Midjourney, Leonardo.ai, Stable Diffusion и др. Споделете опит, съвети, трикове, задания и правене на пари от ИИИ.

идея

Active Member
ИИИ(изображения от изкуствен интелект) Откакто Stable Diffusion засили филтрите за голо и лица на личности, това се отрази и на другите му качества.
Затова от няколко месеца съм на платени версии за Леонардо и за Миджърни. Не ги сравнявам, ползвам ги за различни неща.
В ЮТ има маса видеа, в които сравняват горните три ИИ генератори на изображения, което за мен е безмислено. Можеш ли да сравняваш туристически нож с макетен нож.
Това са инструменти, зависи за какво ти трябва - ползваш различен инструмент. Ползваш единия за едно, а другия за друго. Така е и с генераторите за изображения.

Започнах с Midjourney. Бързо разбрах, че ако заданието ти съдържа повече от 4-5 задължителни елемента той игнорора 1 или 2. (Това се оказа, че е проблем за всички платформи)
Блъсках се, десетки часове. Накрая реших да платя на един юнак, който срещу заплащане ти генерира изображението, което искаш по твое задание.
Човека направи стая (в Midjourney), в която гледам как и какво точно работи. След около два часа работа постигна доста повече от мен, но не всичко, което ми беше в заданието. Беше коректен и не ми взе пари, въпреки, че научих доста неща докато гледах какво прави. Той ме посъветва да пробвам с Леонардо.

С Леонардо постигнах по-добри резултати. Не съвсем пълно, но с малко обработка във фотошоп - става.
Като че ли Леонардо разбира повече какво искаш от него. Вероятно базита и на Midjourney и на Леонардо са една и съща. Но зависи какво са пипали по тях разработчиците. Леонардо през ден-два имат упгрейди.


В Midjourney имат приоритет на думите(елементите) в заданието, който се задава с цифри. Когато го пуснаха се изфукаха, че това щяло да промени играта изобщо. Ми не я промени много.
То и Леонардо има приоритет на елементите. Той се изпълнява просто чрез подредбата на елементите в заданието. Ако елемента ти е по-напред той е с по-силен приоритет.
Мечтая за деня в който ще създадат функция за задължително изпълнение на елемент. :)

Ако някой има въпроси или трудности по създаване на изображение или задание ще отговарям доколкото мога.

Ако пък има по-напреднали ще се радвам да споделят опит или съвети за продажба на принтове, с дизайн или съдържание генерирано от ИИ. Или монетизиране на видеа с ИИИ.
 

Горе