Miralinks приема и български сайтове

strana

Well-Known Member
Днес добавих един българоезичен сайт в борсата Миралинкс (линкове от статии) и реших да споделя този факт, тъй като българските уебмастъри и оптимизатори засега нямат такъв функционал, който хем да подпомага търговията им, хем да гарантира сделките, хем да наблюдава индексирането, уникалността и т.н.

Чрез нея Уебмастърите могат да си подсигурят допълнителни рекламодатели като доход и текстове за сайтовете си, а Оптимизаторите - да разширят кръга от сайтове-донори на преференциални цени, без да се налага постоянно да следят какво се случва с техните статии и линкове.

Интересно ще е да се създаде още една чуждоезична група там (засега има много голяма украинска такава със сайтове на украински език).

P.S. Тези, които ползват партньорски линк, могат да разчитат на моята помощ при евентуално възникнали въпроси и ситуации, свързани с работата в борсата.
 
От: Miralinks приема и български сайтове

На въпроси, пристигнали по други канали, за които сметна, че са популярни, ще отговарям директно тук.

Въпрос от WM: Колко се печели?

Отговор: За български сайт - не знам, ще проверя тези дни колко често ще идват заявки. Иначе с руски сайтове се печели доста повече, отколкото от Sape примерно (при сходни показатели на сайта), но това е нормално, защото Sape е на автоматик, докато в Миралинкс си има работа при публикуване на линковете в статиите).
 
От: Miralinks приема и български сайтове

Въпрос от О: Има ли полза да се слагат линкове в статии от руски сайтове към моите български или английски?

Отговор: Има. Ползвам успешно този метод, но се старая да спазвам тематиката. Предполагам, че и при нетематичните ще върви, но не съм пробвал, залагам само върху свързаните теми. С други думи, ако искам линк към мой сайт за туристическа екипировка, то мога да рекламирам и в руски спортен сайт (екипи, блузи, чорапи), но не рекламирам в руски сайт за окачени тавани.
 
От: Miralinks приема и български сайтове

Въпрос от К: Аз съм копирайтър, автор на статии, но не съм работила с подобен тип борси засега. Има ли смисъл и как се работи?

Отговор: Ако пишете качествено, то заплащането е почти същото или малко по-високо, отколкото ако търсите рекламодатели по форумите, но основният плюс е в огромния пазар. След като си изградите база от постоянни клиенти, то няма да е проблем да получавате и по 20 заявки на ден, стига да можете да им смогвате.
Една статия трябва да съдържа над 2000 знака. Борсата има собствен инструмент за проверка на уникалността, както и разработена и гарантирана схема за търговия. Можете да пишете статии и без предварителна заявка, рекламодателите имат възможност да търсят такива предварително подготвени за публикация материали.
 
От: Miralinks приема и български сайтове

Само за съветски ли иде реч или и ние другоезичната сган можем да се вкюлчим по някакъв начин. Аз с езика на братушките нямам проблем да го чета и да си поръчам водачку с огурочки ама не мога да пиша (мога ама, който ще го чете -жална му майка)
 
От: Miralinks приема и български сайтове

Само за съветски ли иде реч или и ние другоезичната сган можем да се вкюлчим по някакъв начин. Аз с езика на братушките нямам проблем да го чета и да си поръчам водачку с огурочки ама не мога да пиша (мога ама, който ще го чете -жална му майка)

Е нали това написах в заглавието на темата и в първия пост - че може.

Иначе е добре да се поназнайва руски, тъй като менюто на борсата е рускоезично. Но за да пишеш или купуваш статии на български или английски не е задължително доброто познаване на руския.
 
От: Miralinks приема и български сайтове

Въпрос от WM: Как се плаща?

Отговор: Плаща се с WebMoney (WMZ - долари и WMR - рубли).

Въпрос от WM: Какво да ги правя тези WebMoney?

Отговор:
1. Можете да вържете българска дебитна или кредитна карта към портмонето си и да си теглите парите в българска банкова сметка (сигурно е, но е скъпичко като процент).
2. Можете да обменяте WebMoney за PayPal в онлайн-чейндж-бюра (скъпо е)
3. Можете да обменяте WebMoney по българските форуми - има доста български оптимизатори, които купуват webmoney (1:1)
4. Можете да пазарувате с webmoney в онлайн-магазини - повечето китайски магазини, например, приемат webmoney, а цените са доста добри (няма и губене на време с митницата, ако стоките са достатъчно ниски като стойност, получавате ги като колетна пратка в пощенския клон по местоживеене). Доставките обикновено са от складове в Хонг-Конг, САЩ или Великобритания.
5. Ако сте хазартна натура, то с webmoney можете да залагате на спортни състезания - повечето bet-сайтове приемат webmoney.
 
От: Miralinks приема и български сайтове

Е нали това написах в заглавието на темата и в първия пост - че може.

Иначе е добре да се поназнайва руски, тъй като менюто на борсата е рускоезично. Но за да пишеш или купуваш статии на български или английски не е задължително доброто познаване на руския.

Аз не се изразих ясно - имах предвид писането на статии, но ти си предугадил и си ми отговорил. Колкото до админ панела - щом мога да си поръчам сельодка с водка все ще се опрвая с някакъв си админ панел.
 

Горе