Joomla само мъка има

hasanson

Member
Преди няколко години пробвах Joomlata и не ми хареса админ панела.След доста четене на постове във форума установих,че била много по хубава и лесна.Инсталирах си я и започнаха мъките.Дръпнах си тема нсталирах си я ,после исках да изтрия бутоните и съдържанието ,но уви доста изтрих но ня успях да намеря топ бутоните къде са да ги редактирам и се отказах.Вордпресс по си ме кефи лесно и не е за вишисти :)!:)
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Joomla само мъка има

Е да и аз не харесвам сложността на joomla, но пък казват, че с нея имало много повече възможности от колкото с wordperss. Но все пак са различни неща, едното е блог система, другото CMS ама това не пречи функциите им да се разменят :D :D Вече зависи според целите на сайта, дали ще ползваш wordpress или ще ползваш joomla. Но не виждам причина ако си способен сам да пишеш код, защо да не ползваш която си искаш :)
 
Не бих се съгласил с нито едно от двете мнения. Wordpress от версия 2.90 на сам няма нищо общо с блог система. Може базовата основа и самата замисъл зад проекта в самото му начало да са били такива, но вече не е така. Wordpress вече е напълно функционален CMS, върху чиято платформа може да се сътвори абсолютно всичко. Същото се отнася и за Joomla. Всичко опира не до това какви възможности предоставя системата, а с какви възможности разполага задклавиатурното устройство. Аз лично предпочитам WP, защото ми е в пъти по-лесно да боравя с него. Други предпочитат Joomla, предполагам заради същата причина. Всичко е въпрос на вкус и желание да разбереш с какво се занимаваш и на какво си попаднал.
 
От: Joomla само мъка има

Джумлата е по-добра САМО ако успеете да постигнете каквото ви трябва само с цъкане в админ панела, инсталиране на модули и намиране на готова тема. Опре ли до по-нататъшна къстъмизация - жална ви майка. Подходяща е за непретенциозни начинаещи/не-кодери/не-дизайнери.

Вордпрес - много по-гъвкаво, модерно, гъзарско, фешън и каквото още се сетите.
Единствен недостатък - къстъмизациите могат да са предизвикателство за не-техничари. Те обикновено компенсират с ~40-50 плъгина, които тотално засират пейзажа и производителността.
 
От: Joomla само мъка има

Вордпрес - много по-гъвкаво, модерно, гъзарско, фешън и каквото още се сетите.

Трябва да договориш добър процент за промотиране на продукта им. Направо ми се прищя да го изпробвам ;)
 
От: Joomla само мъка има

Всичко е въпрос на принципи и до колко си свикнал с дадената система. За да оптимизирам и да пригодя една джумла да ми е сео френдли и приятна за юзърите ми трябват 1-2 часа, в уордпреса мога да се лутам и цял ден. Просто не съм свикнал с позиционирането на нещата. Докато при джумла и на сън да ме бутнеш знам кое къде и е.
 
От: Joomla само мъка има

И аз съм съгласен, че с WP нещата стават бързо и лесно, а джумлата дори нямам желание да я погледна...
 
Re: От: Joomla само мъка има

Всичко е въпрос на принципи и до колко си свикнал с дадената система. За да оптимизирам и да пригодя една джумла да ми е сео френдли и приятна за юзърите ми трябват 1-2 часа, в уордпреса мога да се лутам и цял ден. Просто не съм свикнал с позиционирането на нещата. Докато при джумла и на сън да ме бутнеш знам кое къде и е.

При мен пък е точно обратното :) Т.е. беше, поне преди 2 години, когато за последно човърках джумла и обърнах всичко на WP.
 

Горе