Koлко печелите от Adsense

KaterinaK

Member
Здравейте, интересно ми е с какъв трафик докарвате пари и колко печелите от Adsense във вашия сайт? По-доходоносен ли е банерът от компания и как намирате рекламодатели - те вас или вие тях?
 
Ами правил съм около 1.5 евро на всеки хиляда импресии (не посещения) на български сайт. А на английски около 2 евро за същото.
Но има много голямо значение от нишата ти и от разположението на рекламите. Примерно в сайта ти от подписа, тази реклама долу в дясно в страничната лента нищо не прави. Тази горе над менюто в хедъра сигурно се справя по-добре, но не много добре пак. Трябва да е на централно място, точно преди поста или след поста или първото нещо в страничната лента.
И трябва да имаш хиляди посещения на ден за да има смисъл. А за рекламодатели, примерно пускаш тема в този форум, е един начин. Другия се нарича маркетинг ;), трудно е.
 
Хубаво, че не чакам от тия, че направо трагедия. Около 3000 посетителя дневно правя 2 + евро направо е плачевно или не повече от 150 лева на месец.
А колко нерви съм пропилял за да стигна това ниво.
Може преди да е било доходно но вече не виждам смисъл.
За това мисля да се ориентирам към дропшипинг и тоя трафик с останалите неща някак си да го насоча към магазина
 
Това е тъжната истина. На англоезичен пазар с хубав трафик правят някакви нормални пари. Тук явно няма да станат нещата. Иначе имам анализ за банерите, ще те излъжа с данните, но най-ефективен е в статията. Този горе до логото е нов, не знам как ще върви, а този от колоната, за да има много добър ефект, може би трябва и него да го сложа в статията, но тогава потребителите ми може да се раздразнят.

Дропшипинг е добра идея, но на следващ етап, може би.
 
Здравейте, интересно ми е с какъв трафик докарвате пари и колко печелите от Adsense във вашия сайт? По-доходоносен ли е банерът от компания и как намирате рекламодатели - те вас или вие тях?

С българския си сайт правех по 1 до 2 евро на хиляда посещения (сайтът беше новинарски), а с американския по 4 до 10. Като цена на клик обикновено 4-5 цента за български и 10 до 20 за американски. И да, банерът от компания може да е по-доходоносен, но шансът да си го уредиш е доста малък, ако не си голям и уважаван сайт или много тясно специализиран. А и кой вече е луд да плаща за рекламни карета по сайтове, като с два-три пъти по-малко пари във ФБ и Гугъл може веднага да почне да прави големи продажби...
 
С българския си сайт правех по 1 до 2 евро на хиляда посещения (сайтът беше новинарски), а с американския по 4 до 10. Като цена на клик обикновено 4-5 цента за български и 10 до 20 за американски. И да, банерът от компания може да е по-доходоносен, но шансът да си го уредиш е доста малък, ако не си голям и уважаван сайт или много тясно специализиран. А и кой вече е луд да плаща за рекламни карета по сайтове, като с два-три пъти по-малко пари във ФБ и Гугъл може веднага да почне да прави големи продажби...

Абсолютно сте прав! Значи по-добрият въпрос е какво е бъдещето на банерите?
 
Едно мнение от другата страна(на advertiser). Доста популярни напоследък са native ads и push ads, за които се ползват точно такива сайтове. Една от рекламните мрежи, които го предлага е https://propellerads.com/, които имат трафик и за България(което значи, че има български сайтове, които монетизират там). Може да го пробвате и да споделите каква е монетизацията спрямо адсенс. Според мен ще е доста по-добър вариант. И до голяма степен това е отговора на въпроса "какво е бъдещето на банерите" и по-скоро на монетизацията на news сайтовете и други подобни.
 
Едно мнение от другата страна(на advertiser). Доста популярни напоследък са native ads и push ads, за които се ползват точно такива сайтове. Една от рекламните мрежи, които го предлага е https://propellerads.com/, които имат трафик и за България(което значи, че има български сайтове, които монетизират там). Може да го пробвате и да споделите каква е монетизацията спрямо адсенс. Според мен ще е доста по-добър вариант. И до голяма степен това е отговора на въпроса "какво е бъдещето на банерите" и по-скоро на монетизацията на news сайтовете и други подобни.

Благодаря ви, ще се свържа с вас на лично съобщение за повече подробности.
 
В коя ниша си?
Шегувам се, от 4 години не използвам Adsense. Имаше добри времена на платформата за БГ, но сега не виждам смисъл в тези ниши в които съм. Сигурно има добри ниши, но не съм в тях.
 
Шегувам се, от 4 години не използвам Adsense. Имаше добри времена на платформата за БГ, но сега не виждам смисъл в тези ниши в които съм. Сигурно има добри ниши, но не съм в тях.

А каква използваш? Сега четох мнения в американски форуми за аналог, но то разликата тук и там ... тук може да е 2 лв., там 100 долара.
 
Едно мнение от другата страна(на advertiser). Доста популярни напоследък са native ads и push ads, за които се ползват точно такива сайтове. Една от рекламните мрежи, които го предлага е https://propellerads.com/, които имат трафик и за България(което значи, че има български сайтове, които монетизират там). Може да го пробвате и да споделите каква е монетизацията спрямо адсенс. Според мен ще е доста по-добър вариант. И до голяма степен това е отговора на въпроса "какво е бъдещето на банерите" и по-скоро на монетизацията на news сайтовете и други подобни.
Като рекламодател, аз доскоро основно ползвах AdWise ( NetInfo), но източват бюджета със страхотна скорост. Няколко пъти им посочвах проблеми, които всеки път се повтарят и накрая спрях да плащам за реклама там. Във момента съм се насочил към EasyAds, които имат приличен избор от сайтове, но директната реклама е най-добра като възможност. Иначе като отворих няколко сайта в “лайфстайл”... безумни неща видях. Едвам се чете и малкото изсмукан от пръсти текст..
 
А каква използваш? Сега четох мнения в американски форуми за аналог, но то разликата тук и там ... тук може да е 2 лв., там 100 долара.

Нещата зависят от нишата и народността на хората. За българският пазар, за съжаление, се плаща малко. Според мен без значение нишата. Начина е да имаш вайръл съдържание, което да се споделя много, иначе няма как да излязат сериозни цифри от адсенс.
За чуждия пазар вече е друга работа. Тествал съм промоция в USA на статия. Резултата беше, че от кликовете бях на плюс.
Ако целта на темата е да се ориентираш към пазар - според мен гони Америка и Австралия. За ниша - колкото по тясна е, по добре.
 
Дропшипинг е добра идея, но на следващ етап, може би.

То и при дропшипинг макар съм много начинаещ и още проучвам нещата не вярвам да е много розово. Макар да пиша по памет кво съм чел но се говори за над 50 000 търговци онлайн за България продаващи по различни платформи от които 20 000 имали и собствени онлайн магазини.
Но при мен нещата са повече като допълнителен доход и за това мисля да се захвана с тия неща.
Хора които мислят сега да се захванат от нулата и да разчитат само на доходи от реклама или дропшипинг сякаш малко закъсняха.
 
То и при дропшипинг макар съм много начинаещ и още проучвам нещата не вярвам да е много розово. Макар да пиша по памет кво съм чел но се говори за над 50 000 търговци онлайн за България продаващи по различни платформи от които 20 000 имали и собствени онлайн магазини.
Но при мен нещата са повече като допълнителен доход и за това мисля да се захвана с тия неща.
Хора които мислят сега да се захванат от нулата и да разчитат само на доходи от реклама или дропшипинг сякаш малко закъсняха.

Ако ме питаш и със сайтовете заъсняваме, който е направил прези 10 години, рай му е. За мен има сфери, които са пренаситени и такива, който могат да поемат още малко.
 

Горе