Joomla смяна на цветове

Здравейте, някой може ли да ми каже как да си сменя цветовете на дизайна?
P.S. Почти нищо не разбирам от това, но на други сайтове съм сменяла, тук просто не мога да открия кой цвят за къде е.
Някой, ако може да помогне, ще бъда много благодарна :)
 
От: Joomla смяна на цветове

Имаш предвид, че си инсталирала шаблон и искаш да промениш някои от цветовете по него? Разбираш ли поне малко от css? Много от модерните шаблони имат настройки, чрез които можеш да сменяш цветовете без да се налага да бъркаш из файловете. Ако няма такива настройки, ще трябва да огледаш, примерно чрез "инспектора" на мозила (десен клавиш - изследване на елемент), кой цвят от кой css се сменя.
 
От: Joomla смяна на цветове

Цветовете на Joomla се сменят, като си изтеглиш Firebug и чрез него може да видиш кой елемент от кой CSS файл и от кой ред на файла си взима цветовете. Най-често това е templates/*yourtemplate*/css/template.css
 
От: Joomla смяна на цветове

Не разбирам много, но ще пробвам начините, които ми казахте, не съм инсталирала нищо, купих готов сайт и сега се блъскам да разбера кой текст, кой цвят сменя. Не съм видяла инструмент за смяна на цветовете, без ровичкане в css. Благодаря ви :)
 
От: Joomla смяна на цветове

ами дай линк към страницата, кажи кой елемент искаш да помениш и ще ти кажа от къде се сменя
 
От: Joomla смяна на цветове

Зависи как е направена темата, може да се сменя от админ панела на самата джумла, може и да се налага да се прави ръчно с ровене по файловете. Много често даже не е в css-а, а слагат цветовете директо в php файловете, така че не може да се каже просто така.
 
От: Joomla смяна на цветове

Зависи как е направена темата, може да се сменя от админ панела на самата джумла, може и да се налага да се прави ръчно с ровене по файловете. Много често даже не е в css-а, а слагат цветовете директо в php файловете, така че не може да се каже просто така.

абе джумлата си има прекрасна система за темплейти, и css-a си се слага на точно определено място. css в php може да сложи само някой ептен безхаберен, такова животно при хора с повече от 1 месец стаж не съм наблюдавал.
 
От: От: Joomla смяна на цветове

абе джумлата си има прекрасна система за темплейти, и css-a си се слага на точно определено място. css в php може да сложи само някой ептен безхаберен, такова животно при хора с повече от 1 месец стаж не съм наблюдавал.

Имам предвид тези, които правят темите. Много такива съм засичал, където трябва да се рови по всички файлове, докато се намери някой забит в php цвят. Даже става въпрос за по-скъпи и популярни теми, не някакви самоделки.
 

Горе