Made for Adsense как и има ли смисъл?

seomancer

New Member
Здравейте !
Искам да започна с направата на няколко МФА сайта , моля за малко пояснение по няколко въпроса понеже не съм много запознат и нямам много основа по тези неща.

Първо естествено е има ли мегдан така да се каже да се правят изкарва ли се нещо не говоря за някакви големи суми просто е така да направя нещо не много сложно и да потръгне поне малко да мога да си позволя повече време да отделям на тези неща .

Работя нещо съвсем друго и вече от четене всеки ден след работа до 1-2h заприличах на зомби :) Та ако може да ми дадете някакви съвети и напътствия ще съм много благодарен .Примерно дали сайтовете да са всичките от един типаж по определена тема но различни отрасли от нея или да са съвсем различни защото мисля да има някоя др статия не да са пълни със безмислици .

Дали да са на wordpress или да си направя някакво щаблонче хтмл на дивове и само да си слагам различен хед и съдържание .това са някой от нещата който ме интересуват и общо взето на какво трябва да наблегна най вече по тях.

Ако може и някакви напътствия за адсенса да не ме баннат още преди да се събудя на др ден :)
 
От: Made for Adsense как и има ли смисъл?

Няма проблем да направиш проектите на WP, избери ниши, провери какво е търсенето и резултатите и се пробвай. Не може да не се получи.
 
От: Made for Adsense как и има ли смисъл?

за Made for adsense сайт питам от ония дето нямат почти нищо вътре само няколко картинки малко съдържание и др е само реклами с 2 думи "съдържание<реклами"
 
От: Made for Adsense как и има ли смисъл?

за Made for adsense сайт питам от ония дето нямат почти нищо вътре само няколко картинки малко съдържание и др е само реклами с 2 думи "съдържание<реклами"

Не може да няма нищо. Поне 5-10 статии по дадена тематика е добре да имаш. После оптимизираш и береш плодовете на труда си.
 
От: Made for Adsense как и има ли смисъл?

да мисля да има статий но аз само на теория знам какво представлява сайта за останалото съм бос .трябва ли му поддръжка или само в началото се набляга на seo четох за нещо като размяна на съдържанието през някво време се премества единия сайт в другия и другия в първия тва някаква имитация на обновяване ли е и до колко се набляга на сеото задължителна ли е първа страница .общо взето целия сикъл по създаването ме притеснява щото знам само горе долу какво представлява и за кво се бори ако може някой съвет базов да получа като план за действие :)
 
От: Made for Adsense как и има ли смисъл?

Здравей,
първо избираш ниша като търсиш не много заети ниши в които няма твърде много големи конкуренти, тук можеш да търсиш по ключови думи - http://www.google.com/insights/search/
след това купуваш хостинг - примерно тук Хостгатор/афф.линк/
инсталираш W.P., търсиш си темплейт които е функционален за нишата която си избрал
по- елементарна навигация на сайта е за препоръчване

Закупуваш домейн препоръчително е в домейна да са включени няколко от ключовите думи за нишата която си избрал Пример нишата е ревю на букмейкъри - bookmakerbettingreview . com
Пишеш/закупуваш/ статии които ще са интересни на посетителите на сайта

СЕО тук ще ти е най-трудно Успех

Препоръчително е сайта да е насочен към потребители от следните страни:Великобритания,Сащ,Канада,Австралия

Може би някой ще допълни8)8)
 
От: Made for Adsense как и има ли смисъл?

да мисля да има статий но аз само на теория знам какво представлява сайта за останалото съм бос .трябва ли му поддръжка или само в началото се набляга на seo четох за нещо като размяна на съдържанието през някво време се премества единия сайт в другия и другия в първия тва някаква имитация на обновяване ли е и до колко се набляга на сеото задължителна ли е първа страница .общо взето целия сикъл по създаването ме притеснява щото знам само горе долу какво представлява и за кво се бори ако може някой съвет базов да получа като план за действие :)

Прави нещата като хората, а не се учи още в началото на тарикатлъци. Важното е да правиш нещо, което ти допада.
Обновяването на съдържанието на сайта зависи от тематиката му. Има сайтове, които не се обновяват никога, а други веднъж годишно, веднъж месечно, веднъж седмично или дневно (примерно сайт за хороскопи - годишни, месечни, седмични, дневни или за рецепти).
 
От: Made for Adsense как и има ли смисъл?

да мисля да има статий но аз само на теория знам какво представлява сайта за останалото съм бос .трябва ли му поддръжка или само в началото се набляга на seo четох за нещо като размяна на съдържанието през някво време се премества единия сайт в другия и другия в първия тва някаква имитация на обновяване ли е и до колко се набляга на сеото задължителна ли е първа страница .общо взето целия сикъл по създаването ме притеснява щото знам само горе долу какво представлява и за кво се бори ако може някой съвет базов да получа като план за действие :)

Не е сложно. Изисква се повече време и четене и усилия, но е доста интересно. От един малък сайт се изкрват по 20-40 евро на месец от Адсенс, отделно ти остава надеждата да се разрасне или да го продадеш след това на добра цена Успех :)
 
От: Made for Adsense как и има ли смисъл?

мене идеята мие колкото да се задвижи нещо да капе от некаде ако ще и малко да е идейте дето ми се въртят са ми доста по креативни от сайт пълен с реклами ама нямам време нещата дето искам че бъхтя през деня и само вечер квото успея да прочета и изпробвам и така малко ми е сложно с нещо по сериозно и затова написах тая тема ако може някой нещо да посъветва че тръгна ли да чета из форума и се губя толкова мн интерсни неща и аз отварям сичко и чета чета и накрая и аз се омотам :)
 
От: Made for Adsense как и има ли смисъл?

може ли само още едно въпросче как ще е по добре на домейн +WP или направо в блогер да го направя
 
От: Made for Adsense как и има ли смисъл?

може ли само още едно въпросче как ще е по добре на домейн +WP или направо в блогер да го направя

на домейн + WP :)
винаги е добре да познаваш повече неща.
пусни един блог в блоггър и един домейн с WP - после виж разликите
 
От: Made for Adsense как и има ли смисъл?

Ако мислиш да се занимаваш сериозно, взимай собствен домейн и собствен хостинг. Дори и с wp така ще имаш повече свобода и възможност за промени по структурата и кода на сайта.
 
От: Made for Adsense как и има ли смисъл?

и аз така реших само като погледнах блогера то е много досадно "вмъкни това - вмъкни онова" наистина е много дървено и не много гъвкаво .Започвам тази вечер да си правя темата за Wp и продължавам по график стискайте палци . Благодаря много на всички които ми обърнаха внимание :|
 
От: Made for Adsense как и има ли смисъл?

Извинявам се че пак досаждам но искам да попитам много ли е важно дали хостинга е в бг или usa защото ми се иска да пробвам алигатора обаче като видя цената за 1 година и ми се плаче а виждам че българските са малко по евтини само не знам от към качество как са.Не ми се иска да правя икономии от тия неща но ако има вариант ще е добре ако не ще взимам гатора да ми е мирна главата
 
От: Made for Adsense как и има ли смисъл?

Няма проблем с български хостинг. Като си направиш сайта трябва да му зададеш в GWT насоченост за USA и/или да си събереш достатъчно връзки от американски сайтове.
 

Горе