Miss Hosting - нов агресивен играч на пазара

Абе тия хора не се научиха да не ги води цената. Ама простото си е просто. В случая не Наков, но повечето мислят да спестят някой друг лев и после им излиза не през носа, а не знам през какво, но ще да е друг отвор. ;)

И като видя сяка хостинг компания с активните си велики промоции, летни, зимни, лунни, средиземноморски, и си викам тия що ги лъжат хората с отстъпки вместо да им дадат качество, ресурси, или с две думи да станат стабилен бизнес партньор. Идеални примери са Хостгатора, Блухоста, и подобни. Да сте видели някъде Сайтграунд да се свързва с промоция? Не, имат си цени, имат си качество и това е.

Вие продължавайте да си купувате хостинг с купони.
 
И като видя сяка хостинг компания с активните си велики промоции, летни, зимни, лунни, средиземноморски, и си викам тия що ги лъжат хората с отстъпки вместо да им дадат качество, ресурси, или с две думи да станат стабилен бизнес партньор.
Одеве четох мнение за мобилен оператор - чиляка доволен и ги превъзнася, щото му давали подаръци! :eek:
Да плащаш на някого да ти прави подаръци е идиотия до шия.
 
Абе тия хора не се научиха да не ги води цената. Ама простото си е просто.
Напълно си прав, че е тъпотия да се водиш по цената. Но иначе по какво друго да се водиш? По лъскавия сайт - те всички хостинг компании имат сходни сайтове. По качеството? Ами то това качество никъде го няма като число, че да го видиш! Това не са домати на пазара да ги избереш по външен вид. Да се водиш по коментари на потребители - ами то си има и такъв занаят. Фалшиви потребители да дават хубави препоръки и лоши за конкуренцията (естествено това си е срещу заплащане).
Най-нормално е всяка стартираща хостинг компания да има някакъв супер евтин план (но в никакъв случай безплатен), за да може масово хората да й тестват услугите. По-развитите (ако все още са оцелели) няма и нужда да привличат нови клиенти...
По отношение на това което казваш за отстъпките - напълно съм съгласен, така че там няма какво да коментирам.
 
Да сте видели някъде Сайтграунд да се свързва с промоция? Не, имат си цени, имат си качество и това е.

На всякъде е пълно с реклами на въпросният доставчик. Популярен е заради агресивната реклама и висок процен комисион на афф програма.

Вие продължавайте да си купувате хостинг с купони.

Няма нищо лошо да се купи услига с купон, да не говорим че цитираният по-горе доставчик също предлага купони и то с не малка отстъпка за първата година.
 
Напълно си прав, че е тъпотия да се водиш по цената. Но иначе по какво друго да се водиш? По лъскавия сайт - те всички хостинг компании имат сходни сайтове. По качеството? Ами то това качество никъде го няма като число, че да го видиш! Това не са домати на пазара да ги избереш по външен вид. Да се водиш по коментари на потребители - ами то си има и такъв занаят. Фалшиви потребители да дават хубави препоръки и лоши за конкуренцията (естествено това си е срещу заплащане).
Най-нормално е всяка стартираща хостинг компания да има някакъв супер евтин план (но в никакъв случай безплатен), за да може масово хората да й тестват услугите. По-развитите (ако все още са оцелели) няма и нужда да привличат нови клиенти...
По отношение на това което казваш за отстъпките - напълно съм съгласен, така че там няма какво да коментирам.

Водиш се например по uptime, page speed load time, datacenter, и прочие.

Противоречиш си - първо казваш, че е тъпо да се водиш по цена а после, че е добре за нова компания да пуска евтин план - това не е добра практика за никоя сериозна компания - начина да се тества услугата е да се предложи 180 дена money back no question asked примерно, a не евтин план на който да се накачули куцо и сакато и да те залее с тъпи въпроси нямащи нищо общо с предлаганата услуга (имам безброй запитвания пускани през една минута от нови потребители които си нямат представа кое как и ползват тикет системата като чат)
 
Пояснение: нямам нищо общо с цитираните по-горе хостинг компании и не съм ползвал техните услуги!
 
@rujel , качеството се проучва, не се вижда. Има ревюта от клиенти, а не някакви измислени сайтове за ревюта с афф. линкове. Питаш тук таме, гледаш 1-2 месеца как се държи хоста, съпорта и после си преценяваш сам. Как проверяваш качеството на другите неща. Нали домата ти е червен и сочен, ама трябва да отхапеш и да вкусиш преди да прецениш дали това ще ядеш и в бъдеще. Качеството на всичко може да се провери и разбира се тества, за да се убедиш. По-нормално е да се тества а ниския план (респективно цена) е обвързан и с параметрите, които получаваш. По-лесно е да питаш някой дали е на него или да знае някой на него и да се вземе мнение, като ти успоредно с това провериш като клиент как се държи сайта.

@N1ck , да имат промоции, ама не заливат мрежата с тях. А могат. Абе те и Godaddy продаваха .com с купони за първата година и после стана весело. :) Мисълта ми е, че щом е намерил начин нещо с реална стойност ХХ да продаде за УУ, то тогава нещо има. Или използва място, на което "може още акаунти" или машината е стара и вече не плашат към дейтацентъра същите пари за сървъра и могат да си го позволят, но в едно съм сигурен, никога няма да изядат от печалбата си драстично. Изключвам промоциите, които се дават на техен стартиращ продукт или услуга. Все пак трябва да влезнат по някакъв начин на пазара, ако реално по нищо кой знае какво не се различава от конкурентен продукт / услуга. Не знам, според мен цената ако ти е водеща, то тогава трябва да имаш железни нерви и няма причина да се сърдиш.
 
Къде изчезнаха....сайта им не се отваря, както и мойте сайтове които са на техните сървъри.....някой да има инфо? Дано да е някаква "лека" повреда....че по-лошото е да са фалирали.

......

някой да ми изтрие поста.....вече работят
 

Горе