Namecheap регистратор - никога повече!

Vbb

Well-Known Member
Да се оплача и аз от един домейн регистратор .
Регистрирах няколко домейна преди 5 дни зададох ДНС към един от хостингите ми.
Вчера влизам в админ панела и гледам следната ситуация.
Домейните са дезактивирани и трябва да се свържа със супорта да ми ги активират.
След обмяна на мейли със супорта на Namecheap ми обясняват следното:

Здравейте,
Моля, имайте предвид, че домейните бяха маркирани в нашата система в рамка, насочена към предотвратяване на неправомерни регистрации на нашата платформа. Като регистратор, Namecheap отговорно предприема действия за намаляване на процента на злоупотреби. Нашата работа включва партньорство с глобални органи за идентифициране и предотвратяване на най-актуалните модели на злоупотреба. Въз основа на различни критерии името на домейн може да бъде спряно веднага след регистрацията, докато регистрантът потвърди, че е създадено със законна цел.За да проверим легитимността на регистрираните домейни и да спрем спирането им, моля, предоставете ни следната информация:* Целта на регистрацията на домейна* Потвърждение за спазването на Общите условия на Namecheap.
Можете да ги прочетете тук: https://www.namecheap.com/legal/universal/universal-tos/* Потвърждение, че имената на домейни няма да бъдат използвани за злоупотреба, нарушаващи Общите условия на Namecheap

Благодаря ви за разбирането.
Очаквам с нетърпение да те чуя.------------------------
За разбирането,
Отдел "Прави и злоупотреби".Namecheap, Inc.

За първи път ми се случва да трябва да давам обяснения защо и с каква цел съм регистрирал домейните.
Написах им един много критичен мейл с който им обяснявам , че домейните са регистрирани за клиенти и , че за първи път някой регистър ми изисква такава информация. С две думи наврях ги на кучето в задника и , че щом са нелоялни ( имам близо 30 домейна регистрирани в Namecheap ) ще си прехвърля всички домейни в другия ми регистър Godaddy където никога не са ми искали такава информация. Вместо да се покаят и да ми се извинят ( защото нищо нередно не съм направил ) те ми активираха домейните за да мога да ги прехвърля в Godaddy . Проблема обаче е, че трябва да изчакам 60 дни от датата на регистрация на домейните за да мога да ги прехвърля. До тогава домейните не са използваеми. Опитват се да ме правят на луд да си прехвърля домейните , но реално от ICAAN не могатбда се нарушават правилата и трябва да изчакам 60 дни. Платих и подадох заявка в Godaddy да ги прехвърля всичките 32 домейна , но от Godaddy ми отговориха , че задължително трябва да изчакам 60 дни.

На някой друг случвало ли му се е подобно нещо? От 8 години ползвам Godaddy , но станаха прекалено много домейните в админ панела ми и докато скролна до края ми отнема време. Namecheap ги ползвам като втори регистратор от няколко месеца и съм супер разочарован от тях , освен това при смяна на ДНС-си при тях отнема поне 10 часа.

Не препоръчвам на никой да си регистрира домейни при Namecheap защото лесно може да ги изгуби!



1690521992297.png
1690522035888.png
 
Не препоръчвам на никой да си регистрира домейни при Namecheap защото лесно може да ги изгуби!

от твоята клавиатура звучи като препоръчка

По читав регистратор от неймчимп няма. няма и да има.
 
Не се ли научихте, че cloudflare са най-подходящи що се отнася за регистриране и администриране на домейн?

Домейните там са най-евтини, защото не начисляват допълнителни такси (плащат само към ICAN) и компанията е публична, което дава допълнителна сигурност.

Т.е. купувате домейна някъде другаде, защото обикновено има някаква промоция и при подновяването или малко преди него го прехвърляте в cloudflare, защото там винаги ще е по-евтино.
 
Cloudflare за момента са най-добрия регистрар.
Доколкото си спомням нямат и такси при подновяване на домейни.
 
  • Like
Реакции: Vbb
И аз не съм видял нищо лошо от Namecheap.Може би заради кл. дума в домейните са имали нужда да задържат. Сигурно и ако регнеш нещо с крипот или финанс също ще има някаква такава драма.

Тези домейни не са ли за сайта, който каза - за инфо сайта за системите. :)
 
И аз не съм видял нищо лошо от Namecheap.Може би заради кл. дума в домейните са имали нужда да задържат. Сигурно и ако регнеш нещо с крипот или финанс също ще има някаква такава драма.

Тези домейни не са ли за сайта, който каза - за инфо сайта за системите. :)
точно за сайта който говорихме са и за това ме е яд , но снощи регистрирах друг домейн в гудеди за тази цел
 
точно за сайта който говорихме са и за това ме е яд , но снощи регистрирах друг домейн в гудеди за тази цел
Тези мисля, че ще ти ги пуснат. Просто някаква глупост, която са задължени май да минат заради подозрения за злоупотреба. :)
 
  • Like
Реакции: Vbb
Cloudflare за момента са най-добрия регистрар.
Доколкото си спомням нямат и такси при подновяване на домейни.

Такса има към ICAN. Няма надценка над таксата. Т.е. не печелят от това.

На повечето места при регистрация ти правят отстъпка и при подновяване те клъцват с по-скъпо подновяване. Затова аз обикновено регистрирам домейн някъде другаде за да използвам намаленията (например GoDaddy) и веднага го местя в Cloudflare за да не забравя.
 
На мен ми се е случвало с домейни на банкова и финансова тематика, но след 3 седмици ме оставиха на мира.
 
На мен ми се е случвало с домейни на банкова и финансова тематика, но след 3 седмици ме оставиха на мира.
Чувал съм за такъв проблем при даден клиент, за това не съм изненадан. Искаше да стартира блог за инвестиране и финанси за чужбина, и малко го забавиха. :)
 
Здравей, имал съм преди години същия, ама абсолютно същия проблем с NameCheap, след което се отказах от тях. Мога да те препоръчам https://www.dominios.es/en и няма да съжаляваш!
 
Пак да повторя - Cloudflare.

Там няма да ви начисляват допълнителни такси. Единствено тази към ICAN, която няма как да се избегне.
 

Горе