 
От: Joomla- бяла страница!!!

nikolaicho имаш РЕП. Махнах index.html и всичко се показа. Благодаря за помощта!!!
А имаш ли идея защо се получава така? До колкото си спомням, при първата инсталация, не трябваше да трия index.html а само папката installation.
 
От: Joomla- бяла страница!!!

Честно казано нямам техническо обяснение защо се получава така. В моя случай логиката ми беше, че явно някъде е казано index.html да има по-висок приоритет от index.php, защото и при мен отваряше празна страница, а пък като отворих index.html видях, че е без код - от там стигнах до извода, че всъщност joomla-та не редиректва към .php, когато има index.html. Предполагам, че и се настройва от някъде, но ... това може да каже някой от по-дълго време ползвател.
 
От: Joomla- бяла страница!!!

Дам, по default index.html се отваря приоритетно. А ти може да си имал някакъв .htaccess файл, който да я променя тая настройка и като си забърсал папката да е заминал.
 
От: Joomla- бяла страница!!!

Проблема ти е в .htaccess файла.
 

Горе