Mass Mail Програма

dailera

Member
Здравейте, можете ли да ми препоръчате някоя mass mail програма. Значи искам да пратя newslatter на потребителите на сайтът ми, но ми трябва програма която да мога да напиша хтмл мейл и да ги пратя. И ми е интересен въпроса със спама, все пак си пращам newsletter. Чесно до сега не съм пращал масс мейл и ако можете да дъдете малко информация. Мерси предварително.
 
От: Mass Mail Програма

Програма или скрит?

За десктоп софтуера нямам опит. За web-базирано - poMMo.
Предимства:

- безплатно и GPL,

- доста безпроблемно,

- много, много мощно (може май всичко, за което съм се сещал да искам, освен синхронизация с популярните CMS и форуми ама то май никой няма), даже импорт от CVS има.

- потребителите могат да си се записват и отписват (щото ако не могат да се отпишат или не видят от къде, е много вероятно да го маркират като СПАМ и мейлите ти да попаднат в едни филтри, или да го докладват и сървъра и домейна ти да идат в едни още по-лоши филтри генерално), ако имат проблем с визуализирането, могат да си видят писъмцето в web,

- има групи, полета (и можеш да си създаваш такива), което ти позволява да пратиш писмото примерно само на мъже от София между 20 и 30 години, а не да дразниш и останалите,

- можеш да си управляваш неограничен брой newsletter-и едновременно от една инсталация.

- trotilling - можеш да вкараш повечко SMTP сървъри и пращането се разпределя между тях. Можеш да зададеш максимум писма на едница време, максимум писма на едница време към даден домейн...

- WYSWYG редактор, като писмата могат да бъдат едновремнно html и текст (за тези, чиито клиенти не визуализират html - виждат алтернативата). Няма проблем с кирилица (след моя намеса и тестване). Май вече можеш и файлове да прикрепиш.

- SMARTY и темплейти, така че можеш да си го нагодиш (или поне това, което потребителите виждат) към дизайна на сайта.

- Персонализирано обръщение. Ако се казваш Жоро, е много по-вероятно да прочетеш писмо, започващо със "Здрасти, Жоро!" ;)

Абе супер е :D

За СПАМ-а:
Наистина е важно потребителите да могат лесно да се отпишат ако ги дразниш или да си променят настройките (което с desktop софт няма как да стане)
Машините гледат (и автоматично блокират ако не ги кефиш), съответно web-пощите като gmail и mail.bg те засилват директно в SPAM-а и получателите не ти виждат писмата:
1. обема за едница време. Ако 5000 потребители на дадена web-поща получат за една секунда писмо от едно IP и адрес... е много ясно че едва ли си смогнал да напишеш толкова писма, дори да имаш толкова приятели. Тук те спасява trotilling-а.
2. Специфични думички или комбинации от такива. Ако ползваш You WON! CLAIM NOW!!!! споменаваш туй - онуй за възрастни, билчици за уголемяване на лявото коляно или райски прачета и спринцовки.... извинявай... Абе ориентирай се по правилата на AdSense. Ако съдържанието ти е ОК за тях, ще е ОК и за Gmail (стига да с съблюдаваш и обема за едница време де)
3. препоръчително е мейла, от който пращяш (можеш да си го зададеш) да не почва със info@ или sales@. За българските и Gmail май нямам наблюдения, ама yahoo ми ги блокира редовно такива като се разсея.
4. каквото са си измислили, тия дето са писали правилата на съответната пощя или ISP.
 
Последно редактирано:

Горе