Linux Ubuntu - помощ

Не знам, ама сега като стартирах ubuntu-то, за да проверя, тръгнаха нещата. Лошото е че не знам как стана. Хем какво ли не правих, цял ден рестартирам и пр. Само да се логна в win и после да изляза не бях пробвал. Определено не е от това, ама знам ли ако е имало нещо някакъв проблем win-a да го е фикснал...

Благодаря за помощтта все пак.
 
От: Linux Ubuntu - помощ

Често срещан проблем е звукът просто да е muted. Намери иконката горе до часовника за високоговорителя и го усили.

До сега не съм срещал проблем да не работи нещо. Просто го инсталирам и всичко работи. Може би защото не ползвам някакъв рядък и нов хардуер и ползвам само настолни компютри (не лаптопи). При лаптопите понякога може да има проблем с Bluetooth (да не се поддържа out of the box).
 
От: Linux Ubuntu - помощ

Аутокад. И под уиндоус трудно вървеше на въпросната машина, така че наистина няма смисъл да го мъча.
Лили здравей. Ще ти кажа, че около седмица се опитвах да го подкарам Autocad 2013 под Ubnutn(но отгоре не с Gnome а с KDE) и всички опити абсолютно безуспешни. Изчетох доста по темата пробвах доста неща, счупих един Linux и нищо. В крайна сметка заделих един партишан от 150 гб и качих там една 7-ца, а там Autocad си тръгна без проблем. Сега си ползвам Линукса за всичко, а като ми трябва Cad-a рестарт и включвам Windows. Лично мое мнение, което изградих след стабилно проучване е да не инсталираш разни виртуални машини на който да подкарваш Windows защото ще ти изядат прозивдителността на машината и ще се ядосваш повече отколкото да си вършиш работа.
ПС: Всичко свързано с linux можеш да търсиш отговори в Google. Комюнитито е невероятно голямо и има хора който пишат за често срещаните проблеми, каквито идват драйверите.
 
От: Linux Ubuntu - помощ

Лили здравей. Ще ти кажа, че около седмица се опитвах да го подкарам Autocad 2013 под Ubnutn(но отгоре не с Gnome а с KDE) и всички опити абсолютно безуспешни. Изчетох доста по темата пробвах доста неща, счупих един Linux и нищо. В крайна сметка заделих един партишан от 150 гб и качих там една 7-ца, а там Autocad си тръгна без проблем. Сега си ползвам Линукса за всичко, а като ми трябва Cad-a рестарт и включвам Windows. Лично мое мнение, което изградих след стабилно проучване е да не инсталираш разни виртуални машини на който да подкарваш Windows защото ще ти изядат прозивдителността на машината и ще се ядосваш повече отколкото да си вършиш работа.
ПС: Всичко свързано с linux можеш да търсиш отговори в Google. Комюнитито е невероятно голямо и има хора който пишат за често срещаните проблеми, каквито идват драйверите.

Здравей, аз също се опитах, но не успях и го зарязах, защото действително понякога съм просто некомпетентна с линукса. Нямам място на съществуващия ми хард да отделя такъв партишън :(

Звукът действително се оказа мутнат май и нещо бърниках и се оправи. Нямам и уайърлес на лаптопа, което има вероятност пак да е някакъв софтуерен проблем, защото преди инсталирането на убунтуто беше наред. Сега видях мнението на Камен, може би и при мен е този проблем, но нали съм чукча, не мога да го формулирам толкова добре :)

Миналата седмица имах проблеми и със скайпа - спряха да поддържат старата версия 4.2, но всичката, която намерих за инсталация през терминала, не тръгваше, вероятно някаква несъвместимост с версията на моята ОС, защото старата версия безпроблемно си я инсталираше. Накрая дадох да отвори един дръпнат файл за скайп 4.3. и ме прати в софтуерния център, където ме уведоми, че разполагат с по-стара версия на този файл (но пак 4.3) и ме попита искам ли да я инсталирам, че стана.
 
От: Linux Ubuntu - помощ

Лили, що не викнеш чичото да го оправи. Иначе виж какъв е уай фай адаптъра и търси драйвър за него. Първо в терминала rfkill list all , за да не се окаже че е спрян софтуерно.
 

Горе