Learn, Code & Enjoy

hope_ful

New Member
Здравейте :)

Тъй като смятам, че основната идея тук е да споделяме и обменяме опит и знания искам да споделя с вас сайтът,от който напоследък черпя нови знания. Затова се обръщам към всички начинаещи и към тези, които се чувстват уверени в своите знания до момента, но искат да научат нещо ново и да разширят познанията си в нова насока, нека когато имат време и желание да обърнат внимание: http://www.codecademy.com/

Според мен сайтът е изграден много добре, предлага добра основа и е подходящ за хора,които не са толкова навътре в конкретната област.

На кратко ще отлича и положителните страни:
  • сайтът е безплатен
  • изисква се само регистрация или влизане с профил от Facebook, Google+
  • предлагат се уроци на различна тематика - HTML, CSS, JavaScript, PHP, Python,Ruby
  • към всеки урок има:
    1. Кратка интродукция, описваща най-важните неща, които трябва да запомниш
    2. Самостоятелна задача
    3. Съвети и помощ при нужда
    4. Подсказки къде грешиш и решение за проблема ти
  • след всеки цял урок има и практическа задача, вклюваща всичко научено в урока (например за изграждане на малка програмка) :)
  • по всяко време можеш да следиш своя прогрес и кога последно си влизал, какви уроци си започнал, ако са прекалено много и забравиш :p
  • да започнеш от точно там там до където си стигнал :arrow:
  • ако все пак се затрудняваш (което е нормално в началото, а и не само) на разположение е форум, където може да провериш за решение на проблема си, а ако не е задаван, да попиташ сам :shock:
  • за всички успешно изпълнени стъпки печелиш точки и баджове, което е един вид стимул :rolleyes:
  • възможност за участие в различни групи
  • евенутално новите контакти, които ще завържеш :roll:

Аз лично вече завърших цял урок, а на следващият съм на 81% и съм много доволна.

Надявам се да ви бъде полезно и в последствие да прилагате всичко ново научено в практиката си.
Успех! :)
 

Горе