ns1.bg проблем с гейм сървър следящ скрипт

Sky

Well-Known Member
Да почна отначало
Купих хост от тях за мой приятел (ме знам защо си е харесал точно тях) но взех ,че платих с PayPal и трябваше да пиша имейли ,че да ми активират услугата.
Дотук добре , но бяхме се разбрали да кача и мой сайт на хоста и се почнаха проблемите.
Ще ви дам направо какво сме си писали с съпорта
АЗ: 17.03.2013 14:33
Здравейте , имам проблем с скрипт който е на адрес - http://www.game-stats.eu/lgsl/
Тук би следвало повечето сървъри да са ОНЛАЙН ,но в момента не е така
Ето и линк към оригинала на скрипта - http://www.greycube.com/site/download.php?view.56
Преди време друг ваш клиент имаше подобен проблем и ви беше писал
неговият сайт е - http://csmegagaming.com/
ето и линк към скрипта - http://csmegagaming.com/lgsl/

АЗ: 17.03.2013 16:15
Нещо отговор туй онуй да очаквам ли?
АЗ: 17.03.2013 16:31
FSOCKOPEN ( Required for direct querying of servers )
CURL ( Used for the feed when fsockopen is disabled )
MBSTRING ( Used to show UTF-8 server and player names correctly )
BZIP2 ( Used to show Source server settings over a certain size )
ZLIB ( Required for America's Army 3 )
това са изискванията за да работи правилно

Най-накрая и съпорта се реши да ми пише: 17.03.2013 18:41
Здравейте,

Функциите, описани са позволени на сървъра, на който сте. Пробвахме да се свържем от него сървър към IP адресите, които не показват статистика в скрипта, но неуспешно, което означава, че тези сървъри са неоткриваеми, както за скрипта Ви, така и за нашия сървър. Сигурни ли сте, че те работят?

---
Поздрави,
Рáдомир Атанасов
Техническа поддръжка - www.ns1.bg

АЗ: 17.03.2013 19:35
Ужас трябваха ви 4 часа за този отговор?
http://www.up-board.info/ ето ви временно демо от стария ми хост , тук скрипта работи на 100%
така , че явно проблема е във вас ,
Моля ви навярно вече ДНС записите са се обновили ,още един път ви моля оправете проблема .
Няма как на всички хостинги които съм ползвал досега , този скрипт да работи а на вашия не и да ми казвате ,че проблема е в мен.
И ако може да отговорите по бързо ,че наистина ми е важно

АЗ: 17.03.2013 20:34
Ако не можете да се справите кажете да се местя докато е време , все пак от запитването ми са минали вече 6 часа . И за 2-те страни ще по лесно да се каже истината дали ще стане или не

"Съпорта" : 17.03.2013 21:05
Здравейте,

Прегледахме документацията на LGSL, тъй като проблема тук не е идентичен с този, който имаше http://csmegagaming.com/.

Едно от решенията беше да се добави пълния път към изображенията на LGSL в конфигурационния файл, който при Вас липсваше:

$lgsl_config['url_path'] = "http://game-stats.eu/lgsl/lgsl_files/"; // full url to /lgsl_files/ for when auto detection fails

Тъй като при нас домейнът все още не отваря, използваме временния линк http://qrypto.gotobg.net/~gamestat/lgsl/ , за да проверим състоянието на сървърите.

Моля да проверите дали проблема е отстранен.

---
Поздрави,
Рáдомир Атанасов
Техническа поддръжка - www.ns1.bg


АЗ: 17.03.2013 21:16
Проблема ни най малко не е разрешен,
http://qrypto.gotobg.net/~gamestat/ вижте тук долу съм изкарал информация онлайн/офлайн сървъри
Онлайн сървъри: 13
Офлайн сървъри: 371
на стария хост е :
Онлайн сървъри: 220
Офлайн сървъри: 182
(тук съм спрял обновяването не е горе долу такова съотношението)
Вижте това е елементарен скрипт който се ползва от хиляди сайтове без проблем(работи на безплатни хостинги)
не виждам изобщо как може да има проблем с него.
И пак да кажа проблема е че не отчита правилно информацията за даден сървър

"Съпорта": 17.03.2013 22:25
Прегледайте конфигурационните файлове на софтуера, който използвате. В статистиката се вижда, че различни сървъри на различни портове работят и съответно на същите портове на други сървъри не работят. Т.е. проблемът не е в нашия сървър. Ако проблемът е при нас то всички сървъри няма да показват нужната информация.

Поздрави,
Здравко Замфиров
Техническа поддръжка

АЗ: 18.03.2013 06:51
Хора вие подигравате ли се с менѝ?
КАЗАХ ВИ ,ЧЕ СКРИПТА СЕ ПОЛЗВА ОТ ДЕСЕТКИ ХИЛЯДИ САЙТОВЕ БЕЗ ПРОБЛЕМ !
За какви портове ми говорите бе хора не знам,честно *бахте ми майката с тоя проблем,
Сега вземете малко да се образовате , да ви дам линк ако искате с уроци как се пускат гейм сървъри и как се избира порт а?
Давам ви още 1 час да си оправите грешката .
И пак ви моля най-учтиво отговаряйте по бързо,минаха 24 почти от както се преместих а вие се подигравате с мен с някакви измислени отговори

"Съпорта": 18.03.2013 07:00
Не предлагаме гейм сървъри за да са ни нужни уроци за пускането им.
Ако проблемът е с нашия сървър то не би излезнала статистика за нието един от сървърите.

Поздрави,
Здравко Замфиров
Техническа поддръжка

АЗ: 18.03.2013 07:06
А това че скрипта се ползва от хиляди сайтове без проблем май го пропусна?
Ако искате да кача сайта на фрее хост и да ви покажа ,че проблема е в вас и измисления хост който предлагате?

"Съпорта": 18.03.2013 07:10
Предложете логично обяснение защо едни сървъри показват информация, а други не, дори при изключена защитна стена.

Поздрави,
Здравко Замфиров
Техническа поддръжка

АЗ:18.03.2013 07:14
Ок,явно не знаете изобщо какво говорите ,Искам да знам как мога да си взема парите обратно.
Толкова некомпетентен съпорт досега не съм срещал.
С отдел продажби ли трябва да се свържа?
 
От: ns1.bg Поредните некадърници

мале ако съм на мястото на "съпорта" до сега да съм ти напукал канчето.
не разбирам какво са ти виновни че не можеш да си конфигурираш скрипта?
ти май си професионален хейтър (визирам темата за icn).

p.s. една идея към хостинг доставчиците:
не е лошо да си направите една обединена мрежа и да си blacklist-nete някакви киселяци и да не им продавате хостинг
 
От: ns1.bg Поредните некадърници

Още един чел не дочел...
Скрипта си работеше преди да се преместя при тях .
Защо се преместих ли тогава сега ще питаш?
Ами защото сайта не е оптимизиран и товари доста , а не исках да създавам повече проблеми на стария ми провайдър.
Но въпреки , че товареше скрипта си работеше.
 
От: ns1.bg Поредните некадърници

Напълно подкрепям uphero.. как може такова нещо. bobbydigital знаеш ли какво представлява скрипта, работил ли си досега с него??? Просто трябва да замениш три реда с твоята информация за бд и това е, разработчиците са направили останалото.
 
От: ns1.bg Поредните некадърници

Не знам кое работи и кое не, но държанието ти е меко казано зле. Още от началото почваш нападателно и заядливо, аз едва ли бих те изтърпял :)
 
От: ns1.bg Поредните некадърници

Интересно ти как би постъпил след като 2 часа няма отговор от съпорта?
Не знам кое работи и кое не, но държанието ти е меко казано зле. Още от началото почваш нападателно и заядливо, аз едва ли бих те изтърпял :)
 
От: ns1.bg Поредните некадърници

Аз само не разбрах, защо хостинга трябва да се грижи скрипта ти да работи както се очаква?
 
От: ns1.bg Поредните некадърници

Ами този скрипт се ползва от хиляди сайтове без проблем, работи и на фрее хостинг дори.
Искаш да кажеш ,че безплатните хостинги предлагат по-добра услуга от ns1.bg?
Аз само не разбрах, защо хостинга трябва да се грижи скрипта ти да работи както се очаква?
 
От: ns1.bg Поредните некадърници

След като работи на "фрее хостинг дори", що не си го настроиш сам и да му се радваш без пари? Съпорта ти отговаря все пак и се опитва да ти обърне внимание, макар и след часове. Май не си бил на хостинг, където трябва да чакаш с дни за отговор...
 
От: ns1.bg Поредните некадърници

@uphero искам да кажа: Защо трябва хостинг провайдъра да върши твоята работа и да дебъгва някакъв си скрипт писан от някакви си там хора.
 
От: ns1.bg Поредните некадърници

Класик. :) Поредните, които не стават нали. Мен не ме дразни, че очакваш неща, за които не си плащаш. Дразни ми, че влизаш рязко всеки път. Ако ти получиш подобен отговор как би си отговорил. Поне им го признай, че те търпят, защото ако бях аз - да съм ти върнал парите и да съм те отсвирил. Точно такива са нужни на бизнеса. :)

Като не ти отговарят, вдигаш телефона и оправяте нещата в реално време. Какви са тия глупости. Ако мислиш, е някой от чуждестранните хостинги ще ти оправя бакийте, жестоко се лъжеш. Там те пускат на един fee и ако искаш. Тук поне съм им го признал на БГ хостингите, че помагат много. Но клиентите им са такива и за това и така се е извратил пазара. Нали, като идея да се помага, не е зле и така се привличат клиенти, но като бизнес модел не е много рентабилно. ;)

И се опитай да си промениш тона. Никой за нищо не ти е длъжен. И скрипта работи на фри хостинги по много причини - от версията на платформата, до къстам настройките на твоя скрипт. Кво? Да очакваме ли още една тема, този път за NS1? Вземи се стегни, пич. ;)
 
От: ns1.bg Поредните некадърници

Да беше дебъгнал скрипта и да им посочиш конкретен проблем по конфигурацията на хостинга, а не просто "скрипта ми не работи". За мен е ясно, че има проблем в хостинга. Но за повечето хора остава съмнението, а за хостинг компанията - оправданието, че проблемът е в теб.
 
От: ns1.bg Поредните некадърници

Без да имам нещо общо с нс1, не приемам че са се справили зле. В случая има някаква странна система, която трябва да се пусне, това че някъде работи нищо не значи. И аз съм помагал на познати да си местят сайтове и съм имал много проблеми, като примерно, липсващи htaccess файлове, не цялостни дъмпове на бази или такива с грешни колации и няма как от поддръжката да огреят за тези проблеми, понеже има милиони веб проекти.
Дори бих казал че това от поддръжката което правят като преместват сайта, а вие нищо не правите, е по-скоро услуга, а не задължение, защото в повечето случаи е висококвалифицирана работа и не мисля че им влиза в работата. Да, могат да дават препоръки и да казват кое е правилно или грешно на база на изхода от лог файловете (ако самото приложение казва нещо) но да се забиваш в кода и то за норматив не мисля че е редно да се изисква
 
От: ns1.bg Поредните некадърници

Там е проблема , че не знам защо не работи скрипта.
Да беше дебъгнал скрипта и да им посочиш конкретен проблем по конфигурацията на хостинга, а не просто "скрипта ми не работи". За мен е ясно, че има проблем в хостинга. Но за повечето хора остава съмнението, а за хостинг компанията - оправданието, че проблемът е в теб.
@$INeed$ това е скрипт като всеки друг, представи си ,че пробваш да подкараш някой CMS и не работи коректно и от съпорта не правят нищо по въпроса.При положени , че се изискват стадартни настройки на сървъра за да работи CMS-a
 
От: ns1.bg Поредните некадърници

Силно се надявам, че правиш разлика между скрипт и CMS система. :)

Много ще се учудя ако видя хостинг, в БГ, който да не може да се справи с някоя популярна CMS система. В такъв случай, ако нещо не тръгва, чекваш си при теб, после се звънни, ако няма намеса, Но не учаквай чудеса, защото по условия си с дефолните настройки на хостинга, всичко друго си е допълнително включване, ако реално има нужда или това, което си качил го изисква.
 
От: ns1.bg Поредните некадърници

Интересно ти как би постъпил след като 2 часа няма отговор от съпорта?

Може и да са се забавили, но все пак ако се държиш по-учтиво и се опитваш да разрешиш проблема по културен начин, има много по-голяма вероятност от съпорта да са по-отзивчиви и да направят нещо, което е извън задълженията им. Аз много често съм имал проблеми и хората са ми помагали, не става въпрос за този хонсинг, защото не съм го пробвал него. Като се държиш агресивно и нападателно ги отказваш от всякаква допълнителна помощ още в началото.
 
От: ns1.bg Поредните некадърници

Този скрипт има ли демо версия да го разгледаме и ние?

Интересно е, че вече 2-ма доставчика стават жертва на този свещен граал на скриптовете, а ние само четем и гадаем за проблемите които причинява...
 
От: ns1.bg Поредните некадърници

Трябва повече да внимаваш как плескаш по фирмите из форумите, защото на някой може да му изпушат нервите и да те подкара в съда за уронване на доброто име и тн. Дефакто нищо конкретно не се казва в тази тема, а хората вече са с оплескано име. Аз ако бях на тях вече адвоката да се е хванал с тебе.... Нито са длъжни да ти отговорят за 5 минути, нито да ти оправят тъпия цс цмс, нито каквото и да било друго. Тяхната работа е да ти предоставят хостинг услугата, за която си платил, нищо повече.

А това как говориш с официални представители на юридическо лице го оставям без коментар, толкова ти е акъла явно. За това ти лепвам едно червено да си имаш. Баси онлайн предприемача ...
 
От: ns1.bg Поредните некадърници

АЗ: 17.03.2013 16:31
FSOCKOPEN ( Required for direct querying of servers )
CURL ( Used for the feed when fsockopen is disabled )
MBSTRING ( Used to show UTF-8 server and player names correctly )
BZIP2 ( Used to show Source server settings over a certain size )
ZLIB ( Required for America's Army 3 )
това са изискванията за да работи правилно

Нали знаеш как да провериш дали са ти пуснати без да занимаваш съпорота за това? Ако не знаеш научи се за да може да може сам да се оправяш вместо да разчиташ на некомпетентен съпорт.

П.С не знам ама ако видя такова отношение и съм щеф на фирмата директно ти слагам бана и ти връщам 20те леа дет си платил за хостинг...
 

Горе