Majestic SEO или Ahrefs за платен вариант?

bormanbg

Active Member
Здравейте,

От няколко дни се чудя да взема платен абонамент за Majestic SEO или за Ahrefs.

Доста четох (и тук във форума, и из нета), гледах графики сравнителни за двете програми, но все още не мога да се реша кое да е...май решението ми клони към Ahrefs, предимно заради "фреш индекса", като се замисля, в сегашните почти ежеседмични промени на "разбиранията" на Google за "оптимизация на сайт", по-добре ще е да имам поглед върху новите индекси за сайтовете, които ще наблюдавам.
Използвам безплатните версии и на двете програми, линковете които откриват и двете се припокриват почти, но при Majestic SEO-то, дори и да дам "fresh index", то май не е толкова пресен...

Ще бъда благодарен, ако някой, който е ползвал и двете програми (в платен вариант) драсне дали съм на прав път...знам, че "и двете, дядо попе" е най-добре, ама... ;)
 
От: Majestic SEO или Ahrefs за платен вариант?

Май в момента има безплатен seomoz - който ти също може да ти е полезен:
http://searchengines.bg/showthread.php?t=19044


Ахам, имам го :) Само да не забравя да се отпиша преди 90-те дни, че ще дръпне 90 долара :)
 
От: Majestic SEO или Ahrefs за платен вариант?

И моя съвет е за Ahref. И аз мога да потвърдя че пресния индекс при Majestic не е толкова свеж. Ahref ме е спасявал с точна информация за новите загубени и придобити връзки.
 
От: Majestic SEO или Ahrefs за платен вариант?

Ето в тази статия има подробно ревю на 2та сайта и други техни конкуренти. Не се ли заниваш професионално с оптимизация, може да минеш и без платените версии. Дай ги за добър контент, ще ти се върне инвестицията в пъти. Не говоря, обаче за статии по 5 долара. :)
 
От: От: Majestic SEO или Ahrefs за платен вариант?

Ето в тази статия има подробно ревю на 2та сайта и други техни конкуренти. Не се ли заниваш професионално с оптимизация, може да минеш и без платените версии. Дай ги за добър контент, ще ти се върне инвестицията в пъти. Не говоря, обаче за статии по 5 долара. :)

ахам, аз и тази статия я погледнах оняден...в крайна сметка взех Ahrefs-a.
 

Горе