Meta Googlebot

miglen

New Member
Така да обясня, опитвам се да правя black-hat-seo шмекерия и не знам после какъв ще му излезе края. Имам си една страница, която съм напъхал определен random текст, колко е оптимизиран това няма значение - но е уникален. Интересува ме примерно искам да я пусна и Googlebot да я обходи. Но не искам да я виждат като кеширана в Google Search. А въобще да не показва въпросната страница, но тя да има тежест с външните си линкове към конкретен уебсайт.
Принципно има няколко алтернативи, php проверка на браузъра и ако не е Googlebot да го препраща, или пък javascript моментален редирект. Но ме интересува точно и конкретно да не се показва в Google Serach пък да има тежест.
 
bgkulinar каза:
Код:
<meta name="robots" content="index,follow,noarchive" />
Работи 100% безотказно.
Много благодаря :wink:
Сега ще тествам, захапе ли чудесно иначе най-много да ме прати в трета глуха по страниците и ще съм послушен няколко месеца.
 
мисля, че на Миглен му трябва noindex, follow, noarchive

@coolice: nocache метата е за браузърите и прокси сървърите - дали да кешират съответната страница. За търсачките се използва само meta robots
 
georgimateev каза:
мисля, че на миглен му трябва noindex, follow, noarchive

Мда, май наистина трябва да е noindex за да не се появява в резултатите, ама тогава може би и тежест няма да има.
В друга тема скоро писах че преди 3 години за да скрия keywords от конкуренцията ги бяха набутал във флаш (баннер правен на Swish), щото конкурентите по-трудно четат флаша отколкото Google :) Не знам дали така могат да се слагат линкове които да ги виждa Google и да имат тежест.
Javascript редирект няма да ти помогне щото се вижда веднага и всеки може да ти прочете скритите неща. А ако с php правиш проверки за user_agent и ако е googlebot връщаш друг кънтент ще получиш бан за cloaking.
 
//Оффтопик
Аз пък онзи ден се бях замислил за точно тази комбинация - noindex, follow - но в малко по-друг контекст. А именно - ако една страница е извън индекса по този изкуствен начин (meta robots=noindex), на нея ще й бъде ли пресмятан PageRank и изобщо линковете от нея (които пък имат follow) ще имат ли някаква тежест, или просто ще се брои един глас от тази страница, а тя ще бъде определена като неважна. Някой има ли наблюдения по този въпрос? Верояно miglen след неговия тест ще сподели, но отговорът няма да е достоверен, защото техниката е черна, а ботът може да се е усетил и да е наказал.

И друго, на какъв принцип cloak-ваш? IP или USER_AGENT? И имаш ли някакъв алгоритъм, с който да ловиш IP-та и USER_AGENTs на ботовете, защото аз съм сигурен, че те са достатъчно умни, за да се представят като браузъри, след като моят браузър е достатъчно умен да се представя като бот?
 
Вчера ми беше ебаси деня всичко да върви на криво а времето ми не стигаше за нищо каки да е

Аз сега на един темлеит които оптимизирам му нафляках ноиндекс фолоу където не съм го променял и ще видим какво ще се получи
 
идеята ми е да я индексира, но да не я кешира. Да я няма като документ на техния файлов сървър. Т.е. ще я има, само че да не я дават на тия дето търсят.

принципно най-малкото да провериш всички адреси които притежава google inc и да направиш маска и да ги пропуска, или пък проверка на user_agent дали има нещо общо със bot & google примерно. Но най-вероятно си имат и допълнителни начини за проверка, която едва ли ще разберем. Може би с друг user_agent от съвсем друг ip range но кой ли ти казва, добър ден аз съм googlebot и съм се маскирал да те дебна.

Иначе идеята ми е сходна по състав на тази на georgimateev, точно това искам да направя само че съдържанието на въпросната ми страница е напълно random text с малко допълнителни ключови думи и хипервръзки. Просто си изпитвам моя си SEO идея.
 
Такова нещо съм правил много отдавна, около 20 статични HTML страници с текст и линкове, конкурентите ги видяха, записаха си ги, промениха линковете и ги качиха на техните сайтове, обаче имаше и умници които не ги промениха и останаха много линкове към мен :D По-късно усложних нещата с php, нямах mod_rewrite щото сървъра беше Windows-ки ама пак му измислих цаката, много важно че ми виждат резултатите, ама никога няма да успеят да ми проследят структурата :twisted:
 
Код:
<meta name="robots" content="noindex,nofollow">

В тази тема са се хора където разбират ако сложа това в саита си на ГБ
ще спечеля ли или ще изгубя при условие че имам това
Код:
      <meta name="robots" content="index,follow">

      <meta name="revisit-after" content="15 days"
 

Горе