MYSQL база данни на споделен хостинг - търся специалист

Stoimen

New Member
Здравейте,
Трябва ми човек, да качи MYSQL база данни на споделен хостинг, и да настрои да се достъпва от няколко копия на една складова програма. Програмата е Warehouse Open на Microinvest, а хостингът е на суперхостинг.бг. Работи се под Linux Mint 17.
Задачката за технически грамотен в сферата човек е изключително проста и бърза, за съжаление аз не съм такъв. Нека хора с мнение по въпроса тип "Не може да стане." да се въздържат да пишат. Може!
Разбира се, ще заплатя за работата.
 
Е как?

Споделените хостинги обикновено не са отворили MySQL за външния свят, а само за конкретния сървър или за хостинга.
Виж ако имаш VPS нещата минават на друго ниво и може да се случат.

Затова по-скоро се консултирай със самия хостинг дали е отворен MySQL за външния свят или не.
 
СуперХостинг.БГ предлага отдалечен достъп до базите данни. Достъпът се предлага само и единствено за администрация на базите данни. Не се допуска използването му от приложения, работещи на компютърни системи, различни от тази, на която е разположена съответната база данни.
https://help.superhosting.bg/activate-remote-db-access.html
 
2. Няколко копия работещи с една и съща БД е много лоша идея.
Ако ще е за едно копие, какъв е смисълът да се качва където и да е, като мога да правя бекъп през workbenck всяка вечер?
Доколко е добра идеята - ами 2500-3000 различни артикула въведени поотделно на 3-4 различни компютъра си е доста работа. Поне седмица само въвеждане на компютър. И при всяко ново получаване на стока поне по ден на компютър - не, мерси! :)

Е как?
Споделените хостинги обикновено не са отворили MySQL за външния свят, а само за конкретния сървър или за хостинга.
Виж ако имаш VPS нещата минават на друго ниво и може да се случат.
Затова по-скоро се консултирай със самия хостинг дали е отворен MySQL за външния свят или не.
Консултирал съм се с тях - според тях не може. Карат ме да закупя нещо доста по-скъпо (може и VPS да е било). Чувал съм обаче доста мнения, че може и се правело през VPN. Освен това имам няколко колеги, които работят по същия начин и нямат проблеми. Но да - хостингът им не е при сиперхостинг. Излишно е да обяснявам, мисля, защо не се възползвам от услугите на техните специалисти - когато става въпрос за конкуренция, изведнъж се оказва, че са изгубили контакт, човекът е примерно в Англия, скарани са, или вече не работи. :)

Виждал ли си го това изпълнено на практика и от колко време работи? С каква натовареност е въпросния обект?
Въпросните колеги работят така от поне 5-6 години.

3-ма човека от Бургас изявиха желание да свършат работа, след като писах в една бургаска група - ще видим до колко ще могат.
Склонен съм и да закупя хостинг от друга фирма, просто този го плащам вече 3-4 години, а реално почти не го ползвам, та реших, че може да влезе в някаква реална употреба.
 
Това с VPN-а е излишно освен ако не си параноик на тема сигурност на информацията и освен ако няма ограничение на хостинга за връзки от вън. Иначе да, възможно е на споделен хостинг, но не и с VPN, защото ме съмнява който и да е споделен хостинг да е толкова либерален, че да ти разреши да си инсталираш openvpn.
 
Това с VPN-а е излишно освен ако не си параноик на тема сигурност на информацията и освен ако няма ограничение на хостинга за връзки от вън. Иначе да, възможно е на споделен хостинг, но не и с VPN, защото ме съмнява който и да е споделен хостинг да е толкова либерален, че да ти разреши да си инсталираш openvpn.
Мисля, че суперхостинг нямаха проблем с работата с VPN, но не съм сигурен.
 
@Stoimen
СуперХостинг.БГ предлага отдалечен достъп до базите данни. Достъпът се предлага само и единствено за администрация на базите данни. Не се допуска използването му от приложения, работещи на компютърни системи, различни от тази, на която е разположена съответната база данни.
Може да се настрои, може и да работи, но могат да ти деактивират акаунта по всяко едно време, без да ти дължат неустойка.
При положение, че имаш работеща система с тази база, какъв е проблема да си запазиш базата на тази машина и да свържеш останалите обекти, с тази база ?
Защо ти е нужно да слагаш базата на хостинг ?
 
@Stoimen

Може да се настрои, може и да работи, но могат да ти деактивират акаунта по всяко едно време, без да ти дължат неустойка.
При положение, че имаш работеща система с тази база, какъв е проблема да си запазиш базата на тази машина и да свържеш останалите обекти, с тази база ?
Защо ти е нужно да слагаш базата на хостинг ?
Проблемът е, че при евентуален проблем с тази машина, няма да работят и другите машини, спре ли интернета на тази - и другите обекти спират. А стане ли нещо с харда - 3000 артикула отиват в небитието. За отделно въвеждане на всичко в няколко компютъра по-горе казах какви са ми съображенията.
 
Проблемът е, че при евентуален проблем с тази машина, няма да работят и другите машини, спре ли интернета на тази - и другите обекти спират. А стане ли нещо с харда - 3000 артикула отиват в небитието. За отделно въвеждане на всичко в няколко компютъра по-горе казах какви са ми съображенията.

Добре де... защо не си вземеш един VPS и не търкаляш нещата на него?
https://delta.bg/ssd-vps-hosting?type=1

Най-евтиния стъпва на 210 лева на година:
https://delta.bg/ssd-vps-hosting?type=1

Там ще си инсталираш само MySQL и ще дадеш достъп до няколко потребителя от определени IP адреси.

Разбира се има много други VPS доставчика.
 
Мисля, че суперхостинг нямаха проблем с работата с VPN, но не съм сигурен.
Мисля , че никога не си го проверил това. Особенно пък за споделен хостинг. Без значение кой е доставчика.

Това, което се опитваш да направиш ще мине само докато не попаднеш в полезрението на някой скрипт за ресурсен одит или на някой скучаещ сисадмин. По същия начин едно време се опитваха да заобикалят ограничението на брой паралелни конекции към mysql с няколко броя потребители към една база данни, които да се въртят на ротационен принцип.

Ако това е важна база данни за теб и складовата ти програма крепи бизнеса те съветвам да избереш друг тип решение, което освен VPN да включва и някаква резервираност, така че при спиране на VPS-а да не спре работата на всичките ти търговкси обекти, които разчитат на тази складова програма.

Ако бюджета не го позволява вече трябва да си прецениш, кое е по-скъпо риска или цената на услугата.
 
Последно редактирано:
Не мога да разбера какъв е този форум синдром по всички форуми, независимо от естеството им, да се започва с непоискани съвети и обяснения, индиректни "пояснения" колко е тъп питащият и оценка на степента му на стиснатост. Горе ясно пише какво искам.
Колегите работят така от години - 5-6, може и повече. На хостинг са, не на VPS. Още повече, че единия смени вече 3 хостинг доставчика и никой не му е направил проблем.
Щом може на хостинг, не виждам смисъл да плащам няколко пъти повече пари за VPS.
А иначе мисля, че някога съм го проверил това:
images.php


Не знам, защо не излиза изображението. Ето линк: http://prikachi.com/images.php?images/854/9135854K.png
 
Това което си показал на скрийншота го има на всеки cPanel хостинг, но в никакъв случай не значи, че ще работи дългосрочно и стабилно. Ако толкова много си си навил на пръста, че го искаш прати ми данни на лично да ти го направя без заплащане. Но дъм дигурен, че след някоя друга седмица ще ми пишеш отново за да местим базата на друга услуга.
 
Не мога да разбера какъв е този форум синдром по всички форуми, независимо от естеството им, да се започва с непоискани съвети и обяснения, индиректни "пояснения" колко е тъп питащият и оценка на степента му на стиснатост. Горе ясно пише какво искам.

И ако виждаш те съветвам във втория пост:
"Затова по-скоро се консултирай със самия хостинг дали е отворен MySQL за външния свят или не."

Във третия пост имаш и линк как да го направиш. А ето че и "Срамежливия Лисик" ти казва, че ще ти го направи.

Но това което имам на предвид е следното. Във всички хостинг компании MySQL е един вид ахилесовата им пета. Защото има скриптове на PHP дето още на 1ви ред правят заявки към базата данни (MySQL). И ако базата се бави или издъни и целия сървър отива на м@йн@т@ си което изисква някой системен администратор да го види. Затова обикновенно MySQL е видим само във рамките на сървъра или на тамошната инфраструктура - примерно от съседен сървър. И компаниите ограничават достъпа по един или друг начин - примерно със огнена стена.

Защо?

Защото споделения хостинг е нещо специфично - можем да го оприличим със автобус или влак. Обикновенно хората знаят посоката, купуват си билет, сядат и се возят. И сега идват разни хора и питат - може ли със повечко багаж? може ли със ски? може ли със колело? може ли със 30 овце (виждал съм го във влак... честно!)? И точно тук е тънката разлика между нормалното използване на услугата и ненормалното използване на услугата. Защото разрешаването на едното нещо - води до дискомфорт на цялата услуга. Колко е нормалното количество на багаж? Може ли да приемем за нормално човек да пътува със 12 сака от големите (истински случай!)? Ако 1 чифт ски може - можем ли цялата компания да се качим със ските, сноубордите и т.н.? Цялата компания сме се запътили със колелата на излет... това със животните няма да ти го разписвам.

Затова пак казвам - попитай компанията какви са нормалните нива на използване на услугата и им обясни за твоите болежки.
 
Обясняваш плюсове и минуси на едно нещо.
Клиент: Ти за тъп ли ме имаш.
Правиш каквото иска без да задаваш въпроси.
Клиент. Ти ме мислиш за тъп и ми взе парите и сега не работи.

"Не мога да разбера какъв е този форум синдром по всички форуми,"
Всички това се чудят...
 
  • Like
Реакции: Sky
Аз, като не мога нещо, казвам "Не мога, съжалявам.". Вие тук започнахте да разтягате надълго и на широко. Колегата ти "Срамежливия Лисик" няма да го направи. Вчера беше доста активен, след като си предложи услугите, веднага му писах и той спря да бъде активен. Както и да е - никой никому не е длъжен. Само не мога да разбера, защо продължавате да философствате?! Ясно си пише, какво се иска. Всички хостинг компании са рестриктивни в това отношение. Факт е, че ( за ...емнайсти път), че сумати колеги работят така.
Нещо като моя монтьор: Отивам и му казвам: "Колата прекъсва във високите обороти." и ония, понеже не иска да каже, че не може, отговаря: "Ами то тия коли са по-редки, така че няма как да сме сигурни на 100%, но най-вероятно имаш разтеглена верига." Предполагам повечето от вас са шофьори и знаят колко струва комплект верига дори за по-популярни марки автомобили - едно от най-скъпите неща по колата. "Е, добре, ама ако не е от това?" питам аз. "Ами ще сменим свещи и бобини." отговря. 6х170 са само бобините - ми ако не е от тях?. Както и да е - оказа се прегорял и окъсил кабел. Доста по-прост и евтин ремонт от горе изброените, но за този, който може да го види, сети се да го потърси като проблем и знае как да го оправи, сиреч, за човек, който си разбира от работата.
Дайте да не търсим под вола теле. Щом колегите работят така, значи може. Дали се правят някакви настройки, скриптове или се вика шаман да бае - не знам, не ми е работа да го знам, за това и търся човек, който ЗНАЕ КАК. Най-малкото, ако някой го направи и не работи както трябва, значи не си е свършил работата. Защото, за N-ти път ще повторя, колегите работят така от години.
Знам, че се дразните, че не ви приемам съветите, но аз не съм ги и търсил. Друго търся - горе пише. :)
 
Колега, напиши ми на ЛС какво точно искаш да се направи.
Ако мога ще го напрявя, не без пари, но гаранция за дълговечност не мога да ти дам.
 
Аз, като не мога нещо, казвам "Не мога, съжалявам.". Вие тук започнахте да разтягате надълго и на широко. Колегата ти "Срамежливия Лисик" няма да го направи. Вчера беше доста активен, след като си предложи услугите, веднага му писах и той спря да бъде активен. Както и да е - никой никому не е длъжен. Само не мога да разбера, защо продължавате да философствате?! Ясно си пише, какво се иска. Всички хостинг компании са рестриктивни в това отношение. Факт е, че ( за ...емнайсти път), че сумати колеги работят така.
Нещо като моя монтьор: Отивам и му казвам: "Колата прекъсва във високите обороти." и ония, понеже не иска да каже, че не може, отговаря: "Ами то тия коли са по-редки, така че няма как да сме сигурни на 100%, но най-вероятно имаш разтеглена верига." Предполагам повечето от вас са шофьори и знаят колко струва комплект верига дори за по-популярни марки автомобили - едно от най-скъпите неща по колата. "Е, добре, ама ако не е от това?" питам аз. "Ами ще сменим свещи и бобини." отговря. 6х170 са само бобините - ми ако не е от тях?. Както и да е - оказа се прегорял и окъсил кабел. Доста по-прост и евтин ремонт от горе изброените, но за този, който може да го види, сети се да го потърси като проблем и знае как да го оправи, сиреч, за човек, който си разбира от работата.
Дайте да не търсим под вола теле. Щом колегите работят така, значи може. Дали се правят някакви настройки, скриптове или се вика шаман да бае - не знам, не ми е работа да го знам, за това и търся човек, който ЗНАЕ КАК. Най-малкото, ако някой го направи и не работи както трябва, значи не си е свършил работата. Защото, за N-ти път ще повторя, колегите работят така от години.
Знам, че се дразните, че не ви приемам съветите, но аз не съм ги и търсил. Друго търся - горе пише. :)
Погледни си личните съобщения...
 

Горе