MYSQL база данни на споделен хостинг - търся специалист

Здравей, Стоимене,

Понеже наскоро правих почти същото и си писах със суперхостинг, поствам тук техния отговор:

13 Май 2017 01:22
Здравейте,

За да можете да ползвате отдалечен достъп до базите данни, първо е необходимо да активирате отдалечения достъп през клиентския ви профил и след това да инсталирате OpenVPN, локално на вашия компютър.

Това можете да направите от Вашия клиентски профил -> Отдалечен достъп до бази данни, като повече информация ще намерите на нашата помощна страница на адрес:

https://help.superhosting.bg/activate-remote-db-access.html

На контактния имейл адрес ще получите писмо, съдържащо необходимите данни за връзка през OpenVPN (потребител и парола).

Ако нямате инсталиран OpenVPN, на следния адрес ще можете да получите повече инфорамция как можете да направите това:

https://help.superhosting.bg/openvpn-installation.html

В полето за разрешени хостове сме добавили "%" , като след успешно извършени процедури, които сме посочили по-горе не би трябвало да имате проблем.

Искаме да допълним, че достъпът се предоставя само и единствено с цел администрация на базите данни. Не се допуска използването му от приложения, работещи на компютърни системи, различни от тази, на която е разположена съответната база данни.

В случай, че е необходим отдалечен достъп до базите данни за външни приложения, можете да разгледате нашите сървърни решения - VPS и Нает сървър. При тях Вие разполагате с пълен достъп и възможност да се инсталира и конфигурира необходимия софтуер.

С нашите предложения за VPS можете да се запознаете на адрес: https://www.superhosting.bg/web-hosting-page-servers-vps.php

С уважение,
Отдел "Техническа поддръжка" | СуперХостинг.БГ
www.superhosting.bg | www.blog.superhosting.bg
Помощна страница: www.help.superhosting.bg
НОВО ПОКОЛЕНИЕ ХОСТИНГ
 
ето тези няколко изречения се мъча да втълпя в главата на Стоимен, но той отказва да приеме факта, че не е прав.

Цитат:

"
Искаме да допълним, че достъпът се предоставя само и единствено с цел администрация на базите данни. Не се допуска използването му от приложения, работещи на компютърни системи, различни от тази, на която е разположена съответната база данни.

В случай, че е необходим отдалечен достъп до базите данни за външни приложения, можете да разгледате нашите сървърни решения - VPS и Нает сървър. При тях Вие разполагате с пълен достъп и възможност да се инсталира и конфигурира необходимия софтуер."


И все пак, ако не си загубил ентусиазъм виж си личните съобщения. А и колкото и да ти е странно някои хора тук имат работа, семейство и личен живот....
 
Тези няколко изречения Стоимен ги е получил като отговор от Суперхостинг много отдавна.
Между другото, някой от вас няма ли за продаване примерно кокошки носачки, или нещо такова - така и така никой не говори по темата ами продълважате да давате непоискани съвети? :D
Ако държите, да отворя една тема "Смятате ли, че е възможно, да се качи и достъпва MySQL база данни на споделн хостинг и ако "не", защо?", че да поизчистим тази, пък да изцапаме другата?
Аз обяснявам, че колегите работят така от години на други хостинги - те ми викат "Няма как да стане.".
Не няма как, момчета. Просто не можете, или не знаете как, което е отделен въпрос. Нищо лично. За това и помолих, който не знае, или не може, просто да подмине. Аз не мога и не го правя. Дай, като всички имаме книжки, да сме автомобилни състезатели! Еми не става така. Това, че си изкарал някакъв курс, или си завършил нещо, далеч не те прави специалист. Отново нищо лично, въпреки че вече преобладават изпозасегнатите.
s1yf0x, искрено благодаря за предложената помощ, но ще се доверя на шестото чувство и ще потърся друг. :)
 
Ако си решил да не се възползваш от предложението ми да го свърша, кажи тук или на лс.
 
Колега, напиши ми на ЛС какво точно искаш да се направи.
Ако мога ще го напрявя, не без пари, но гаранция за дълговечност не мога да ти дам.
Това писах.
 
.........
s1yf0x, искрено благодаря за предложената помощ, но ще се доверя на шестото чувство и ще потърся друг. :)
Както си прецениш, няма драма. Само дано не си хазартна личност, че с това шесто чувство си го закъсал сериозно. Успех.
 
Тая тема си е чисто ЕЖК. :D
Ще пребори ли Голиат Давид?
Неизвестният Stoimen срещу известни и доказани системни администратори на известни и доказани хостинг предприятия!
Умиргам...
 
Апропо, имам носачки, но шестото ми чувство, искрено и лично, казва да не ти ги продавам.
 
Тая тема си е чисто ЕЖК. :D
Ще пребори ли Голиат Давид?
Неизвестният Stoimen срещу известни и доказани системни администратори на известни и доказани хостинг предприятия!
Умиргам...
:D Ти пък кога стана такъв хейтър на сисадмините..... Просто никой специалист, не би се наел да вземе пари за подобна работа, защото никой не може даде гаранция, че ще работи трайно и стабилно при условие, че е:

1. инфраструктура до която нямаш пълен достъп
2. в нарушение на правилата за ползване на услугата, което си е сериозерн риск
 
кога стана такъв хейтър на сисадмините
Мммм, утрото е по-мъдро от вечерта:
Верно е, че требваше да ви нахейтя вас - маркетинга никъф ви го нема:
1. Човека иска услуга, пари дава;
2. Вие можете да я свършите.
Бе вие деца не храните ли? За бъдещето не мислите ли - утре ще станат ученици, ще тръгнат по гаджета...

Има стара приказка: Дават ли ти - вземай; гонят ли те - бягай.
А вие, вместо това, обидихте Stoimen.
Че даже и носовете ви натри:
Не няма как, момчета. Просто не можете, или не знаете как

Ей затова не върви бизнеса в България - дават се пари, а вместо работа - насреща се дават съвети.
Гнилая интеллигенция!
 
Както си прецениш, няма драма. Само дано не си хазартна личност, че с това шесто чувство си го закъсал сериозно. Успех.
Тоя 100% работи в Суперхостинг. :D Ми сменяме хостинг доставчика, какъв е проблемът! Да се хванем сега, да се дебнем кога ще качим базата данни, че да направим сечено на човека, само защото е спорил с нас... Мерси!
За мен не бери грижа, човече! Мога да го закъсам само до толкова, до колкото нещо при мен зависи от някой като теб. Което, разбира се, няма как да позволя да се случи!
Успех и на теб!
 
Тоя 100% работи в Суперхостинг.
Братчед, никога не слагай, дори на невързано. Шестото ти чувство те е излъгало, че имаш шесто чувство. :D
 
Ми сменяме хостинг доставчика, какъв е проблемът!
За този, който ще ти извърши настройките няма да има проблем. Евентуалният проблем, който може да ти се отвори на теб е да работиш месец-два в базата на хостинга, и без уведомление хостинга да ти блокира акаунта.
Така първо ще се отзовеш в небрано лозе - примерно три обекта ще бъдат без възможност за работа. Втория проблем е, че няма да можеш да си изтеглиш базата до там докъдето са работили обектите и ще се наложи при преместването на друг доставчик да използваш последния бекъп на базата, който е наличен при теб. Третия проблем ще е свързан с намиране на човек, който да ти свърши отново задачата, за която всъщност започна темата - така може да се окаже, че ти няколко дни нямаш база и обектите работят на магия ...


П.С. Ще споделя с останалите в дискусията, че и аз ти предложих да опитам, но също няма реакция от твоя страна ...
 
За този, който ще ти извърши настройките няма да има проблем. Евентуалният проблем, който може да ти се отвори на теб е да работиш месец-два в базата на хостинга, и без уведомление хостинга да ти блокира акаунта.
Така първо ще се отзовеш в небрано лозе - примерно три обекта ще бъдат без възможност за работа. Втория проблем е, че няма да можеш да си изтеглиш базата до там докъдето са работили обектите и ще се наложи при преместването на друг доставчик да използваш последния бекъп на базата, който е наличен при теб. Третия проблем ще е свързан с намиране на човек, който да ти свърши отново задачата, за която всъщност започна темата - така може да се окаже, че ти няколко дни нямаш база и обектите работят на магия ...


П.С. Ще споделя с останалите в дискусията, че и аз ти предложих да опитам, но също няма реакция от твоя страна ...
Да, това са част от проблемите. Има и още няколко малки неща, без който и месец-два няма да работи, но може да се направят.
Другото е, че едва ли тая БД ще има много транзакции. Затова ще мине между капките, то е ясно. Разбира се винаги може да се намери доброжелател да го изпее на хоста.
И на мен не ми отговори човека.
 
За трите дена чесане на езици тука, някой можеше да драсне едно api да синхронизира таблиците, и щеше всичко да е ток и жица.
 
П.С. Ще споделя с останалите в дискусията, че и аз ти предложих да опитам, но също няма реакция от твоя страна ...
Каза ми, че от 2 години не си пускал Warehouse, но ако не успея да намеря човек, можеш да ОПИТАШ.
Не ми трябва човек, който да опитва, а който да го направи. Днес един опитва - дори не знаеше къде стоят програмните файлове в Линукс Минт.
Освен това, както казах, ще сменя хостинг доставчика, заради "засегнатите" тук. Проблем няма да има, както колегите нямат проблем от години с по няколко обекта (единият е вързал 5). Може да има единствено от някой от тук дискутиращите, чакащ да се направят нещата, че да ги пре*бе и да чака, потривайки ръчички нова тема "Имам проблем с базата данни на споделен хостинг". Нито на мен са ми необходими тези нерви, нито ще доставя това удоволствие на някого. ;)

И на мен не ми отговори човека.
С риск да злепоставя някого пред останалите ( за което се извинявам!), на кое да отговоря? http://prikachi.com/images.php?images/168/9138168p.png

Живи и здрави, пичове!
 
За трите дена чесане на езици тука, някой можеше да драсне едно api да синхронизира таблиците, и щеше всичко да е ток и жица.
Губи се консистентността на данните. Ако имаш няколко независими бази данни трудно ще следваш някаква конвенция за поредни номера на документи и номенклатура. Често при такъв сценарий се стига до SQL STATE 23000 - duplicated entry .
 
Тоя 100% работи в Суперхостинг. :D Ми сменяме хостинг доставчика, какъв е проблемът! Да се хванем сега, да се дебнем кога ще качим базата данни, че да направим сечено на човека, само защото е спорил с нас... Мерси!
За мен не бери грижа, човече! Мога да го закъсам само до толкова, до колкото нещо при мен зависи от някой като теб. Което, разбира се, няма как да позволя да се случи!
Успех и на теб!
Не приятелю, ще разочаровам и теб и твоето шесто чувство, но нямам нищо общо със Суперхостинг, освен че изкупиха друг хостинг доставчик, с който имах взаимоотношения през последните 10 години. Опитах се да те предпазя от идиотската грешка, която си беше навил на пръста да направиш. Не че ме е еня толкова за твоя бизнес, а просто да ти спестя бъдещи неволи и още 2 страници хленцане по форуми. Предложих ти безплатна помощ, но ти и твоето шесто чувство я отказахте под предлог, че няма как някой да седне да прави нещо от ентусиазъм. Може би трябваше да ти обявя регулярна цена от 70 евро на час и тогава щях да изглеждам сериозно в представите на твоето шесто чувство за специалист?!?

Въпреки тоталната ти заблуда и незнание все пак си започнал да мислиш в правилната посока, за което мога само да те поздравя!
 
Каза ми, че от 2 години не си пускал Warehouse, но ако не успея да намеря човек, можеш да ОПИТАШ
Точно така - бях искрен. Това което не ти казах, е че тогава съм правил точно това което и ти опитваш да направиш, с разликата, че операционната бе ubuntu 12.04 и споделен при друг доставчик, но само за едно работно място.
Успех и безаварийна и от мен.
 
ще сменя хостинг доставчика
Единственото ти правилно решение, откакто си почнал да пишеш тук.
Все е нещо...
Veni, vidi, fugi.
 

Горе