Joomla – в кои директории са модулите, компонентите и файловете

hatre

Active Member
В кои директории са модулите, компонентите, файловете качвани от потребителите и всички останали потребителски настройки. Ще да копирам една Joomla на друг хост, да правя опити за ъпдейти че тя е версия 1.5 и не е ъпдейтвана с години, а на WP има една папка в която са всички плъгини и файлове, и за това предполагам че и в Joomla има такива папки но не ги знам. С Joomla не съм се занимавал и за това питам
 
От: Joomla – в кои директории са модулите, компонентите и файловете

Мерси, картинките сега видях са в images.
Според теб ако изтегля новата версия на Joomla и заменя само тези папки и файла с паролите на базата данни (който още не го знам кой е), дали ще се ъпдейтни?
 
От: Joomla – в кои директории са модулите, компонентите и файловете

зависи какви инсталирани компоненти има. Има доста интересни уроци за това как се ъпдейтва joomla. ето един лесен начин http://www.mypagebg.com/forum/277-У...a-dzhumla-ot-versii-1-5-i-1-6-kam-dzhumla-1-7
 
От: Joomla – в кои директории са модулите, компонентите и файловете

Само да вметна, че тази статия за ъпдейт е от април 2011г. и става въпрос за ъдейт от 1.5 към 1.7.

В момента: Joomla! 3.1.1 Stable Released

Не знам дали си заслужава този ъпдейт към 1.7. Освен ако не може после да се мине към 2.5 и после към 3.5 евентуално.
Така или иначе всичко ще трябва да се преправя за да работи с новите версии: шаблони, модули, плъгини. Изобщо голямо колче.
 
От: Joomla – в кои директории са модулите, компонентите и файловете

плюсовете от новата версия са че има много плъгини, компоненти, модули за високите версии, докато за 1.5 вече са история. Въпреки че аз си имам сайтове работещи все още на 1.5 и причината е че ми е по лесно да пипам по кода / поне при мен е така /
 
От: Joomla – в кои директории са модулите, компонентите и файловете

Hatre, недей да правиш такива сложни упражнения.

Има мигратори за тая работа, които правят всичко автоматично, но с малки изключения.

Преди да направиш ъпдейта трябва да минеш през следните стъпки:

- Теглиш Akeeba Backup и си правиш пълен бекъп

- Преглеждаш всички компоненти, модули и добавки дали са актуални версии

- Ъпдейтваш Джумлянката до последната версия за 1.5х

- Ъпдейтваш всичко, което не е актуална версия, защото има възможност да не са съвместими с 2.5

- Виж всичко, което е инсталирано дали се поддържа към ден днешен и има ли версии за 2.5

- Теглиш и инсталираш jUpgrade

- Следваш инструкциите и стъпките

Имаш актуална версия на Джумлянката :)
 
От: Joomla – в кои директории са модулите, компонентите и файловете

Ясно, аз просто исках да се помъча да го ъпдейстна но на друг хостинг, колкото да го пробвам, а по настоящия сайт нищо да не пипам. Само тези добавки ме притесняват че може да има някои които да не са съвместими с новата версия.
 
От: Joomla – в кои директории са модулите, компонентите и файловете

Дай списък с всички инсталирани неща на сайта и ще ти кажа колко безболезнено ще ти мине ъпдейта.
 
От: Joomla – в кои директории са модулите, компонентите и файловете

Не мерси няма нужда, няма да се упдейтва най-вероятност. той сайта е този http://globalorthodoxy.com/ а дали имаш представа защо като се смени нещо в админстаката част например се редактира публикация в клиентката се вижда след 5 минути промяната? Случайно да си има такъв проблем, не те карам да мислиш. Казаха ми че така бил сайта от самото начало и да се чистят кешовете му пак е така.
 
От: Joomla – в кои директории са модулите, компонентите и файловете

Най-верояно е пуснат кеша, затова и не се отразяват промените веднага.

Когато добавяте информация (статии или друго), чисти след това кеша от администрацията:

Горе от менюто - Tools > Clean Cache
 

Горе