MD5 decripter

dalasweb

Well-Known Member
Засбравил съм една парола,която е криптирана с MD5
има ли възможност да разбера паролата -имам ги цифрите :p:p
 
От: MD5 decripter

MD5 е алгоритъм за хеширане, няма нищо общо с криптиране.
Хеширането е нещо като чексума (CRC), което служи за валидация на съдържанието което е хеширано. Основната роля на хеширащите алгоритми е да гарантират че данните изпратени от точка А до точка Б са пристигнали непроменени.

С две думи: Няма дехеширащ алгоритъм. Процеса е едностранен.

То затова се и ползва при пазене на паролите на потребители в mysql база, защото даже и да хакнат базата, няма как да разберат паролите на потребителите.
 
От: MD5 decripter

md5 е компроментиран от години и ако паролата ти е от вида на 782ce91d53cbe4f30bd22d88bd5e603e можеш да я обърнеш в чист текст значително бързо.
 
От: MD5 decripter

а да и друго се сетих, във форума на Джумлата имаше някъде тема как се обърща мд5 паролата в плейн текст :)
 
От: MD5 decripter

затова и не става обратното ,вкарвам нов md5 pass в конфиг файла и пак не се получава

A decryption for this hash wasn't found in our database
http://www.md5decrypter.com
 
От: MD5 decripter

Абе стига сте говорили глупости.
Самият алгоритъм предполага множество от пароли/текстове/файлове които да имат еднакъв хеш.

Единствения вариант е с brute force да се открие някаква парола със същия хеш.
Нужното време за това е различно според това колко битово е хеширането.

Вземете почетете малко - http://en.wikipedia.org/wiki/MD5
 
От: MD5 decripter

Да разбирам ли ,че MD5 passa e съвкупност от файловете ми ,директориите ми дори и сървъра с ip то и ми генерира всичко това в MD5.
 
От: MD5 decripter

хм ми дайте да пробваме тогава :) dalasweb пусни ми на лично това което ти трябва :)
 
От: MD5 decripter

За какво ти трябва това нещо?
Щом имаш хеша значи имаш достъп до базата където се съхранява.
Направи следното:
1. Отваряш от phpmyadmin таблицата
2. даваш edit на записа
3. Полето където е паролата го променяш със нова в чист текст, а от functions избираш MD5
4. Цъкаш на GO.
5. Черпиш една бира :)

Да разбирам ли ,че MD5 passa e съвкупност от файловете ми ,директориите ми дори и сървъра с ip то и ми генерира всичко това в MD5.
Може да се ползва за всичко. Торентите примерно имат MD5 хеш за валидация. Как си мислиш, че 2-3 ГБ торент се хешира в няколко КБ? При теб щом е за парола, само паролата е хеширана.
 
Последно редактирано:
От: MD5 decripter

хм ми дайте да пробваме тогава :) dalasweb пусни ми на лично това което ти трябва :)

това е кода 94b71a4a8619d360395b98d3a94f77ed
 
От: MD5 decripter

Незнам кой точно ги говори глупостите, но ако се заровите малко и потърсите за колизии при мд5 ще разберете, че една такава парола/хеш се разбива буквално за секунди. MD5 е морално остарял алгоритъм и за една съм съгласен, а именно :
Основната роля на хеширащите алгоритми е да гарантират че данните изпратени от точка А до точка Б са пристигнали непроменени.
И ако преди години във времената на пентиум2/3/4 разбиването на мд5 е изглеждало като научно фантастичен филм то в днешно време когато съществуват понятия като GPU то това може да го направят 2/3 от хората в този форум стига да почетат час два.

Но дори за такива цели е по-сигурно да се ползват sha алгоритми.
 
От: MD5 decripter

Ами то не е в база данни а в един config.php файл.
Променям го с нов генериран MD5 pass и пак не става.
Тук съм на друг хостинг,не е като предишнияЧ!
 
От: MD5 decripter

Пробвай с това да си направиш нова парола: http://www.md5-creator.com/
Под линукс има такива команди за мд5 хеширане, ако си с впс или линукс на компа, може да се поразровиш.
 
От: MD5 decripter

Ами то не е в база данни а в един config.php файл.
Променям го с нов генериран MD5 pass и пак не става.
Тук съм на друг хостинг,не е като предишнияЧ!

Вероятно до паролата имаш salt и се криптира от вида md5(parolata.salt), коя е системата?
 

Горе