Kак се прави Google Placement Campaign!

sm666

New Member
Реших да пиша за този вид кампания защото не видях да има някъде инфо, а пък хората питат.

Google Placement Campaign е кампания в която се плаща на импресии(може и на кликс). Минимална цена $0.25/1000 или иначе казано $0.25/CPM.

1.За да е качествена кампанията преди всичко се прави проучване. Гледате в Alexa за трафика от къде е и куп други нещица(има много варянти). Намирате сайтовете на които искате да се показвате и си ги записвате някъде. Оставете опциите които дава гоогле, така или иначе може да излизате там с "обикновенна" кампания.

2.Влизате във вашия Google Adwords Account->Campaign Summary->+ Create a new campaign:->placement-targeted и си попълвате настройките(внимавайте с настройката Target customers by location). ->

3.Правите си рекламата. ->

4.Както казах оставете опциите на гоогле на страна и кликнете "List URLs". Там въведете, вече съставения списък от сайтове.

5. Кликнете на "Get Available Placements" (има варянт някои от сайтовете които сте задали да не може да бъде избран). По доло гоогле Ви дава списък с "related" сайтове на които също може да направите едно бързо прегледче. Избирате си сайтовете и кликате "Continue".

6. Както казах плаща се на импресии но може и на кликс, в случея давате импресии(CPM). ->

7. Настройвате си разходите. По голям дневен разход = повече импресии. По голяма цена на CPM = по добри позиции и по често показване.->

Тук както и в "нормалната" кампания отново цената играе роля в позиционирането (ако съм я написал вярно тая дума "Те Па На"), например ако искате да се класирате в YouTube бая ще се охарчите. Все пак сайтовете си показват и CPC реклами които ви бутат нагоре - надоло.

Хубавото при този вид реклама е, че след известно време (и яко следене) може да разберете кои сайтове ви вършат работа(то и при другия вид може но не в този смисъл).

Например от сайт А може да имате 100клика/1000 импресии = 100клика/$0.25 е тва ако не е цена.

Докато при сайт Б 1клик/1000 импресии = 1клик/$0.25 пак не е много ама няма смисъл(не и ако всеки клик ви конвертира), като се има в предвит, че е възможно 0/1000 тва са пари на вятъра.

След време си отсявате сайтовете оценени по Вашите си критерии (Conversion/Clicks/Impression).

Дано съм се справил като се има в предвит, че това е първата статия която пиша. И sorry за грешките, знам че има много! Ако съм изпуснал нещо и се сетя ще го добавя. Също така ако някой има още инфо може да драсне нещо.
 

Горе