Kакво мислите за Adwise?

truestory

New Member
Както знаем, чрез адвисе ние можем да рекламираме сайтовете си в вбокс,абв,вести и още много други сайтове, които се радват на много посетители. Мислите ли, че рекламата там си струва? Къде е по-добре да рекламираме сайта си, адвисе или адвордс?
 
От: Kакво мислите за Adwise?

Цените според мен не са много приемливи.
За тези цени в adwords смятам,че ще има много по голям ефект.
А за рекламата във Vbo,x само погледни на някой клип коментарите и ще разбереш, що за интелигенти хора, посещават този сайт.
Ако сайта, ще има извратении и ти приемат рекламата, ще получиш доста посещения от тях :)
 
От: Kакво мислите за Adwise?

Ако сайта, ще има извратении и ти приемат рекламата, ще получиш доста посещения от тях :)

:D :D :D

Иначе тука мисля, че се дискутираше подобна тема и крайния резултат беше от порядъка на "Бягай от AdWise към AdWords"...
 
От: Kакво мислите за Adwise?

Цените според мен не са много приемливи.
За тези цени в adwords смятам,че ще има много по голям ефект.
А за рекламата във Vbo,x само погледни на някой клип коментарите и ще разбереш, що за интелигенти хора, посещават този сайт.
Ако сайта, ще има извратении и ти приемат рекламата, ще получиш доста посещения от тях :)

Тези който коментират са масово деца. Това е и най-големия процент от посетителите на вбокса. Поради простата причина, че разполагат с много свободно време. Иначе всякакви хора го посещават.

адлърдс е оферта, защото рекламата може да се таргетира доста силно.
 
От: Kакво мислите за Adwise?

Ползвал съм adwise за строителни сайтове и рекламата беше най-ефективната от всички използвани тогава(adpower на Инвестор, Adwise и httpool). Като ефективност съдя по брой разгледани страници и време на престой.

Един съвет: НЕ ПОЛЗВАЙ НИКОГА ADPOWER!!! Не знам къде им се показват рекламите и на какъв принцип отичтат кликовете, но от 100 отчетени от тях едва ли ще видиш и 15 посетители влезли реално в сайта(а времето прекарано в сайта граничи с 00:00:01).
 
От: Kакво мислите за Adwise?

Цената не е ниска(15 ст./клик) реално за нетаргетиран трафик, обаче и тази система е вариант. Не бива да се подценяват потребителите на Вбокс - ако можете да прецените дали са вашия таргет. Малоумни или не - и те биха били ваши клиенти в зависимост от нишата.
По-скоро трябва да очакваме промоционални пакети, което би било интересно и за новите клиенти.
 
От: Kакво мислите за Adwise?

Аз имах няколко опита за ползване на реклама чрез Adwise и по-специално за електронни магазини. Тъй като нямам доверие на български изпълнения с рекламни системи. Не знам защо но нямам. Та на всеки внесени 20 лева имаше по 1 продажба като минимум.

Като цяло съотношението между вложени средства и направени продажби и реален резултат от рекламната кампания бях доволен до преди месец. Докато не се оказа, че проблемите с фактурите, които Нетинфо трябва да издават на своите клиенти продължават. Принуждават клиента да ползва външна система като ефактура бг и отказват по друг начин да ти изпратят фактурата. Дори имаха наглостта да ми кажат, че ако искам да я пратят по куриер за моя сметка?! Е такава наглост не бях виждал!

Нетинфо не разбират от управление на услуги и работа с клиенти, което бе потвърдено в бранша. От тези проблеми се оказа, че имат и сериозни разминавания на брой кликове, за които е платил рекламодателя и реалните посещения. Тоест доста суми са надвзети по кликове.

Освен, че се почуствах измамен, но и се оказа, че това води до огромни щети за рекламодателя и пропуснати ползи за неговия бизнес.

Не съветвам никого да ползва Adwise на Нетинфо а и дори самите Нетинфо като партньори. Както и аз самия се отказах.
 
От: Kакво мислите за Adwise?

Абсолютно си прав за всичко, специално за кликовете много лъжат както рекламодателите така и издателите. Тази рекламна мрежа е безсмислена за използване от външни сайтове, първо прекалено висока цена за реклама в ограничени сайтове, по добре да се използва системата на гугъл, второ на издателите се плаща 3 месеца след реализирана комисионна, която кой знае как винаги е под 50 лв. на месец, отделно и проблема с фактурите/ няма друга такава мрежа която да създава толкова проблеми и да краде толкова много/, но всеки си преценя сам. Аз направо се чудя как може някой да рекламира при тях, но явно за всеки влак си има пътници...
 
От: Kакво мислите за Adwise?

При някои клиенти системата им дава добри резултати. При други не дава никакви резултати :) Много си зависи, но за скъпи думи в гоогле винаги е хубаво дали няма да даде по-добър резултат в adwise
 
От: Kакво мислите за Adwise?

При някои клиенти системата им дава добри резултати. При други не дава никакви резултати :) Много си зависи, но за скъпи думи в гоогле винаги е хубаво дали няма да даде по-добър резултат в adwise
То евтиното, накрая винаги излиза по-скъпо...
 
Това, което мога да кажа за ADWISE е, че всичко е въздух. Направих си сайт, защото исках да споделя рецепти и други неща, които ме интересуват и биха били интересни за хора като мен. От мои познати, които видяха сайта ми научих, че докато си пускам публикациите и въртя сайта из интернет пространството мога да изкарам някой лев, чрез рекламни банери. Така разбрах за ADWISE. Регистрирах се като издател и всичко тръгна уж ОК. За добро или зло регистрацията ми като издател съвпадна с наближаващите коледни и новогодишни празници...време, в което хората си стоят по домовете и пред компютрите и това съответно се отрази на прихода ми от реклами. Събрах сумата от около 250 лева. Дойде моментът за плащане. Изчаках търпеливо периода, в който ще си получа парите и във въпросния ден се оказа, че съм с бан. Получих писмо в пощата си, че съм мамила системата с ботове /ако не друго съм им благодарна, че научих какво значи БОТ/. Ами това е...Успех на очакващите плащане.
 
Здравейте,напълно подкрепям @dssk и аз също не си получих изкараните пари от adwise.Получих имейл,който беше озаглавен така- AdWise Издатели - Нетипичен трафик това за мен е най-тъпото оправдание за да не ми изплатят натрупаните пари за Два месеца.Писах им че трябва да се радват,че им предоставям голям трафик,получих отговор с който ме молят да ги добавя в гугъл анализатор за да ми проследят трафика и споменаха,че ще ми пишат скоро,скоро-скоро след седмица,дълго очаквания имейл пристигна днес "
С оглед горното и на основание чл. 9, ал. 6 и чл. 22, ал. 5 от Общите условия за издатели, достъпни на адрес:http://www.adwise.bg/publisher_terms.php

Отказваме да изплатим реализираните от Вас суми.

Блокираме издателският Ви профил в платформата Adwise."
 
  • Like
Реакции: dssk
Вече тече 2-ри месец, а не съм си получил приходите на стойност 593,96 лв........... Писах имейл, но ми казаха, че след 60 дена щели да платят. Препоръчайте някоя читава българска мрежа, може и чужда, но да има опция да се поставят банери
 
Вече тече 2-ри месец, а не съм си получил приходите на стойност 593,96 лв........... Писах имейл, но ми казаха, че след 60 дена щели да платят. Препоръчайте някоя читава българска мрежа, може и чужда, но да има опция да се поставят банери
Малко се съмнявам дали ще ти изплатят парите..но Дано..А за читави май не останаха...ако някой знае да каже :)
 
  • Like
Реакции: dssk
Хора, получих превод от 234 лв. от adwise, при положение, че съм генерирал сума от 337 лв. Сега им писах писмо с искане за обяснение.... отговориха ми " Както знаете, има удръжки ДОД и осигуровки, затова сумата при превод е по-малка. "

И при вас ли е така ?
 
Последно редактирано:
Аз чакам нов отговор, понеже това ДОД + осигуровките някак си не ми се вързва, все едно съм на трудов договор,а то не е така... реално от тия неща няма никакъв смисъл, мисля...
 
Някой може ли да ми обясни как да си взема парите от AdWise ? Искат ЕГН да се въведе, номер на лична карта, и т.н.
 

Горе