Link building между тематични сайтове

hatre

Active Member
Здравейте, в една ниша имам доста сайтове, общо са около 5-6, но мисля да тествам с 3 от сайтовете да сложа линк към един. Този към който ще слагам е най-нов, така че той ще получава ликове от по-стари сайтове на 2-4 годишна възраст.
Чудя се къде да сложа ликовете? Мисля че най-добре е в менютата с анхор урл или „партньори”, „наши партньори”

Видях това: http://www.blackhatworld.com/blackh...king-ultimate-mini-blog-network-solution.html въпреки че не му вярвам, той е написал че не трябва да се слагат wide links – линковете от начална страница. (follow - text. Not site wide, located in the header where they are given the stronger power)
Вие как мислите, моите сайтове не са сателитни, всяка година се прави нов сайт, всички те имат посещения къде да сложа линковете вътре в статии или от началните страници?
 
От: Link building между тематични сайтове

Според мен:
Ако ще е в хедъра и ще е sitewide да е директен generic URL или brand.
Ако ще е в статия и няма да е sitewide - то може и с exact match anchor да е линка.

Ти си избери. То пак зависи и колко индексирани страници имат въпросните сайтове. Ако са под 100 (примерно) не мисля, че тематичен sitewide линк ще навреди.
 
От: Link building между тематични сайтове

Малки са сайтовете, така ще направя урл и някаква измислена дука като партньори и да видим.
Преди няколко дена сложиш exact match no follow от един сайт с 600 страници и на следвания ден сайта от 15 на 20 място, след 2 дена на 30-то :D Какво му стана не знам, а то този сайт от 600 страници има около 20 които са на същата тематика и се класира към 5-6-та страница по ключовата дума. Явно не ще exact match
 
От: Link building между тематични сайтове

Здравейте, в една ниша имам доста сайтове, общо са около 5-6, но мисля да тествам с 3 от сайтовете да сложа линк към един. Този към който ще слагам е най-нов, така че той ще получава ликове от по-стари сайтове на 2-4 годишна възраст.
Чудя се къде да сложа ликовете? Мисля че най-добре е в менютата с анхор урл или „партньори”, „наши партньори”

Видях това: http://www.blackhatworld.com/blackh...king-ultimate-mini-blog-network-solution.html въпреки че не му вярвам, той е написал че не трябва да се слагат wide links – линковете от начална страница. (follow - text. Not site wide, located in the header where they are given the stronger power)
Вие как мислите, моите сайтове не са сателитни, всяка година се прави нов сайт, всички те имат посещения къде да сложа линковете вътре в статии или от началните страници?

Моя съвет е да не ползваш sidewide, независимо дали са follow или nofollow!
 
От: Link building между тематични сайтове

"Моя съвет е да не ползваш sidewide, независимо дали са follow или nofollow! "
Трябва да пробвам, защото преди един сайт само с 1 линк стигна 2-ра страница. А и други че това е тестов сайт, на него и да навредя няма ядове, sамо да не дръпни сайтовете които дават линкое :D
 

Горе