Latest Reputation Received

Maverick

Well-Known Member
Много хубави коментари сте ми написали. Някой друг няма ли да включи?
После аз съм бил хейтър.. хаха :)


Latest Reputation Received (36 point(s) total)

1.
05-06-2010 17:30
Тема: .bg домейни за продажба

изключително досадно е да плещиш без никой дате пита
2.
05-06-2010 09:38
Тема: .bg домейни за продажба

рядко си зле
3.
04-06-2010 23:20
Тема: .bg домейни за продажба

Точни са коментарите.
4.
04-06-2010 22:04
Тема: .bg домейни за продажба

хейтър
5.
23-01-2010 06:53
Тема: Купуване на домейн от...


П.С. Комплексари! Що не си написахте ника да ви видя кои сте?
 
От: Latest Reputation Received

Сигурно са някои от другия форум. :) По навик са ти ги нацъкали.
 
От: Latest Reputation Received

Няма страшно пич. Тук мижитурки има бол. И аз постоянно получавам негативни репутации, само защото моето мнение се различавал от нечие чужде, както се е случило и в твоя случей.
Ето ти два примера:
Тема: Кой се справя добре с...
леко бе натегач, свърка ще му направиш ли?
Коментара ми по това - явно е грешно да се съгласяваш с нечие мнение и да показваш на тези които четат темата, че са го пропуснали?
Тема: wgames.eu - продава се
хейтър
Коментара ми по това - не бях хейтър. Бях евентуален купувач. Имам замислен проект за гейм сайт, като все още никой от колегите ми не е предложил име. Исках да знам, дали този домейн няма да свърши работа.

Та като заключение - свиквай. Да не ти пукат анонимките. Наистина би ми направило впечатление ако получа репутация от потребител който се е подписал. Останалите са си прости мишки, които не смеят дори да застанат зад думите си. Бий си паса, карай си работата и не се впрягай.

Промених малко положенията на картинките в профила ти :)
 
От: Latest Reputation Received

Тема: Latest Reputation...

ми явно не са искали ...

Още 1 мишка се разписа :)

Не ми пука, че някакви комплексари са ми дали отрицателна репотация. Просто реших да изкарам на яве какви потребители се подвизават във форума.
 
От: Latest Reputation Received

Хубавото е, че репутациите поне са скатани и няма интервенции с темперни боички директно в постовете.

Иначе, няколко съвета, които биха били от полза за форума, макар и няма как да станат задължителни на практика:

1. Положителна репутация (зелена) да се дава сравнително лесно, за да се стимулира съответния потребител, ако е помогнал някому или е написал полезен и интересен пост.
2. Отрицателна репутация (червена) да се дава в много тежки случаи (измама, поет, но неизпълнен ангажимент, масиран флуд). Защото ако не сте съгласни с мнението на някого, то нищо не ви пречи да се обосновете за това в ответен пост. Вярно, че е по-бавно, отколкото просто да се сложи червена точка, но поне е по-вероятно адресатът да разбере причината и да не повтаря, следователно да не ви дразни. А ако подбудата ви за червени картони е хейтърство, то от психологична точка пак е по-добре да "нахраните" някого в пост - изхвърля се повече негативна енергия и е възможна публична подкрепа, ако сте били прави.
3. Администратори или модератори в никакъв случай не трябва да влияят върху репутациите по изкуствен начин (или поне да не го казват публично). В този случай от пазители на форумните правила те се превръщат в съдии в съдилище, където липсват прокурори и адвокати, следователно решенията им ще са лични и има вероятност да бъдат грешни, но с тежки последици за субекта, а самата карма-институция да бъде компрометирана. Едно са модераторските мерки (бан, редактиране, модериране), друго са оценъчните (карма, репутация).
 
за да се сложи червена репутация трябва задължително да се сложи и коментар за зелена репутация не трябва копментар просто просто се цъква на ай апрув :)

аз по принцип "внасям инфлация" в системата за репутация но само на смислени и дълги постове като ги огледам досега и досега не съм давал отрицателна репутация на нйкои точно за да не компроментирам системата :)

от наша страна това което мога да обещая е да се преглеждат коментарите с репутация и ако не са подходящи да бъдат зачиствани като ги видим :)
 
От: Re: Latest Reputation Received

от наша страна това което мога да обещая е да се преглеждат коментарите с репутация и ако не са подходящи да бъдат зачиствани като ги видим :)

Това точно трябва да се пообмисли. Спрямо коментарите в репутациите трябва да се процедира както спрямо постовете. Например, ако напсувам някого в пост, то е редно да получа бан. Но в репутацията май е възможно да не се забележи, а ако се забележи, то банът да е задължителен и там. Тогава модераторската намеса е напълно оправдана. Но ако модератор зачиства репутация или я качва/сваля на индивидуален потребител без да се съобразява с настройките на системата, само защото личната му гледна точка е такава, то това няма да е правилно, дори и личната му оценка да е абсолютно правилна.
 
От: Latest Reputation Received

по т. 3 и аз в първия момент си го помислих същото , но не е точно така .. админите също имат право да дават репутации както всички и с високия си RP няма начин да не повлият .. освен това не ми се вярва самите те да злоупотребяват с функции на форума

3. Администратори или модератори в никакъв случай не трябва да влияят върху репутациите по изкуствен начин (или поне да не го казват публично). В този случай от пазители на форумните правила те се превръщат в съдии в съдилище, където липсват прокурори и адвокати, следователно решенията им ще са лични и има вероятност да бъдат грешни, но с тежки последици за субекта, а самата карма-институция да бъде компрометирана. Едно са модераторските мерки (бан, редактиране, модериране), друго са оценъчните (карма, репутация).
 
От: Latest Reputation Received

по т. 3 и аз в първия момент си го помислих същото , но не е точно така .. админите също имат право да дават репутации както всички и с високия си RP няма начин да не повлият .. освен това не ми се вярва самите те да злоупотребяват с функции на форума

Да, имат право да дават репутации като потребители, тук няма спор. Че тяхната репутация ще тежи повече също няма спор, тъй като са с висока репутация и настройките на системата се ръководят от това. Цъкат върху репутацията и каквото системата покаже. Имах предвид да не влияят с администраторски мерки върху нея. Т.е., те са хората, които администрират настройките на системата, но тези настройки важат за всички и всичко е наред. Ако обаче променят показателите само на конкретен потребител (не цъкам върху репутацията, а влизам в админ-панела и от 10 ти правя репутацията на 15 или ти я занулявам), то балансът и обективността на системата се нарушава.
 
Последно редактирано:
Re: От: Re: Latest Reputation Received

Това точно трябва да се пообмисли. Спрямо коментарите в репутациите трябва да се процедира както спрямо постовете. Например, ако напсувам някого в пост, то е редно да получа бан. Но в репутацията май е възможно да не се забележи, а ако се забележи, то банът да е задължителен и там. Тогава модераторската намеса е напълно оправдана. Но ако модератор зачиства репутация или я качва/сваля на индивидуален потребител без да се съобразява с настройките на системата, само защото личната му гледна точка е такава, то това няма да е правилно, дори и личната му оценка да е абсолютно правилна.

ами може да се дообмисли ще изчакаме още коментари в темата и ще го мислим

иначе лесния вариянт е да се пусне една публична анкета дали искате или не искате репутация и ако болшинството не иска да бъде спряна... всичко да става публично :)
 
От: Latest Reputation Received

Аз със сигурност не искам публични коментари под постовете :)

Иначе както решите, имам си система за преценка :)
 
Последно редактирано:
От: Latest Reputation Received

Не мисля, че има нужда да се премахва репутацията като част от ситемата. Все пак има много потребители (включая) и аз, които се ръководят малко или много от репутацията, която притежава някой потребител (Това се отнася за Пазар де). Все пак iTrader-а не е единствения показател по който може да прецениш даден потребител. Премахването на системата за репутация, би било по-скоро в наш ущърб от колкото нещо положително.
 
Re: От: Latest Reputation Received

Аз със сигурност не искам публични коментари под постовете :)


Аз имах на предвид като някои не харесва нещо не да го казва през системата за репутация а да трябва да постне пост които не е анонимен :) ако му стиска :)

Не мисля, че има нужда да се премахва репутацията като част от ситемата. Все пак има много потребители (включая) и аз, които се ръководят малко или много от репутацията, която притежава някой потребител (Това се отнася за Пазар де). Все пак iTrader-а не е единствения показател по който може да прецениш даден потребител. Премахването на системата за репутация, би било по-скоро в наш ущърб от колкото нещо положително.

ето че започна дискусията :) ще се радваме да прочетем още мнения по темата :)
 
От: Latest Reputation Received

Според мен премахването на репутацията, ще бъде изключително грешно решение, което ще ни принуди да разчитаме само и единствено на iTrader-а за да определяме с кой да работим. Все пак репутацията е система за оценка на предишните публикации и за това до колко полезни са били те. Сами се сещате, че всеки ще предпочете да работи с потребител който е давал добри и добре обосновани мнения. За това мисля и че в момента е малко грешна формулата за определяне на "power"-а, защото се набляга на бройката мнения + периода на регистрация + малка част от получените точки. Но и така е добре де, поне потребителите които са от доста време във форума се виждат от далеч.
Моето предложение е следното - анонимните поне негативни репутации да ги няма. Не ме разбирайте неправилно, не казвам да се премахва като опция възможноста да се дава негативна репутация, а просто да се донапише процедурата за добавяне на репутация в базата като автоматично се добавя потребителското име в началото на самия коментар. Мисля, че беше просто, виждал съм го нейде из vBulletin форума.
По този начин, хем ще се намали броя на репутации, от тип "я се е*и бе" или "хейтър", защото голяма част от тези хейтъри ще трябва да изгубят анонимноста си и силно ме съмнява да желаят някой да им каже нещо на криво. Точно и за това се публикуват подобни репутации, а не се коментира под самото мнение - просто не могат да се защитят след като нахейтят.
 
От: Latest Reputation Received

Нека да си пише кой е подал съответната репутация. Не виждам защо трябва да е анонимна. Мен ме мързи да се подписвам всеки път. Все едно като пиша мнение във форума всеки път да трябва да си пиша и никнейма. Да е написано кой е дал репутацията поне когато е отрицателна.
 
От: Latest Reputation Received

Впрочем така като гледам, това вече го има вградено като опция във vBulletin. Цъкни тук. След като го има като информация в админ панела, значи така или иначе потребителското име влиза в базата. Единственото което е нужно е да се редактира темплейта за да показва това нещо и на потребителите.
 
От: Latest Reputation Received

Системата за репутация има много недостатъци, но има и предимства. За съжаление хубавите страни не са познати на хората тук. Например, често има прелитащи чайки, които оцвъкват форума с безсмислени мнения само за да добият правото да пуснат линк и никога повече не се връщат. На такива трябва да се дава негативна репутация. Заслужават си го напълно.
 

Горе