.mkv с какъв player и какви кодеци да го отворя тоя файл?

D.Ivanov

Well-Known Member
Значи от доста години не бях теглил филм и да го гледам и сега се реших да дръпна един, но незнам дали ще го изгледам, защото не мога да го отворя :). Ако не стане не е проблем ама викам все пак да попитам.

Та, въпросът ми е с какъв плеър и какви кодеци и откъде да дръпна, за да мога да гледам тоя филм, който го дръпнах от Замунда HD уж го дават, че е и формата е .mkv?
 
От: .mkv с какъв player и какви кодеци да го отворя тоя файл?

Свали си VLC. Чете почти всичко. Или всички аудио/видео формати на които един средностатистически потребител би се натъкнал.
 
От: .mkv с какъв player и какви кодеци да го отворя тоя файл?

Свали си VLC. Чете почти всичко. Или всички аудио/видео формати на които един средностатистически потребител би се натъкнал.

VLC го имам на Ubuntu-то, има го и за Windows ли?
 
От: .mkv с какъв player и какви кодеци да го отворя тоя файл?

Подкарах филма, но субтитрите са с йероглифи. Това сега как се оправя от настройката на BS Плеъра или VLC?
 
От: .mkv с какъв player и какви кодеци да го отворя тоя файл?

С какъв Windows си? На други програми с български език излизат ли пак йероглифите?
Пробвай: Start>Control Panel>Regional and Language Options>на Standarts and formats задаваш Bulgarian,
на Location - Bulgaria>Advanced>на Language for non-Unicode Programs също задаваш Bulgarian> и ОК.
Иначе за BS Player ,в настройките на субтитрите търсиш->font->script-> избираш cyrillic и си готов.
 
От: От: .mkv с какъв player и какви кодеци да го отворя тоя файл?

С какъв Windows си? На други програми с български език излизат ли пак йероглифите?
Пробвай: Start>Control Panel>Regional and Language Options>на Standarts and formats задаваш Bulgarian,
на Location - Bulgaria>Advanced>на Language for non-Unicode Programs също задаваш Bulgarian> и ОК.
Иначе за BS Player ,в настройките на субтитрите търсиш->font->script-> избираш cyrillic и си готов.

Ехее стана :). Остана сега да се изгледа благодаря много!
 
От: От: .mkv с какъв player и какви кодеци да го отворя тоя файл?

VLC го имам на Ubuntu-то, има го и за Windows ли?

Щом имаш убунту, няма да имаш проблем с отварянето. Дори и да нямаш някой кодек, той ти го намира и веднага ти предлага да го инсталираш. Чиста работа! :)
 
От: От: .mkv с какъв player и какви кодеци да го отворя тоя файл?

Щом имаш убунту, няма да имаш проблем с отварянето. Дори и да нямаш някой кодек, той ти го намира и веднага ти предлага да го инсталираш. Чиста работа! :)

Да бе ама жената и щерката не знаят кво е тва Убунту :). Затова има и Windows.
 

Горе