Magento магазин

tessto

New Member
Здравейте, търся някой за направата на магазин с Magento.
Не знаех че е толкова сложно да се намери човек, който може да направи магазин в България.
Свързах се с няколко фирми и чакам втора седмица отговор...явно много работа имат.
Желателно е комуникацията да е лесна и ангажимент с поддръжката на магазина.

Хубав ден на всички!
 
Здравейте, търся някой за направата на магазин с Magento.
Не знаех че е толкова сложно да се намери човек, който може да направи магазин в България.
Свързах се с няколко фирми и чакам втора седмица отговор...явно много работа имат.
Желателно е комуникацията да е лесна и ангажимент с поддръжката на магазина.

Хубав ден на всички!
Здравей,

Имам базов опит с Magento отпреди няколко години и вероятно не съм идеалният специалист за тая работа, но на практика няма да ме затрудни особено (просто ще ми отнеме малко повече време). Мога да осигуря и сървърната настройка и последваща техническа поддръжка.
 
Здравей,

Имам базов опит с Magento отпреди няколко години и вероятно не съм идеалният специалист за тая работа, но на практика няма да ме затрудни особено (просто ще ми отнеме малко повече време). Мога да осигуря и сървърната настройка и последваща техническа поддръжка.
Препоръчвам!
 
Здравейте, ако все още търсите човек за Magento магазин, мога да ви бъда полезен. Работя с Magento почти от неговото излизане от 2009 г. Има и собствен онлайн магазин на същата платформа, като познавам детайлно и Seo оптимизация на Magento.

Поздрави и лек ден!
 
Здравейте, ако все още търсите човек за Magento магазин, мога да ви бъда полезен. Работя с Magento почти от неговото излизане от 2009 г. Има и собствен онлайн магазин на същата платформа, като познавам детайлно и Seo оптимизация на Magento.

Поздрави и лек ден!
Здравей,видях поста и тъй, като ще правя маг. с Magento ще ми трябват специалисти та реших да ти пиша,за да ми пуснеш линк на лично да го разгледам,ако не е проблем. Благодаря!
 
Здравей,видях поста и тъй, като ще правя маг. с Magento ще ми трябват специалисти та реших да ти пиша,за да ми пуснеш линк на лично да го разгледам,ако не е проблем. Благодаря!
За жалост тук във форума, а като цяло в България идея си нямат какво е това Magento. Напрвих усилия да бъде създаден магазина, но в крайна сметка пари на вятъра. За това реших woocomerce *(от няма и на къде). Реално 2г мъки и пари, за това се наложи да се примиря. А по лошото е че много има с твърдението че разбират, но като гушнат парата и се оказва в най добрия случай основни познания.
 
Аз работих по въпросния магазин - поне в началото.

Около 2 месеца плътно запълнени, за около 1/8 от това, което би взел средно напреднал уеб разработчик за същото време. Чиста загуба, ако не смятаме опита. Просто за да го докарам до обещаното положение - настроено и работещо, с избраната тема.

Темата се оказа проблемна и ми трябваха няколко седмици четене и човъркане, докато го разбера, понеже все мислех че нещо пропускам. Съпорт (на темата) дефакто липсваше. Някакви виетнамци или пакистанци - не си спомням. Закрепих я до някакво положение, но беше далеч от идеално.

Съжалявам за неуспеха на проекта. Хич не ми стана хубаво като видях че на на негово място има сложен Уукомерс.

Който иска да прави магазин на такова чудо, да има предвид, че само инсталацията, настройката на сървъра, администрацията, поддръжката са много, много сложни. И отнемат време за разни "прекомпилажи" и т/н. А редакцията на фронтенда или недайсибоже - нещо по бекенда, си искат специализирани познания, които видимо хич не са лесни за достигане.

Събрал съм наученото в един голям пищоф. Мога да отговоря на някой и друг въпрос, ако някой има нужда от разубеждаване да се захваща с това.

ПП: Стеник правят Мадженто магазини.
 
Всичко, което написа е вярно, но в обявата най отгоре съм написал за какво търся човек. Да ми направи магазин, а не инсталирана тема... Преди теб и след теб платих също на други хора и за това написах че загубих много време и пари. В буквалния смисъл магазин не видях. Относно парите, ти каза колко и аз се съгласих. Дори имаше един господин, който се нави, работи по него и след няколко дена се отказа, но единствено той пари не взе. Ползвал съм и други от форума и винаги съм си плащал без да споря. За несполуките съм си виновен сам никой не ми е виновен. В момента ако имам проблем ползвам човек във форума и всичко е ОК.
 
Оставих всичко в работещо състояние - преведено, настроено, дори хвърчащо откъм скорост. Ти още в началото каза че не се иска качване на съдържание и че ще се ползва готова тема. Сега погледнах и кореспонденцията ни.

Останалите няколко проблема (цветове и 1-2 непреведени стринга) идваха само от темата и нямаше как да ги предвидя, а се оказаха невъзможни за фиксване. Вероятно не са ми достигнали знания, но предвид че се оправих с всичко останало, а то не беше хич малко, нещата обективно са били близки до отчайващите.

Досега не съм оставял някой в калта. Вложих цялото това време само и само да си удържа на уговорката. Затова и ми се струва жалко, че всичко е било зарязано. Бях и на разположение за последващо съдействие (без допълнителни плащания) за вкарване на съдържанието, но ти не ме потърси.
 
Всичко, което написа е вярно, но в обявата най отгоре съм написал за какво търся човек. Да ми направи магазин, а не инсталирана тема... Преди теб и след теб платих също на други хора и за това написах че загубих много време и пари. В буквалния смисъл магазин не видях. Относно парите, ти каза колко и аз се съгласих. Дори имаше един господин, който се нави, работи по него и след няколко дена се отказа, но единствено той пари не взе. Ползвал съм и други от форума и винаги съм си плащал без да споря. За несполуките съм си виновен сам никой не ми е виновен. В момента ако имам проблем ползвам човек във форума и всичко е ОК.

Привет, мисля че ще е така и за напред, просто един супер съвет, тези @Noke, @Sky, @John Galt, са просто хора без опит и нямат екип. Винаги залагай на фирма, фирма която има екип, намерил си хора със нулев опит към Magento и най-вече към онлайн търговия и магазини, тези хора работили по твоят проект, ти питали ги какви големи проекти са разработили или поддръжали през годините?

Много важни съвети при избор на разработчик:

- Винаги искате порфолио
- Винаги искате да разберете колко магазини поддържат
- Искате договор в писмен вариант, особено ако проекта е над 8000+
- Искате лична среща в офис или на място със консултант и преценяте дали въобще ще стане цялата работа

При изработка на сериозен магазин, ако ще правиш бизнес ще трябва да вкараш пари и да намериш сериозен екип, иначе губиш време и пари, а тези пичове тук където са хванали проекта, просто са някакви деца или хора които през свободното си време пишат тук, докато бачкат като съпорт в call center някъде, после се ядосваш и си губиш времето. Един сериозен магазин се прави от най-малко 8 човека, което е най-малко 60 дни работни и един куп пари.



Поздрави,
Станимир И
 
Айде някой най-накрая да се престраши и да наеме Станимир да му прави нещо, че да има какво да сложи в портфолиото си.

И за хапчетата щях да напомня ама пак ще приреве на Блинки :)
 

Горе