KDV за внос на дрехи от Турция

VShopping

New Member
Здравейте
В момента отварям фирма и ще правя поръчки на дрехи от Турция (онлайн).
Въпроса ми е как стоят нещата с това въпросно KDV и как мога да го избегна и да платя само мито и ддс тук в Бг ?
Цените в сайта са с начислено KDV и трябва да го платя при поръчката. Въпроса ми е какво да направя за да го пропусна това плащане или някакъв вариянт да си върна парите след това ???
 
Парите по принцип може да си ги върнеш на границата ..

Но аз ти препоръчвам .. да пазаруваш на ЕДРО , след това да използващ Куриерска фирма за доставката.
 
Да , то поръчките ще са на едро. Всички дрехи са на серии по 4-5 бройки в опаковка.
Питах ги как става номера да платя сумата без начислено КДВ и не успяха да ми отговорят.
Какво имаш в предвид с Куриерска фирма ? Аз точно с куриерска фирма ще ги внасям в Бг.
Общо взето ще правя това:
1. Правя поръчка от турския сайт.
2. стоката там е с начислено КДВ.
3. Плащам всичко по банков път ,като изискам да ми напишат фактура на моята фирма (Invoice май се водеше не съм сигурен)
4. Казвам на турската фирма (сайта) да пратят дрехите до склада на транспортната фирма , който и той е в Турция (за сега съм се спрял на три фирми. Около 500лв ми искат за доставка и обезмитяване).
5. Трябва да ползвам външа транспортна фирма , понеже те нямали и ми казаха да си избера аз.
6. Общо взето действат като тук в Бг.

И сега викаш ,че след като платя на сайта сумата с начислено ДДС, ще ми говърнат на границата така ли ?
И вече на митницата ще ми искат пари за мито и ддс тук в Бг ?
 
Да , то поръчките ще са на едро. Всички дрехи са на серии по 4-5 бройки в опаковка.
Питах ги как става номера да платя сумата без начислено КДВ и не успяха да ми отговорят.
Какво имаш в предвид с Куриерска фирма ? Аз точно с куриерска фирма ще ги внасям в Бг.
Общо взето ще правя това:
1. Правя поръчка от турския сайт.
2. стоката там е с начислено КДВ.
3. Плащам всичко по банков път ,като изискам да ми напишат фактура на моята фирма (Invoice май се водеше не съм сигурен)
4. Казвам на турската фирма (сайта) да пратят дрехите до склада на транспортната фирма , който и той е в Турция (за сега съм се спрял на три фирми. Около 500лв ми искат за доставка и обезмитяване).
5. Трябва да ползвам външа транспортна фирма , понеже те нямали и ми казаха да си избера аз.
6. Общо взето действат като тук в Бг.

И сега викаш ,че след като платя на сайта сумата с начислено ДДС, ще ми говърнат на границата така ли ?
И вече на митницата ще ми искат пари за мито и ддс тук в Бг ?
Извинявай за питането, но може ли да дадеш сайта (Турския) от който пазаруваш, тъй като аз съм ходила до там за пазаруване, но незнам за сайт а предполагам че така ще ми е по-лесно, без губене на време. Ако желаеш може да ми го изпратиш на лично.
Благодаря!!!
 

Горе